PODPOWIEDZI:

Recenzja Sony Xperia Tipo [TEST]

Sony przystępuje do ofensywy, to już kolejny telefon z serii Xperia, na rynku mamy już tej marki tyle- ile Galaxy, czyli dużo. Tym razem zaprezentuje Wam low-endowy model Sony – Xperie Tipo.

Sony Xperia Tipo ST21i

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Android 4.0
  • Ekran Bravia Engine
  • Jakość muzyki
WADY
  • Specyfikacja
  • Aparat
  • Mały ekran
  • Brak słuchawek w zestawie

Sony Xperia Tipo

Sony Xperia Tipo to budżetowy model japońskiego producenta, skierowany raczej dla mniej wymagających użytkowników. Słaba specyfikacja, jak na dzisiejsze czasy, stawia tego smartfona na końcu rankingowych notowań. Procesor o taktowaniu 800 MHz oraz 512 MB RAM nie wróżą temu modelowi sukcesu. Do tego bardzo mały ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 320x480 pix, jak na dzisiejsze standardy zdecydowanie może nie zadowolić, ani zachęcić do kupna tego telefonu. Jednak te zasadnicze wady przeplatają się z zaletami. Sam ekran pokryty jest szkłem mineralnym, odpornym na zarysowania. Posiada również ekran Bravia Engine, który wyświetla bardzo ładne, żywe kolory. Ponadto w Xperii Tipo zainstalowano nowa odsłonę Androida Ice Crem Sandwich, jest to zdecydowany plus dla Sony, bo dla innych producentów nie zawsze jest to jasne, że w swoich nowych produktach montuje się nowe, a nie stare oprogramowanie.

Sony Xperia Tipo

Tipo jednak, tak jak powiedziałem na wstępie, nie jest dedykowane dla wymagających użytkowników. Czy jednak może przydać się początkującym? Zdecydowanie! W smartfonie posiadamy wszystko, co powinien mieć nowoczesny telefon. Zróżnicowany dostęp do portali społecznościowych- takich jak Facebook oraz Google+ , poparte to jest wgranymi aplikacjami dedykowanymi od Sony. Dodatkowo efektowne animacje oraz bardzo przyzwoita nakładka systemowa, przyjazna użytkownikowi.

Sony Xperia Tipo

Multimedia w smartfonie Sony Xperia Tipo

Multimedia również wypadają średnio. Atutem jest to, że smartfon bardzo dobrze gra na głośniku zewnętrznym jak i na słuchawkach. Świetne wysokie tony , gra głośno oraz czysto i wyraźnie. Aparat niestety jest tylko 3 megapikselowy, bez fajerwerków. Brak autofocusa oraz diody doświetlającej LED, nie wspominając o stabilizacji obrazu.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

Sony Xperia Tipo

Nie odtworzymy na nim również plików Divix. Słabo, bo przecież Android jest stworzony do multimediów i ma bardzo dużo możliwości edycji. W tym wypadku na nic zdadzą się dołączone aplikacje do obróbki zdjęć, bo po prostu nie ma co edytować, zdjęcia wypadają nieciekawie. Na dodatek telefon ten nie nagrywa filmów w większej rozdzielczości niż VGA. Wszystko to broni trochę obsługa Internetu, ale przecież to nie zasługa Sony.

Podsumowanie testy smartfona Sony Xperia Tipo

Podsumowując, mamy tu do czynienia z bardzo podstawowym smartfonem, oferującym niewiele ponad to, aby nazwać go tylko telefonem dotykowym. Cena jest co prawda atrakcyjna, jednak za 500 zł Tipo ma sporą konkurencję na rynku w postaci LG oraz Samsunga.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Sony Xperia Tipo [TEST]