PODPOWIEDZI:

Logitech G300 [TEST]

Logitech G300 to myszka w rozsądnej cenie adresowana do najbardziej wymagających użytkowników – graczy. Oferuje szerokie możliwości konfiguracji oraz zachęca parametrami technicznymi, a jak sprawdza się w praktyce?

Logitech Gaming Mouse G300

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dobre wykonanie
  • Długi i elastyczny przewód
  • Duże możliwości oprogramowania
  • W pełni programowalne przyciski
  • Antypoślizgowe powierzchnie pod kciuk
  • Myszka dla osób prawo- i leworęcznych
WADY
  • Rolka osadzona zbyt głęboko i bez antypoślizgowej faktury
  • Niewygodna
  • Brak możliwości regulowania wagi

Logitech G300 jest konstrukcją o niewielkich rozmiarach i masie. Przewód zakończony wtykiem USB zabezpieczony jest izolacją wykonaną z tworzywa i posiada długość 2 metrów. Ta jest wystarczająca, a sam przewód jest odpowiednio elastyczny.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

Dół gryzonia w kolorze czarnym wyposażony został w trzy dość duże teflonowe ślizgacze. Ich poślizg po różnych powierzchniach jest prawidłowy. Na dole G300 znalazł się również sensor optyczny umieszczony asymetrycznie względem osi myszki (przesunięty jest w jej lewą stronę patrząc od góry).

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

Górna obudowa myszki wykonana jest z plastiku matowego, szarego z logo producenta oraz błyszczącego czarnego okalającego ten pierwszy. Materiał jest przyjemny w dotyku, a podczas dłuższego korzystania z myszki palce się nie ślizgają, mimo iż powierzchnia przycisków nie jest pokryta żadnym dodatkowym antypoślizgowym materiałem.

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

Na uwagę zasługuje wysokiej jakości wykończenie boków myszki. Producent zadbał tutaj o pewny chwyt gryzonia instalując po obydwu stronach gumową antypoślizgową „wkładkę” na kciuk. Warto w tym miejscu nadmienić, że produkt kierowany jest dla osób prawo- jak i leworęcznych, stąd antypoślizgowa powierzchnia znalazła się po obydwu stronach G300.

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

Myszka została wyposażona w 9 w pełni programowalnych przycisków. Poza standardowymi (prawy/lewy oraz rolka) mamy po dwa przyciski z prawej, jak i z lewej strony myszki tuż obok przycisków prawego i lewego, oraz dwa przyciski powyżej rolki.

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

Na bokach gryzonia zainstalowane zostały diody sygnalizujące wybrany tryb pracy urządzenia. Jednocześnie możemy mieć do wyboru trzy profile z różnymi ustawieniami. Każdy z tych trybów będzie sygnalizowany innym kolorem podświetlania, które możemy zdefiniować samodzielnie. A do wyboru jest aż 8 kolorów + możliwość wyłączenia podświetlania.

Porównywarka myszek dla graczy >>>

Recenzja myszki dla graczy Logitech G300

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

Scroll umieszczony jest dość nisko, co jest wygodnym rozwiązaniem, jednak ten schowany jest za głęboko, nie posiada żadnego fakturowania przez co po dłuższym użytkowaniu potrafi się ślizgać. Grzechotka jest dość miękka ale skok rolki jest wyczuwalny.

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

Niestety, ale mimo zapewnień producenta G300 w moich rękach nie leżała wygodnie i trudno było mi się do niej przyzwyczaić. Konstrukcja poza tym, że jest lekka to jest też dość mała, a wcięcie na kciuk dla osób leworęcznych powoduje uciekanie małego palca do środka i jego niewygodną pozycję na myszce.

Mocną stroną Logitech G300 jest oprogramowanie.

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

Logitech Gaming Software to narzędzie przydatne. Zaledwie kilka zakładek pozwala na pełną kontrolę urządzenia. Możemy tutaj wybrać, czy profile mają być uaktualniane z pamięci myszki (możemy zapisać do trzech profili), czy z zasobów dostępnych na komputerze. Te drugie mogą być praktycznie nie ograniczone. Warto nadmienić, że oprogramowanie Logitech Gaming Software posiada dostępnych około 500 konfiguracji dla różnych gier. System sam zeskanuje zawartość naszej biblioteki gier i wyświetli możliwe opcje dla każdej ze znalezionych gier znajdujących się w bibliotece Logitecha.

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

G300 posiada czułość możliwą do regulacji w zakresie od 250 do 2500DPI. W Logitech Gaming Software mamy możliwość nie tylko samodzielnego ustawienia poziomu czułości, ale także określenia ilości poziomów czułości.

Test praktyczny przeprowadziliśmy na kilku grach – głównie FPS wymagających szybkiej reakcji gracza (małe mapy, duży ruch). Dodatkowo zweryfikowaliśmy częstotliwość próbkowania gryzonia w czterech dostępnych ustawieniach 125Hz, 250Hz, 500Hz oraz 1000Hz programem „Mause Rate Checker”. Uzyskane wyniki prezentujemy poniżej:

125Hz

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

250Hz

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

500Hz

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

1000Hz

/produkt/100990/aoc-q3279vwf/

Naszym zdaniem Logitech G300 jest produktem średniej klasy. Myszka jest bardzo dobrze wykonana, posiada czuły i dokładny sensor. Bardzo dużą zaletą jest intuicyjne w obsłudze oprogramowanie o sporych możliwościach konfiguracyjnych. Jednak to trochę mało na nasze uznanie. Myszka jest mała i średnio wygodna. Kilka uwag mamy również do rolki, która podczas dynamicznej rozgrywki lubi płatać figle. Jest to produkt dobry, ale tylko dobry. Sugerowana cena detaliczna przez producenta 179zł jest zdecydowanie za wysoka, jak na urządzenie tej klasy. Na szczęście G300 jest bez trudu dostępna w o wiele przystępniejszej cenie około 100zł, jednak jest to i tak dużo jak za produkt zaledwie dobry średniej klasy, stąd ostateczna ocena trzech gwiazdek.

blog comments powered by Disqus