PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Genius Maurus [TEST]

Maurus to optyczna myszka od firmy Genius dedykowana graczom. Posiada niezłe parametry, ciekawy wygląd i dobre oprogramowanie a to wszystko za nie wygórowaną cenę! Zapraszamy do recenzji po więcej szczegółów.

Genius Maurus

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • parametry
 • wygląd
 • cena
WADY
 • słabe ślizgacze
 • rolka myszy działa przeciętnie

Gracze wymagają od myszek wygody użytkowania, wszechstronności oraz dobrych parametrów technicznych, tak by uzyskać przewagę na wirtualnym polu walki. Firma Genius wychodzi na przeciw oczekiwaniom graczy oferując myszkę Maurus.

Jest to optyczna mysz, zaopatrzona w przewód o długości 1,8 metra i jak to bywa w każdym produkcie z serii GX gaming przewód zakończony jest pozłacanym wtykiem USB 2.0 o nietypowym kształcie i logo skorpiona.

Maurus

W opakowaniu poza samą myszka znajdziemy także instrukcję obsługi opisującą podstawowe funkcje oraz przyciski (brak w języku polskim), oraz płytę z oprogramowaniem konfiguracyjnym do myszki. Za jego pomocą zarządzać możemy ustawieniami, takimi jak częstotliwość próbkowania, rozdzielczość DPI oraz konfigurować poszczególne przyciski nadając im przeróżne funkcje.

Maurus

Maurus w większości pokryty jest czarnym, świecącym plastikiem i posiada dość duże przyciski główne. Natomiast boki myszki pokryte są gumą, aby dłoń pewnie przylegała. Równy kształt myszki sprawia iż jest ona uniwersalna i także gracze leworęczni nie będą mieli żadnego problemu z operowaniem Maurusem. Po bokach, nad gumowaną powierzchnią umieszczono z każdej strony po jednym, konfigurowalnym przycisku dodatkowym. Pomiędzy przyciskami głównym znajduje się rolka, która poza przewijaniem w górę i w dół ma także funkcję przycisku. Rolka jest wykonana z białego, gumowego tworzywa.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Maurus

Na lewym przycisku znajduje się napis pro game style a poniżej duże logo skorpiona, znaku rozpoznawczego serii urządzeń dla graczy oraz logo GX gaming. Logo oraz rolka myszy są podświetlane na biało. W przypadku tej myszki mamy tylko jeden kolor podświetlenia, za pomocą dołączonego programu możemy ustalić 3 poziomy jasności oraz wyłączyć podświetlenie. Dostępny jest też efekt pulsowania podświetlenia w trzech prędkościach.

Maurus

Na dole myszki umieszczono ślizgacze, jednak ich powierzchnia jest relatywnie mała i są one średniej jakości. Nadają się do grania na dobrej podkładce i wtedy sprawują się poprawnie, jednak nie polecam grania na innych powierzchniach.

Maurus

A tak właśnie wygląda wtyczna USB Maurusa, dokładnie identyczną widzieliśmy w przypadku myszki DeathTaker oraz klawiatury Imperator.

Maurus

Wnioski końcowe

Maurus jest ciekawą propozycją dla gracza, gdyż parametry myszki są całkiem dobre - przypomnijmy, że maksymalne DPI to 3500 a wystarcza to nawet do szybkich i dynamicznych rozgrywek. Poza tym mysz reaguje z częstotliwością 1000hz, więc jest precyzyjna. Przyciski pracują na przełącznikach Omron, zapewniających do 8 milionów kliknięć. Maurus posiada również wbudowany 20 gramowy ciężarek, który dociąża mysz dla lepszego środka cięzkości. Zaletą myszki jest także oryginalny wygląd a wykończenie świecącym plastikiem oraz umieszczenie logo skorpiona dodaje jej drapieżności. W grach mysz spisywała się dobrze i pomimo iż jestem fanem myszy profilowanych to muszę przyznać, że w dłoni leży całkiem dobrze. Całość uzupełnia niezłe oprogramowanie pozwalające na przełączanie się między trzema profilami i nagrywanie makr. Natomiast doczepić się można do topornie działającej rolki myszy oraz słabych ślizgaczy. Szkoda także, że nie można ustawić dowolnej wartości DPI pod cztery możliwe warianty. Skazani jesteśmy na predefiniowane wartości DPI 450, 900, 1800 i 3500.

Jeśli przymknąć oko na pewne niedociągnięcia to za kwotę około 100zł otrzymujemy naprawdę niezłą myszkę gamingową.

Najważniejsze cechy Genius Maurus:

 • optyczna mysz przewodowa
 • długość przewodu 1,8m
 • pozłacany konektor USB
 • przewód zabezpieczony oplotem
 • 4 rozdzielczości 450,900,1800,3500 DPI
 • próbkowanie 1000hz
 • akceleracja 20g
 • podświetlenie
 • dodatkowe przyciski


Rozpakowanie Genius Maurus na Videotesty.pl


blog comments powered by Disqus