PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Ace 2 vs HTC Desire X [PORÓWNANIE] cz. 1

HTC Desire X oraz Samsung Galaxy Ace 2 to aktualnie bardzo popularne smartfony na rynku. Przekonajmy się, który z nich okaże się lepszy. Porównanie tym razem odbędzie się w dwóch częściach. W pierwszej zajmiemy się ogólnym wyglądem oraz systemem i multimediami. W drugim teście sprawdzimy wydajności tych smartfonów.

HTC Desire X

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygląd HTC Desire X
  • Wyświetlacz S-LCD 2 w Desire X
  • Wyświetlacz PLS w Samsung Galaxy Ace 2
WADY
  • Brak nagrywania w HD w HTC Desire X
  • Android 2.3.6 w Samsung Galaxy Ace 2

Wygląd

W tym aspekcie, moim zwycięzcą okazał się zdecydowanie HTC Desire X. Bardzo dobrze spasowana bryła telefonu. Mimo, że tylna klapka całkowicie jest zdejmowana to nie uświadczymy na niej absolutnie żadnych tzw. „luzów”. Ponadto świetny dizajn smartfonu HTC. Całość współgra ze sobą wyśmienicie. Dodatkowych smaczków dodaje obudowa aparatu fotograficznego oraz ekran który dochodzi do krawędzi obudowy. Wygląd Samsunga Galaxy Ace 2 niestety nie przysparza nam szybszego bicia serca. Całość wykonana jest, co prawda, z odpornego na zarysowania plastiku, ale sama bryła telefonu jest dość wtórna. Bardzo zaokrąglone brzegi telefonu oraz srebrna ramka otaczająca ekran to za mało aby wygrać z HTC.

Desire X: 1
Ace 2 :0

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

Wyświetlacz

Oba smartfony mają bardzo dobre ekrany jak na tą półkę cenową. W HTC Desire X mamy do dyspozycji ekran o przekątnej 4 cali zrobiony w technologii S-LCD 2 o rozdzielczości 480x800 pix. Ace 2 z kolei ma ekran o przekątnej 3,8 cala zrobiony w technologii PLS, podobnie jak Desire X rozdzielczość ekranu wynosi 480x800 pix. Ciężko wyznaczyć zwycięzcę testu, ponieważ kolory są bardzo żywe, kontrast jest odpowiedni. Ekrany nie męczy wzroku, samo przeglądanie zdjęć oraz internetu należy do przyjemności.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

Desire X: 2
Ace 2: 1

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

Multimedia

Zwycięzcą w tej kategorii jest Samsung Galaxy Ace 2. Zdjęcia zrobione nim są ostre, wyraźne oraz dobrze odzwierciedlają kolory. HTC Desire X, jeżeli chodzi o jakość zdjęć, nie stoi tutaj też na straconej pozycji. Nieprzyzwoitością jednak jest brak możliwości kręcenia filmów w rozdzielczości HD przy tak dobrej specyfikacji. Wyniku nie ratuje również funkcja Beats Audio, jeżeli chodzi o muzykę. Desire X multimedia ma po prostu słabsze.

Jak robić dobre Selfie - Praktyczne rady >>>

Desire X: 2
Ace 2: 2

Porównanie htc desire x z samsung galaxy ace 2

System Operacyjny

Mimo, że została zapowiedziana najnowsza wersja Androida 4.1 na smartfony Samsunga. Premiera cały czas się odwleka i Galaxy Ace 2 ma zainstalowany, archaiczny już, system Android w wersji 2.3.6. Desire X za to może się poszczycić najpopularniejszą obecnie wersją tego sytemu w wersji 4.0 z rewelacyjną nakładką HTC Sense w wersji 4.

Desire X: 3 Ace 2: 2

Specyfikacja

Na oficjalne rozstrzygniecie zapraszam do drugiej części pojedynku, którą znajdziecie na portalu videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Ace 2 vs HTC Desire X [PORÓWNANIE] cz. 1