PODPOWIEDZI:

Recenzja Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 to rewelacyjnie wykonany smartfon z systemem operacyjnym Windows Phone 7.5. Jest to przede wszystkim świetne połączenie jakości Nokii i prostoty obsługi interfejsu użytkownika – „Modern” (dawnej „Metro”).

NOKIA LUMIA 800

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Oryginalny design
  • Wysoka jakość wykonania
  • Czerń wyświetlacza
WADY
  • Brak wibracji podczas pisania na klawiaturze
  • Nierozszerzalna pamięć wewnętrzna

Zawartość pudełka - Nokia Lumia 800:

  • Ładowarka USB Nokia AC-16
  • Kabel do ładowania i transmisji danych Nokia CA-185CD
  • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia WH-902
  • Krótkie wprowadzenie, instrukcja obsługi i ulotka z informacjami o produkcie
  • Miękki futerał dopasowany kolorystycznie do telefonu

Wygląd smartfona Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 to smartfon konstrukcji jednobryłowej, nie posiada klapki baterii ani żadnych skrzypiących elementów. Dzięki zastosowanym materiałom, odpowiednim gabarytom i sporej wadze wydaje się być niezniszczalny – biorąc go do ręki, możemy być pewni że jest to telefon fińskiego producenta.

NOKIA LUMIA 800

Smartfon mierzy 116.5 x 61.2 x 12.1 mm i waży 142.0 g – dzięki czemu przypadnie do gustu klientom preferującym ciężkie telefony. Lumia 800 wyposażona została w 3.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wykonany w technologii AMOLED ClearBlack, zabezpieczony odpornym na zarysowania szkłem Gorilla firmy Corning.

NOKIA LUMIA 800

Wyświetlacz ClearBlack zachwyca głębokością kolorów i intensywnością czerni, dopiero pod sporym kontem można zauważyć granicę między wyświetlaczem, a czarną obramówką obudowy – rewelacja. Nokia posiada niemal niedostrzegalne, wbudowane w przedni panel czujniki oświetlenia zewnętrznego i odległości. Pod wyświetlaczem umieszczono trzy przyciski dotykowe: Cofnij, Start i Szukaj.

Z prawej strony obudowy znajdują się klawisze regulacji głośności, on/off ekranu i dwuetapowy przycisk aparatu fotograficznego.

NOKIA LUMIA 800

Głośnik znajduje się w dolnej części obudowy; górna jej krawędź natomiast odpowiada za komunikację telefonu. Znajdują się tu 3,5 mm złącze audio miniJack oraz estetycznie ukryty port microUSB i szufladka karty microSIM.

Obsługa i funkcje Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 skrywa w swym wnętrzu mocny procesor 1,4 GHz (Qualcomm MSM8255T), 512 MB pamięci RAM i wbudowane 16 GB pamięci flash. Niestety, każdy model z systemem Windows Phone – Lumia 800 nie posiada wejścia na dodatkowe karty pamięci.

Nokia łączy się ze światem za pomocą Bluetooth’a (2.1 + EDR), Wi-Fi (b/g/n) oraz transmisji danych 3G – do 14,4 Mbit/s. Oprogramowanie Lumii obsługuje konta mailowe: Hotmail, Yahoo, Nokia, Windows Live i Gmail oraz komunikatory społecznościowe Twitter, Facebook chat i LinkedIn.

Ukryte funkcje telefonów - Sprawdź czy je znałeś >>>

NOKIA LUMIA 800 BLACK

Wbudowana bateria o pojemności 1450 mAh powinna pozwolić na kilka dni czasu czuwania lub przykładowo 6,5 godz. odtwarzania wideo bądź do 55 godz. odtwarzania muzyki.

Lumia 800 dostępna jest z programem do nawigacji GPS, działającym w oparciu o mapy Nokii lub serwisu Bing.

Multimedia w smartfonie Nokia Lumia 800

Główny aparat fotograficzny smartfona to 8-megapikselowa matryca o rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli wyposażona w bardzo dobry obiektyw Carl Zeiss i podwójną lampę błyskową LED.

NOKIA LUMIA 800 BLACK

Aby wejść do trybu wykonywania zdjęć wystarczy przytrzymać przycisk aparatu. Kolejnym udogodnieniem jest wykonanie zdjęcia, obraz ulegnie wyostrzeniu gdy lekko (do połowy) naciśniemy przycisk, bądź sam zrobi ostre zdjęcie gdy dotkniemy element ekranu, który ma być ostry na fotografii.

Lumia 800 nagrywa filmy w formacie 1280 x 720 pikseli (jakości 720p) z prędkością 30 klatek na sekundę. Co ciekawe stałe światło lamp LED pozwala na nagrywanie również w ciemności. Kolejnym dodatkiem jest możliwość strumieniowego przesyłania wideo oraz udostępnianie filmów w serwisach społecznościowych.

Zarówno jakość zdjęć i filmów, jak i obsługa aparatu oraz zastosowanie dedykowanego fizycznego przycisku – plasują Lumię 800 wysoko na tle konkurencyjnych smartfonów pod względem możliwości foto.

Muzyka Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 posiada przyzwoity odtwarzacz audio, radio FM oraz dyktafon (format AAC). Obsługuje pliki w formatach: WAV, AAC, AMR, MP3, M4A i oczywiście WMA.

Wbudowane, przeznaczone dla nas 13,4 GB pamięci pozwoli na umieszczenie w telefonie podstawowej kolekcji ulubionych utworów. Niestety dla niektórych użytkowników będzie to wciąż zbyt mało.

NOKIA LUMIA 800

Słuchawki Nokia WH-902 mimo iż douszne, grają bardzo ładnie i czysto, a ich jakość wykonania nie odstaje od jakości samego urządzenia.

Podobnie jak w innych muzycznych smartfonach, nagłe wyjęcie słuchawek samoczynnie włączy pauzę, a zablokowany ekran posiada podstawową obsługę odtwarzacza muzycznego.

System operacyjny w Nokia Lumia 800

Obsługa telefonu jest wyjątkowo intuicyjna i prosta. Użytkownicy systemów takich jak iOS czy Android będą potrzebowali dosłownie kilkanaście minut na personalizację wszystkich ustawień i kilka godzin „zabawy” by odnaleźć się w interfejsie „Modern” Windows Phone.

NOKIA LUMIA 800 BLACK

Pod względem prostoty i mocnych ograniczeń - nowy system Nokii leży zdecydowanie bliżej systemu Apple niż Android’a, będąc tym samym ciekawą alternatywą dla iPhona i ucieczką od złożoności systemu z zielonym robocikiem.

Podsumowanie testu Nokia Lumia 800

Windows Phone 7.5 jest wyjątkowo estetycznym systemem operacyjnym, w pełni wykorzystującym sprzętowe możliwości dotykowych smartfonów jak testowana Lumia 800. Zanim jednak zdecydujemy się na ten system, warto poświęcić mu 5 minut w salonie jednego z operatorów.

Inne parametry wskazują, że testowany model może nawet powalczyć w rankingach polecanych smartfonów.

NOKIA LUMIA 800

Tworząc model Lumia 800, Nokia wychodzi naprzeciw swym wiernym fanom, dając im dotykowy, solidny i w pełni funkcjonalny smartfon z bardzo dobrym aparatem i przyzwoitym odtwarzaczem muzycznym. I mimo idącej z duchem czasu złożoności Nokii z serii Lumia, fani fińskiego producenta mogą mieć „smartfon do dzwonienia”.

blog comments powered by Disqus