PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Gigabyte Aivia Krypton [TEST]

  • Dodano: 5 lat, 7 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Oto test niesamowitego zestawu firmy Gigabyte. W skład wchodzi przewodowa mysz laserowa Aivia Krypton o rozdzielczości maksymalnej 8200 DPI oraz dwustronna podkładka gamingowa Krypton. Zapraszamy! :)

Gigabyte Krypton Gaming Pad

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetny sensor
  • uniwersalna
  • wygodna
  • dodatkowe obciążenie
  • świetna podkładka
WADY
  • brak większych mankamentów

Krypton

W recenzji tej omówimy niesamowity zestaw w skład którego wchodzi laserowa mysz przewodowa Aivia Krypton oraz dwustronna podkładka pod mysz. Cena myszki Aivia Krytopn to 250zł, natomiast podkładkę musimy dokupić wydając około 100 zł.

Ranking myszek - polecane modele >>>

Krypton

Podkładka Krypton cechuje się ogromnymi wymiarami. Wynoszą one: 425x286mm a grubość podkładki to 6mm. Cała podkładka posiada obramowanie z grubej gumy, co zapewnia bardzo dobre trzymanie do powierzchni blatu. Na jednej stronie podkładki widnieje duże logo Krypton, strona ta jest gładka i zapewnia maksymalna szybkość myszki. Natomiast po odwróceniu podkładki widzimy bardziej szorstką, materiałową powierzchnię. Zapewnia ona dokładność ruchów. Powiązane jest to także z wymiennymi ślizgaczami myszki Aivia Krypton, ale o tym w dalszej części testu. Podsumujmy póki co podkładkę, jest ona naprawdę wygodna, dobrze wykonana a dwie odmienne powierzchnie są jej wielkim plusem. Współgra idealnie z myszką Aivia Krypton, pod którą jest dedykowana, jednak korzystanie z każdej innej myszki używając tej podkładki jest równie przyjemne.

Krypton

Podkładka jest godna polecenia, jedynie posiadając małe biurko może być problem z korzystaniem z niej a cena podkładki moim zdaniem jest w porządku, gdyż na dobrą sprawę mamy dwie podkładki w jednej i wielką swobodę ruchów po tak dużej powierzchni.

Krypton

A teraz garść informacji o myszce Aivia Krypton. Urządzenie posiada przewód długości 1,8m, chroniony nylonowym oplotem a zakończony jest pozłacaną wtyczką USB. Przewód jest dość miękki i nie ma problemu z uporządkowaniem go. Mysz posiada potężny sensor laserowy Avago 9800, zapewniający maksymalną rozdzielczość 8200 DPI, zaspokoi ona nawet najbardziej wymagających graczy. Poza tym próbkowanie myszy wynosi do 1000hz, a przyspieszenie 30g, dlatego mysz reaguje szybko i precyzyjnie. Przyciski wytrzymają 10 milionów kliknięć. Jej wymiary to (L)128.0(W)67.0(H)41.5 mm, a waga 120g w wersji podstawowej i ok 150g po dociążeniu załączonymi w zestawie ciężarkami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do CS:GO? >>>

Krypton

Ciężarki te możemy dowolnie rozlokować, jednak firma Gigabyte zaleca jedną z czterech konfiguracji w zależności od preferowanego stylu gracza. Umieszczamy je w myszy korzystając ze specjalnych szczypczyków, dołączonych do kompletu.

Krypton

Ważną cechą Kryptona jest także jego uniwersalność. Mysz nie jest profilowana a na dodatek po obu stronach ma taki sam zestaw przycisków dodatkowych. Sprawia to że korzystać a niej mogą gracze prawo jak i leworęczni. Mysz posiada także wygodną, gumową rolkę oraz przycisk umożliwiający zmianę DPI. Po bokach tego przycisku znajdują się niebieskie diody informujące nas o tym, który wariant DPI jest aktualnie włączony. Po bokach myszy umieszczono także podświetlane przyciski (jeden z nich jest nieaktywny w zależności od wyboru ustawienia prawo lub leworęcznego) Przycisk służy do przełączania się pomiędzy pięcioma profilami. Dokładną konfigurację przycisków myszy umożliwia oprogramowanie Ghost, które można pobrać ze strony Gigabyte.

Myszki - poradnik kupującego >>>

Krypton

Kolejna zaleta Kryptona to dwa zestawy wymiennych ślizgaczy, a dokładniej dwa całe spody myszy zaopatrzone w zupełnie inne ślizgacze. Okrągłe, ceramiczne ślizgacze zapewniają większą prędkość i najlepiej współpracują z gładką stroną podkładki Krypton. Drugi zestaw posiada teflonowe ślizgacze i jest idealny na szorstką stronę podkładki.

Krypton

Podsumowanie

Aivia Krypton wraz z podkładką Krypton tworzą świetny gamingowy zestaw wart polecenia. Za całość zapłacimy 350 zł, ale otrzymujemy za tą cenę myszkę o świetnym sensorze, ciekawym wyglądzie oraz dużych możliwościach a uzupełnieniem jest jedna z najlepszych podkładek dla graczy dostępnych obecnie na rynku.

blog comments powered by Disqus
Gigabyte Aivia Krypton [TEST]