PODPOWIEDZI:

Mysz Theron i podkładka Conkor TTeSports by Thermaltake [TEST]

Niesamowita mysz laserowa atakuje! Theron to mysz dla graczy od TTeSports by Thermaltake, świetnie współgra z podkładką Conkor, którą również testujemy w tym materiale. Zapraszamy do oglądania! :)

Podkładka pod mysz Conkor

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • jakość
 • wygląd
 • dobry sensor
 • ślizgacze
 • dodatkowe akcesoria
WADY
 • cena

Firma Thermaltake atakuje rynek sprzętem gamingowym najwyższej klasy! Seria Tt eSPORTS skierowana jest do wymagających użytkowników.

Thermaltake


Tym razem testom zostały poddane jednocześnie dwa produkty firmy TT eSPORTS by Thermaltake, laserowa mysz Theron oraz podkładka Conkor.

Podkładka wykonana jest w plecionej tkaniny, dzięki czemu jej górna powierzchnia zapewnia niesamowitą precyzję w grach. Natomiast warstwa spotykająca się z blatem biurka wykazuje silne właściwości antypoślizgowe. Podkładka raz położona na blacie zachowuje się jak przyklejona, żadna siła nie przesunie jej nawet o milimetr.

Thermaltake

Conkor jest bardzo dużą podkładką, jej wymiary to 400x3200mm a grubość aż 4mm. O podkładce można powiedzieć same dobre rzeczy, wygląda efektownie i zapewnia grę na wysokim poziomie niezależnie jakiej myszki używamy. Produkt dostajemy zapakowany w elegancki kartonik, w którym dodatkowo znajdziemy woreczek ułatwiający przechowywanie bądź zabieranie ze sobą podkładki w podróż. Cena podkładki nie jest wygórowana i wynosi ok. 60zł.

Thermaltake
Myszkę Theron otrzymujemy w równie gustownym kartoniku z otwieranym przodem. Z tyłu natomiast znajduje się rekomendacja zawodowego gracza w Starcrafta 2. W środku kartonika poza samą myszką mamy szereg akcesoriów. Instrukcję, płytę CD ze sterownikami, naklejkę z logo Therona oraz pokrowiec na zamek, dzięki któremu możemy myszkę bezpiecznie przewozić bez ryzyka uszkodzenia.

Thermaltake

Mysz Theron już od pierwszego spojrzenia robi fenomenalne wrażenie, zwiększa się ono po podłączeniu jej do komputera kiedy podświetlane elementy nabierają blasku. Sama myszka jest dość dużych rozmiarów, kształtem nieznacznie wyprofilowana pod gracza praworęcznego.

Thermaltake

Pomiędzy głównymi przyciskami myszki znajduje się podświetlana rolka, służąca także jako przycisk. Poniżej znajdują się dwa przycisku służące do zmiany wartości DPI myszki. Cała górna część myszki wykonana jest z przyjemnego w dotyku i zapewniającego dobrą przyczepność materiału. Na górze myszy znajdziemy także czerwone diody informujące o wartości wybranego DPI oraz podświetlane logo smoka.

Thermaltake

Mysz posiada także podświetlane elementy po bokach oraz z tyłu. Z lewej strony umieszczono dwa konfigurowalne przyciski dodatkowe, otacza je gumowa powierzchnia zapewniająca dobry chwyt.

Thermaltake

Z prawej strony natomiast znajdziemy jeden dodatkowy przycisk.

Thermaltake

Mysz posiada bardzo dobrej jakości ślizgacze, świetnie sprawdzające się na każdej powierzchni. Sensor laserowy zapewnia rozdzielczość o wartości maksymalnej 5600 DPI sprzętowo i 5700 programowo.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Thermaltake

Na spodzie myszy znajdziemy klapkę, pod którą umieszczono pięć ciężarków o wadze 4,5g każdy. Bardzo dobrze dociążają one myszkę, nadając jej wagę łączną ok 135g.

Thermaltake

Producent zastosował także niespotykane rozwiązanie i na spodzie myszki umieścił przyciski pozwalające na zmianę profili graczy na poziomie sprzętowym oraz zmianę częstotliwości próbkowania. Próbkowanie możemy przestawiać pomiędzy wartościami 125, 500 i 1000hz. Dodatkowo umieszczono także suwak blokujący funkcję bocznych przycisków myszy.

Thermaltake

Mysz Theron zaopatrzonaj est w przewód o długości 1,8 metra, zabezpieczony oplotem. Oplot jest naprawdę solidny ale i elastyczny, dzięki czemu nie ma problemu z porządkowaniem kabli. Przewód zakończono pozłacanym wtykiem USB o bardzo ciekawym kształcie oraz logo TT eSports.

Thermaltake

Do zarządzania wszystkim funkcjami myszki służy świetne oprogramowanie, dołączone do zestawu. Możemy z poziomu software zmieniać kolor podświetlenia, wartości DPI, częstotliwość próbkowania oraz konfigurować przyciski i nagrywać makra.

Porównywarka myszek dla graczy >>>

Thermaltake


 

Kilka słów podsumowania

Myszka Theron wraz z podkładką Conkor zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Mysz pomimo dość wysokiej ceny wynoszącej około 200zł jest warta polecenia nawet wymagającym graczom. Otrzymujemy w zamian produkt najwyższej jakości, o ciekawym wyglądzie, bardzo dobrych parametrach technicznych, świetnym oprogramowaniu i akcesoriach.

Najważniejsze cechy myszki Theron Tt eSPORTS by Thermaltake:

 • kolor: czarny
 • maksymalne DPI - 5600
 • liczba przycisków: 8
 • wbudowana pamięć 128kb
 • liczba makr do zapisania: 40
 • liczba profili graczy: 5
 • podświetlenie
 • przewód długości 1,8m w oplocie
 • dodatkowe obciążenia 5x4,5g
 • pozłacany wtyk USB

blog comments powered by Disqus
Mysz Theron i podkładka Conkor TTeSports by Thermaltake [TEST]