PODPOWIEDZI:

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Każdy gracz wie jak ważnym elementem zestawu jest mysz. To dzięki niej zdobywamy przewagę nad wirtualnymi przeciwnikami. Prezentujemy wam Kinzu V2 Pro Edition od firmy Steelseries, która zapewni Wam szybkość i precyzję za niewygórwane pieniądze.

Steelseries Kinzu V2 Pro Edition

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • uniwersalna
 • lekka i poręczna
 • dobry sensor
WADY
 • błyszczący materiał
 • dość wąska

Firma Steelseries znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości sprzętu dla graczy. Klawiatur, podkładek, słuchawek i oczywiście myszy gamingowych. Kinzu V2 Pro Edition wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Pudełko Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Najważniejsze cechy

 • optyczny czujnik o rozdzielczości maksymalnej 3200 dpi
 • maksymalne przyśpieszenie to 30g
 • próbkowanie na poziomie 1000hz
 • waga 77g
 • wymiary wys. 36mm, szer. 64mm, dł. 117mm
 • przełączniki firmy Omron
 • cztery przyciski (w tym rolka)
 • teflonowe ślizgacze
 • kabel w oplocie o długości 2m
 • interfejs usb 2.0

Wygląd i jakość materiałów

Większość myszy stanowi błyszcząca powierzchnia w kolorze czarnym. Wizualnie jest to atrakcyjne rozwiązanie, jednak świecący plastik szybko pokrywa się kurzem i odciskami palców.

Jakich myszek używają najlepsi gracze CS:GO? >>>

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Z tyłu znajduje się duże, białe logo Steelseries.

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Boki myszy są gumowane w celu zapewnienia lepszego chwytu. Jakość gumy jest wysoka i nie powinna się ona szybko wytrzeć.

Przyciski głowne również są pokryte błyszczącym plasitkiem, na szczęscie nie są aż tak śliskie jak by się mogło wydawać. Za to samo przyciski chodzą miękko, lekko i w miarę cicho.

Rolka myszy wykonana z całości z białej gumy, pozwala nam na przewijanie w górę i w dół. Brak jest opcji przewijania na boki. Za to rolka służy także jako przycisk i jest konfigurowalna. Samo umiejscowienie rolki jest trafione i korzystanie z niej nie sprawia trudności.

Porównywarka myszek dla graczy >>>

Za rolką mamy przycisk służący do zmiany DPI pomiędzy dwoma, definiowanymi wartościami. Przydaje się gdy korzystając z aplikacji lub przeglądając strony w internecie chcemy aby kursor poruszał się wolniej, za to podczas gry wymagamy maksymalnego przyśpieszenia i precyzji, wtedy wystarczy kliknąć ten przydatny przełącznik.

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Od spodu myszki poza sensorem optycznym mamy wysokiej jakości ślizgacze teflonowe. Stanowią aż 16% dolnej powierzchni myszy i są bardzo dobrze rozlokowane. Dzięki temu mysz porusza się równie łatwo na podkładce jak i po blacie biurka. Pomiędzy dolnymi slizgaczami widzimy wytłoczone w plastiku logo Steelseriesa.

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Warto dodać, że jeśli często używamy myszy i ślizgacze przestaną nadawać się do użytku, nie ma żadnego problemu z dokupieniem kompletu wymiennych ślizgaczy.

Kabel myszy chroniony jest mocnym oplotem. Zapobiega to przetarciu lub uszkodzeniu kabla.Długość przewodu wynosi 2 metry.

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Mysz komunikuje się z komputerem poprzez port USB 2.0 Na wtyczce USB producent również umieścił swoje logo.

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Steelseries Engine

Do konfiguracji myszy służy prosty i przejrzysty program Steelseries Engine. W nim możemy szybko skonfigurować myszkę, ustawić wartości DPI, funkcję przycisków lub dostosować dla graczy leworęcznych.

Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja

Wydajność w grach

Przetestowałem mysz w multiplayerowej wersji Medal of Honor oraz Mafia II. W obu przypadkach mysz była ustawiona na wartości 1600 i 3200 DPI. W szybkiej grze sieciowej lepiej sprawowała się maksymalna rozdzielczość myszy. Było również odczuwalne duże przyśpieszenie - 30g. Do gier mniej wymagających wystarczy w zupełności 1600 DPI.

Podsumowanie

Steelseries Kinzu V2 Pro Edition to propozycja przede wszystkim dla graczy szukających myszki uniwersalnej, prostej i precyzyjnej. Jeśli nie potrzebujecie myszy o wymyślnych kształtach, dodatkowych przyciskach i podświetlanej rolce to Kinzu spełni wasze oczekiwania. Na korzyść przemawia też cena myszy, która nie przekracza 150zł.

blog comments powered by Disqus
Kinzu V2 Pro Edition - Recenzja