PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Grand GT-i9080 [TEST]

Samsung Galaxy Grand jest wielkoekranowym smartfonem o 5" wyświetlaczu, nieco mniejszym niż w Galaxy Note II... ale Galaxy Note II to urządzenie wysokiej klasy, a Galaxy Grand jest skromniejszy niż można przypuszczać.

Samsung Galaxy Grand GT-i9080

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 5-calowy ekran
  • Potężna bateria
  • Dual-SIM
WADY
  • Niska rozdzielczość
  • Słaby procesor
  • Rozmiary

Mimo iż 5" ekran Galaxy Grand'a jest tylko trochę mniejszy niż Note II - rozdzielczość jest znacznie słabsza, wynosząc zaledwie 480 x 800 pikseli, w porównaniu do 800 x 1280 pikseli w Note.

fot4

Galaxy Note II ma ponad 3 razy więcej pikseli niż Grand, więc wyświetlacz Note II jest znacznie ostrzejszy, a co za tym idzie - znacznie droższy.

Trend produkowania dużych matryc o niskiej rozdzielczości jest charakterystyczny dla 2012 roku. Zapoczątkował go po części sukces Nokii Lumii 900, który wykazał, że klienci są bardziej zainteresowani wielkością ekranu niż jego rozdzielczością.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

fot2

Wewnątrz Galaxy Grand umieszczono 1,2 GHz dwurdzeniowy procesor i 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej plus gniazdo microSD.

Z tyłu mieści się 8-MP aparat fotograficzny, z przodu 2 MP kamera wideo rozmów. System operacyjny to Android w wersji 4.1.2 z dodatkami od producenta, włącznie z Samsung Multi Window, który umożliwia wyświetlanie więcej niż jednej aplikacji na raz, plus alerty SMART i sterowanie głosem.

fot3

Oczywiście, możesz wybierać i przebierać w ogromnej bazie aplikacji add-ons.

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

Samsung Galaxy Grand działa w trybie HSPA+ z maksymalną prędkością pobierania wynoszącą nawet do 21Mbps. Obsługuje Wi-Fi, USB, Bluetooth 4.0 i systemy GPS i GLONASS.

fot5

Galaxy Grand skrywa w swym wnętrzu również akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy, żyroskop i czujnik światła. Jest to oczywiście dość spore urządzenie, mierzące 144 x 77 x 9.6 mm i ważące 162 gramy, wyposażone w sporą baterię o pojemności 2100 mAh.

Najprawdopodobniej nie będzie to popularny model, wyświetlacz może okazać się zbyt wielki, dla wielu potencjalnych klientów. Nie zmienia to jednak faktu, że konsumenci mają teraz wybór, a z całą pewnością - rywale będą przyglądać się poczynaniom Galaxy Grand i wyciągną wnioski.

fot1

Wersje telefonu będą dwie: dual-SIM (GT-I9082) i wersja single-SIM (GT-I9080). Dual-SIM trafi na rynek jako pierwszy. Nie wiemy, ile kosztować będzie Galaxy grand (nasze przypuszczenia to ok. 370 €), gdzie dotrze najpierw i kiedy będzie dostępny. Spodziewamy się jednak, że Galaxy Grand dostępny Będzie w większości rynków w jednej z wersji.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Grand GT-i9080 [TEST]