PODPOWIEDZI:

Bioshock 2

Rok wydania gry Bioshock 2 - 2010. Platformy: PC, Ps3, Xbox 360. Gatunek: shooter z elementami rpg. Wymagania sprzętowe Core 2 Duo 2.13 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 11 GB HDD, Windows XP/Vista. Tryb single player/multiplayer do 8 graczy. Średnia cena ok. 50zł

Bioshock 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobra oprawa graficzna
  • wciągająca fabuła
  • długość gry single player
  • dobra optymalizacja gry
  • elementy Rpg
  • niepowtarzalny klimat
  • silnik fizyczny gry
WADY
  • mała ilość przerywników filmowych
  • niska skuteczność niektórych typów broni

Bioshock 2


 

RECENZJA GRY BIOSHOCK 2

Bioshock 2 jest kontynuacją przebojowej gry z 2007 roku. Miejscem akcji ponownie jest podwodne miasto Rapture zbudowane przez szalonego geniusza Andrew Ryana. Tym razem przyjdzie wcielić nam się w prototyp Big Daddiego. Odziani w masywny, stalowy strój nurka, dzierżąc w ręku ogromne wiertło oraz plazmidy ruszamy w nieznane. Do naszej dyspozycji został oddany także szereg innych broni, takich jak strzelby, działka strzelające harpunami, wyrzutnie rakiet, karabiny maszynowe i różnego rodzaju pułapki, które przydają się do utrudniania życia zmutowanym mieszkancom Rapture, marzącym tylko o naszej zgubie. Poza bronią palną i miotaną możemy używać także mocy zwanych plazmidami. Plazmidy są to genetyczne modyfikacje pozwalające na przykład siłą woli podpalać, odrzucać, razić prądem lub hipnotyzować przeciwkinków. Z czasem plazmidy możemy ulepszać co czyni z nich naprawdę groźną broń. To co jest nowością w tej części to fakt, że możemy używać plazmidów jednocześnie z bronią palną. Poprzednia część nie oferowała tej możliwości, co daje nam nowe kombinacje ataków.

Bio 1

Bio 2

Nie sposób nie wspomnieć także o tonikach, czyli dodatkowych umiejętnościach których jest bardzo wiele i mogą nam ułatwić rozgrywkę. W grze spotkamy wrogów znanych z części pierwszej, czyli Splicerów - podstawowych mieszkańców podwodnego miasta, oraz Big Daddych z nieodłącznymi Little Sisters na ramieniu. Do nowych przeciwników zaliczają się potężne, napakowane i bardzo ciężkie do ubicia Splicery w wersji xxl oraz Big Sisters. Siostrzyczki są odpowiednikami Big Daddych z tym, że są diabelnie szybkie i zabójczo precyzyjne. Walka z nimi nie należy do łatwych.

Bio 3

Poza samą walką możemy zejść ze ścieżki fabularnej i skupić się na eksploracji wielkiego, podwodnego świata. Dodatkowo pobawimy się w otwieranie sejfów i hakowanie urządzeń. Zwiedzanie świata gry bardzo wciąga, gdyż natrafiamy ciągle na osobiste przedmioty należące do byłych mieszkańców, odsłuchujemy taśmy z których dowiadujemy się o wydarzeniach które nawiedziły Rapture w przeszłości i poznajemy mroczne sekrety założycieli miasta. Gra fabularnie tak jak poprzedniczka zaskakuje i trzyma w niepewności aż do końca. Na ukończenie rozgrywki zejdzie nam przynajmniej 20 godzin ,co zapewnia zabawę na kilka długich wieczorów.

Bio 5

Bio 6

blog comments powered by Disqus