PODPOWIEDZI:

ASUS P527 [TEST]

ASUS P527 to jak krok na przód w porównaniu do poprzedniego modelu P526. Dodano moduł Wi-Fi oraz zmieniono design na szczotkowane aluminium.

ASUS P527

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • moduł GPS
  • WLAN
  • nowoczesny design
WADY
  • brak 3G
  • brak karty pamięci
  • wolny procesor

Smartfon ASUS P527 został wyposażony w procesor TI OMAP850 z zegarem 200 MHz. Posiada 64 MB pamięci RAM i 128 MB ROM. Niestety przy jego możliwościach powinien być zaopatrzony w większą ilość pamięci oraz w mocniejszy procesor - a wszystko po to, aby komfortowo się pracowało. System operacyjny na jakim pracuje to Microsoft Mobile 6.0 Pro. Posiada czterozakresowy moduł telefoniczny GSM z technologią szybkiej transmisji danych EDGE, sieci bezprzewodowe Bluetooth 2.0, Wi-Fi, a także nawigację satelitarną GPS z chipsetem SiRF Star III.

ASUS P527

PIERWSZE WRAŻENIE

Dobra kompozycja kolorów robi z P527 eleganckie urządzenie. Metalowa obudowa sprawia wrażenie masywnego i nowoczesnego produktu. Przy jego niewielkich, jak na smartphona, wymiarach wydaje się być zwykłą komórką, którą można bez problemu wsunąć w kieszeń. Tylna obudowa wykonana jest z gumowatego tworzywa sztucznego, dzięki niej telefon dobrze trzyma się w dłoni.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Cała obudowa bardzo dobrze się prezentuje nie tylko pod względem kolorystycznym, ale i technicznym. Dobrze spasowane materiały wysokiej jakości dają w rezultacie nietrzeszczącą podczas pracy przy urządzeniu obudowę.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

  • urządzenie ASUS P527 z rysikiem,
  • uchwyt samochodowy,
  • przewodowy zestaw słuchawkowy,
  • ładowarka stacjonarna,
  • ładowarka samochodowa,
  • kabel USB do synchronizacji z PC,
  • płyty z oprogramowaniem,
  • instrukcja,
  • etui.

ASUS P527

EKRAN

ASUS w tym modelu wstawił wyświetlacz o przekątnej 2,6 cala. Jest to dotykowy ekran, który jest umiejscowiony w małym zagłębieniu. Pracuje w rozdzielczości 240x320 przy 65 tysiącach kolorów. Generalnie tekst i zdjęcia są dobrze widoczne, ale przy ustawieniu jasności na wysoki poziom kolory zaczynają się rozmywać. Ekran mógłby być jednak bardziej czulszy na dotyk, ponieważ czasem po naciśnięciu za pomocą rysika nie ma żadnej reakcji, co trochę irytuje.

PRZYCISKI, PORTY, WYPROWADZENIA, GŁOŚNIKI

Wszystkie przyciski i wejścia na obudowie są w tych samych rejonach, co w poprzednim modelu. Po co zmieniać coś, co się sprawdza. U góry - tak, jak w większości urządzeń tego typu - umieszczono przycisk ON/OFF. Jest dobrze schowany przed niepowołanym naciśnięciem. Na prawej ściance znajduje się czytnik kart pamięci microSD ( niestety bez zaślepki, przez co z czasem może dostawać się tam brud ), dwustopniowy przycisk do robienia zdjęć, reset oraz bardzo dobrze sprawdzający się suwak HOLD odpowiedzialny za blokadę urządzenia. Na dolnej ściance umiejscowione wejście słuchawkowe, miniUSB oraz wbudowany mikrofon. Trójkierunkowe boczne kółko i przycisk OK tak samo jak w P526 na lewej ściance. Wbudowany głośnik, wyjście do zewnętrznej anteny GPS oraz aparat fotograficzny znajdują się w tylnej części. Z przodu znajduje się typowa dla komórek klawiatura, wokół której zostały dodane przyciski skrótu do najczęściej używanych aplikacji. Warto też wspomnieć, że P527 został wyposażony w radio FM. Aby je uruchomić, należy podłączyć zestaw słuchawkowy, który działa jako antena, a dźwięk wychodzący ze słuchawek dousznych jest naprawdę czysty.

Jaki smartfon będzie dla Ciebie najlepszy? >>>

MENU GŁÓWNE

Menu nie zmieniło się od poprzedniego modelu, czyli Today Windows, wraz z nim na pulpicie wyświetlane są takie informacje jak data, godzina, stan telefonu, Bluetooth, Wifi, profile, wiadomości SMS oraz MMS, terminarz czy zadania do wykonania.

ASUS P527

APARAT FOTOGRAFICZNY

P527 wyposażono w 2-megapikselowy aparat fotograficzny z możliwością nagrywania filmów. Aparat ma takie funkcje, jak autofocus, zoom 2,5x oraz samowyzwalacz. Niestety brakuje lusterka do robienia autoportretów oraz lampy błyskowej, która przydałaby się do robienia zdjęć w nocy. Kamera może nagrywać w formacie 3GP albo MPEG-4 w dwóch rozdzielczościach ( 176x144 or 128x96 ).

DODATKOWE APLIKACJE

  • Travelog
    aplikacja przypominająca blog, na którym użytkownik może zapisywać dane dotyczące podróży (zdjęcia, trasy, ciekawe punkty itp.). Wszystko to współgra z obsługą Google Earth.
  • Asus Launcher
    jest to aplikacja, dzięki której menu zostało pogrupowane w 12 kategorii ( podobnie jak w komórkach ): telefon, biuro, profile, kamera, wiadomości, gry i aplikacje, media center, kontakty, połączenia, organizator, moje ulubione i ustawienia. ASUS Remote Presenter – aplikacja, która pozwala na przejęcie kontroli przy pomocy Bluetooth nad prezentacjami programu Powerpoint przechowywanymi w notebooku lub komputerze PC.
  • Location Courier
    jest to aplikacja, która wysyła wiadomość tekstową do wcześniej zdefiniowanego odbiorcy z położeniem geograficznym. Przydatny, gdy np. zgubimy się podczas wycieczki.
  • Newstation
    funkcja, która umożliwi odbiór najnowszych informacji poprzez wsparcie protokołu RSS, dzięki czemu można na bieżąco obserwować zmiany na portalach.

ASUS P527

ASUS P527 pracuje pod systemem operacyjnym Windows Mobile 6 Pro, który daje wsparcie dla pakietu Microsoft Office Mobile - edycja dokumentów Word i Excel, przeglądanie prezentacji Powerpoint oraz synchronizacja poczty elektronicznej Outlook.

PODSUMOWANIE

ASUS P527 to jak najbardziej krok na przód. Została dodana sieć bezprzewodowa Wi-Fi, zmieniona obudowa z szarego tworzywa na szczotkowane aluminium, dzięki któremu o wiele lepiej się prezentuje. Dodano kilka przydatnych aplikacji, radio FM, AutoFocusa w aparacie fotograficznym. W zestawie został zmieniony uchwyt samochodowy, który również teraz lepiej się sprawuje ( szybsze i łatwiejsze wyjęcie/włożenie smartphona w uchwyt przy pomocy jednej reki ). Natomiast nadal nie ma możliwości korzystania z videokonferencji. Z drugiej strony nie powinna to być wada odrzucająca ten produkt, gdyż nie jest to u nas standardem. Ogólnie model P527 może być dobrym wyborem dla osób, które chciałby by przejść z telefonów komórkowych na Pocket PC.

blog comments powered by Disqus