PODPOWIEDZI:

BlackBerry Z10 [TEST]

BlackBerry Z10 to pierwszy telefon na rynku z nowym systemem operacyjnym BlackBerry 10, jest to również najbardziej pożądane urządzenie BlackBerry w historii.

BlackBerry Z10

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Zupełnie nowy interfejs
  • Dobra specyfikacja sprzętowa
WADY
  • Mała ilość dostępnych aplikacji
  • Cena

Ten w stu procentach dotykowy smartfon posiada 4.2" ekran o rozdz. 768 x 1280 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1,5GHz, 2GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, 8 MP aparat główny (video 1080p) oraz 2 MP kamerę wideorozmów, o jakości 720p.

Zestawienia polecanych smartfonów >>>

Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Z10

Pozostałe funkcje to gniazdo kart microSD, NFC i LTE 4G w niektórych sieciach. Posiada również WiFi, 3,5G i GPS oraz port microHDMI, a wszystko to, by uczynić Z10 jak najbardziej multimedialnym.

BlackBerry Z10 obsługuje także energooszczędny moduł Bluetooth 4.0, by zwiększyć możliwości baterii. Sprzęt wygląda całkiem nieźle, ale to, co wyróżnia BlackBerry Z10, to system operacyjny.

Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Z10

Bądźmy szczerzy... Poprzednie generacje BlackBerry OS były naprawdę straszne. Urządzenia BlackBerry nie były w stanie konkurować z takimi systemami jak: Android, iOS i Windows - pod względem użyteczności.

Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Z10

Wielokrotne zmiany kosmetyczne wyglądu systemu również nie wpływały na bałagan pod spodem. BlackBerry 10 różni się od poprzednich wersji systemu operacyjnego BlackBerry i to znacznie.

Napędza go bardzo stabilny i szybki system operacyjny QNX z zupełnie nowym interfejsem użytkownika. Główną zaletą jest tutaj integracja danych - BlackBerry 10 utrzymuje ścisłą interakcje z kontaktami, umieszczając wszystkie serwisy społecznościowe w jednym profilu kontaktowym.

Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Z10

Filozofia: "wszystko pod ręką" odnosi się również do wielu innych zastosowań. Wydaje się, że poziom integracji, jest wyższy niż jakikolwiek spotykany dotychczas.

Druga ważna zaleta, to sposób, w jaki BlackBerry 10 wykorzystuje przesuwanie palcem (swipe). By sprawdzić pocztę, przeciągnij ekran z lewej; przeciągnij w dół, by zobaczyć kalendarz, zmienić ułożenie aplikacji na ekranie lub zmienić opcje klawiatury (przez cały czas działania).

Jak robić dobre Selfie - Praktyczne rady >>>

Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Z10

Kolejną cechą jest sprytny sposób, w jaki BlackBerry 10 obsługuje dwa środowiska - dom i biznes, umożliwiając administratorom firm dostęp do danych firmowych, zachowując przy tym wszystkie nasze dane - prywatne i odpowiednio oddzielone.

Ogólnie rzecz biorąc, interfejs użytkownika jest bardziej nowoczesny i elastyczny niż Android czy iOS, nie jest jednak tak surowy i minimalistyczny jak Windows Phone 8.

Tak czy inaczej, nie ma wiele wspólnego ze starym systemem BlackBerry... do tego stopnia, że Z10 może być szokiem dla fanów BlackBerry.

Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Z10

BlackBerry twierdzi, że na dany moment posiada tysiąc topowych aplikacji, takich jak: Skype, WhatsApp, Angry Birds i wiele więcej. Istnieją również tysiące innych aplikacji, choć miejmy nadzieję, że są one lepsze niż te, które były oferowane poprzednio. Sklep z aplikacjami BlackBerry, posiada również dostęp do sporej kolekcji muzyki i filmów, które powinny działać sprawnie na tym, jakże potężnym urządzeniu.

BlackBerry Z10 jest atrakcyjnym i bardzo eleganckim smartfonem, dostępnym w kolorach czarnym lub białym. Wewnątrz mieści się wymienna bateria o pojemności 1800 mAh, a BlackBerry Z10 waży 135 gramów i mierzy 130 x 66 x 9mm.

Dostępny będzie w wersjach: GSM/UMTS/LTE i CDMA/EVDO/LTE, tak więc BlackBerry Z10 dostępny będzie na całym świecie. Cena Z10 wciąż pozostaje nieznana, ale plotki donoszą o wartości około 480 funtów, 560 € lub 760 $.

Nie ma wątpliwości, że Z10 jest najlepszym dotychczasowym tworem RIM... tzn. BlackBerry. Jednakże, to czy mu się powiedzie, zweryfikuje tylko i wyłącznie rynek i sprzedaż.

blog comments powered by Disqus