PODPOWIEDZI:

myTAB 7 [TEST]

Polska firma myPhone zaprezentowała 7 calowy tablet o nazwie myTab 7. Cechą charakterystyczną jest cena urządzenia która wynosi około 250 zł. Nie jest to kwota wygórowana jak za to co oferuje nam ten mini tablet.

myTAB 7

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • cena
  • możliwość podpięcia pendrive`a
  • czuły na dotyk ekran
WADY
  • brak modułu GSM
  • brak modułu GPS
  • brak aparatu
  • plastikowa obudowa

Myphone 7 wykonany jest w całości z plastiku, nie jest to materiał wysokiej jakości, ale samo urządzenie jest dość dobrze spasowane. Nie ma niepokojących zgrzytów oraz luzów na obudowie. Ekran o przekątnej 7 cali oraz nie najwyższej rozdzielczości 800x480 pix wygląda dość przyzwoicie. Szczególnie, że zastosowano szkło mineralne na samym ekranie. Plusem jest umieszczenie wszystkich złączy oraz przycisków na jednej stronie urządzenia. Dzięki temu nie zważając na orientacje ekranu możemy zawsze łatwo „wyczuć” klawisze pod palcami.

mytab 7 1

Specyfikacja tabletu nie odstaje aż tak od konkurencji, jednak nie jest najlepsza w swojej klasie, bo i taka nie może być za taka cenę. Na pokładzie znajdziemy jednordzeniowy procesor AllWinner A13 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 512 Mb RAM. Jednak samo urządzenie przy takich rozmiarach oraz rozdzielczości, radzi sobie i z Internetem i aplikacjami dość dobrze. Kompromis na jaki musimy pójść, to niestety brak złącza GSM/3G, do zestawu możemy podpiąć tylko modem zewnętrzny i to tylko określonego modelu. Wykaz kompatybilnych modeli modemów dostępny jest na stronie internetowej producenta. MyTab 7 nie posiada również modułu GPS, odpada więc używanie tabletu jako nawigacji, szkoda, ponieważ 7 calowy tablet doskonale sprawdzałby się podczas jazdy samochodem.

mytab3

Multimedii w tablecie firmy myPhone praktycznie nie ma. Aparat jest tylko na przedniej części urządzenia i tylko w rozdzielczości VGA. Odtwarzacz muzyczny to praktycznie jedyny plus, dość estetyczny, oraz funkcjonalny. Głośnik urządzenia gra bardzo głośno, za głośno. Razi nieczysty dźwięk w tym urządzeniu, na słuchawkach jest zdecydowanie lepiej. Z Internetu korzystamy z przyjemnością. Strony otwierają się szybko, multitouch działa sprawnie. Czasami gdy strona ładuje się dość długo, wyskakuje błąd, „czy zamknąć przeglądarkę” jeżeli klikniemy przycisk „czekaj” wszystko wraca do normy.

mytab 2

System operacyjny który został zainstalowany w tablecie myTab 7 to Android w wersji 4.0.4. Sam system działa sprawnie i nie zauważyłem specjalnych spowolnień oraz błędów. Domyślnie zainstalowano kilka aplikacji miedzy innymi: „Documents To Go” do przeglądania plików office, oraz wbudowany menadżer plików. Ta ostatnia opcja jest dość ważna, ponieważ przy podłączeniu karty pamięci (do 32GB) oraz pendriva, przydaje się aplikacja która zapanuje nad naszymi wszystkimi plikami. Podsumowując, mamy do czynienia z nie najlepszym ale za to bardzo tanim tabletem, który spełnia oczekiwania pokładane w nim. Obsługa Internetu nie nastręcza problemów. Szkoda, ze nie zastosowano modułu GSM wtedy byłaby ocena o 1 punkt wyższa, a tak oceniam tablet na 2,5.

blog comments powered by Disqus