PODPOWIEDZI:

Huawei Honor [recenzja]

Honor zaprezentowany we wrześniu 2011 roku w bardzo dobry sposób zadebiutował na rynku telefonów komórkowych. Po słabszym modelu U8500 Honor był skokiem w przyszłość. Pokazał innym producentom, że w mogą się liczyć na rynku smartfonowym.

Huawei Honor

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Specyfikacja
WADY
  • Brak Android 4.0
  • Cena

Wstęp

Smartfon wyposażony w 4 calowy ekran LCD TFT- o rozdzielczości 480x854 pix. wygląda bardzo ładnie, nie widać przeinaczeń kolorów. W słońcu ekran również sprawuje się dostatecznie dobrze. Na uwagę zasługuje bardzo ładny kontrast kolorów. Obudowa telefonu wykonana jest z wysokiej jakości plastiku. Jakość spasowania telefonu też stoi na przyzwoitym poziomie, po roku użytkowania nie widać ani nie słychać niedoskonałości obudowy. Dodatkowym smaczkiem jest elegancka ramka aluminiowa wokół obudowy.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

1a

3

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja Honora jest cały czas na czasie, może spokojnie konkurować ze średnią półką aktualnych smartfonów. W Huawei zastosowano jednordzeniowy procesor Snapdragon 1,4 Ghz, dodatkowo do dyspozycji mamy 512 MB RAM – nienajgorzej. Dzięki takiej specyfikacji smartfon bardzo dobrze radzi sobie z przeglądaniem internetu oraz obsługą samego menu. Nie zauważymy również zbędnych spowolnień przy korzystaniu z telefonu.

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

Huawei Honor "chodzi" na systemie Android 2.3 i raczej nie spodziewajmy się update`u do najnowszej wersji. Jednak sam interfejs zastosowany w tym samrtfonie wygląda bardzo czytelnie, bez niepotrzebnych animacji oraz wodotrysków. Wszystko to, co mamy w Androidzie i co jest potrzebne znajdziemy bez trudu. Szkoda tylko, że producent zaoferował nam tak mało widgetów.

Multimedia

Multimedia Huawei Honor też stoją na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje 8 Mgpix aparat z autofocusem oraz stabilizacją obrazu. Co ciekawe, smartfon potrafi robić zdjęcia HDR, szczególne, efektowne, z doskonałym nasyceniem kolorów. Dzięki temu aparatowi nakręcimy też film w rozdzielczości HD. Muzycznie Huawei nie poraża, na słuchawkach gra zdecydowanie lepiej niż na głośniku zewnętrznym. Do podstawowego słuchania muzyki oraz radia wystarczy. Warto by zaopatrzyć się w nowe słuchawki, bo te które dodał producent nie są najwyższych lotów.

1b

Podsumowanie

Podsumowując, Huawei odrobiło prace domową. Ładny, ciekawy smartfon, może trochę egzotyczny, z dobrą specyfikacją oraz dobrym aparatem. Szkoda, że operatorzy nie sprzedawali tego telefonu w większych ilościach. Aktualnie ceny wahają się od 800 do 1000 zł na allegro. Stosunkowo dość drogi na to, co ma do zaoferowania W sklepach smartfon powoli staje się niedostępny. Jednak nie zapominajmy, że ten telefon ma już rok. Jednak jakby nam się udało dostać go w dobrej cenie, raczej nie zawiedziemy się.

blog comments powered by Disqus