PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Z jednej strony Samsung Galaxy Camera wygląda jak zwykły aparat cyfrowy, z drugiej strony jednak - przypomina smartfona z Androidem. Czego się spodziewać po tym wynalazku?

SAMSUNG GALAXY CAMERA EK-GC10

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Pełnowymiarowy aparat fotograficzny
  • Optyczny ZOOM
  • Czterordzeniowy procesor
  • Wysoka rozdzielczość wyświetlacza
WADY
  • Brak połączeń głosowych!
  • Słaba bateria
  • 35mm grubości

Dlaczego tak jest? Ponieważ Galaxy Camera jest połączeniem aparatu cyfrowego i telefonu komórkowego.

Najlepsze aparaty fotograficzne na rynku >>>

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Jest to też najwyższy czas na takie urządzenie. Nie stało sie to pierwszy raz. Smartfon - Nokia 808 Pureview wyposażona była w niesamowitą 41-megapikselową matrycę! Lecz wówczas był to wymierający system operacyjny - Symbian.

Polaroid SC1630 został zaprezentowany na początku tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że nigdy nie trafi do sprzedaży. Galaxy Camera ma spore szanse by rzeczywiście pojawić się w sklepach, a jak wiadomo, posiada popularny system operacyjny Android.

Jak nazwiemy tego typu urządzenia? Smartcams? Phonecameras? Czy może będą to na tyle niszowe urządzenia, że oryginalna nazwa nie powstanie?

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Naszym zdaniem, Samsung Galaxy Camera może zarówno okazać się hitem jak i porażką. Musimy jednak jakoś się do niego ustosunkować.

Zacznijmy od aparatu fotograficznego. Mamy tu matrycę 16-megapikseli z ogromnym, 21-krotnym zoomem i 23mm obiektywem. Urządzenie posiada czujnik CMOS, w przeciwieństwie do prymitywnych czujników w smartfonach.

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Zoom jest w tym wypadku optyczny, obiektyw chowa się w obudowie, w przeciwieństwie do wyłącznie cyfrowego zoomu w Nokii.

Z przodu Galaxy Camera znajduje się niewielka lampka LED, wzbogacona o dodatkową, porządną, mieszczącą się w obudowie lampę błyskową.

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Jakość przechwytywania wideo wynosi 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę lub 720 x 480 pikseli przy 120 fps, czyli podobnie jak w przypadku najlepszych kompaktowych cyfrówek. Samsung Galaxy Camera ma 19.1 mm grubości, podczas gdy Nokia mierzy 18 mm.

Zobacz świetne gadżety dla fotografów >>>

Niestety, nie jest to do końca prawda. Przypatrzyliśmy się zdjęciom prasowym i sądzimy, że grubość Camera to około 35 mm, a 19 mm mierzy jedynie w najcieńszym punkcie. Dodatkowo ważąc aż 305 gramów, Samsung jest prawie dwukrotnie cięższy niż Nokia. W porównaniu do naszego biurowego aparatu cyfrowego, który oferuje podobną funkcjonalność, Samsung jest o połowę lżejszy, i trzykrotnie cieńszy, więc wymiary i waga tych urządzeń jest względna.

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Wewnątrz mieści się 1, 4 GHz czterordzeniowy procesor wraz z 8GB pamięci flash, plus gniazdo kart microSDXC, mogące obsłużyć karty do 2TB (2000GB), jeśli kiedykolwiek się takowe pojawią.

Z tyłu znajduje się duży - 4,8" wyświetlacz HD o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli.

Samsung Galaxy Camera [TEST]

Wewnątrz znajduje się również bateria o pojemności 1650 mAh, dość skromna zarówno dla aparatu jak i smartfona. Największą zaletą Galaxy Camera jest Android 4.1, Który umożliwia edycję naszych zdjęć i filmów za pomocą wszelkich dostępnych narzędzi, a następnie umieszczenie ich bezpośrednio w jakimkolwiek serwisie on-line.

Jaką stabilizację obrazu wybrać w aparacie fotograficznym? >>>

Galaxy Camera sam zaproponuje nam pomocne do edycji aplikacje, a wszystkie dane możemy przechowywać na dysku wirtualnym od Samsunga. Co więcej, Galaxy Camera posiada standardowy dostęp do Internetu, który wyposażony w kartę SIM, umożliwi transfer danych w pasmach HSPA+ lub LTE.

Jako urządzenie z Androidem, nie odstaje od innych tego typu urządzeń... włącznie z nawigacją samochodową. Chociaż nie jesteśmy pewni, czy możliwe jest wykonywanie połączeń telefonicznych...

Profesjonalni fotografowie raczej nie zrezygnują ze swych lustrzanek, na korzyść Galaxy Camera, ale możliwość robienia zdjęć wysokiej jakości, edycji i uploadowania ich - przyciągnie uwagę ludzi, którzy żyją z robienia zdjęć i amatorów szukających prostego i funkcjonalnego urządzenia.

Ludzie ci, z pewnością czekali od dawna na tego typu urządzenie. Dla większości osób będzie zbyt duży jako smartfon, dla innych, zbyt podstawowy jako aparat cyfrowy. Uważamy jednak, że pewna liczba osób będzie chciała mieć go już teraz, jako kompaktowy aparat, który będą mogli mieć zawsze pod ręką, i właśnie ci klienci, nie będą się kompletnie przejmowali ceną urządzenia.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Camera [TEST]