PODPOWIEDZI:

Evolveo FX520 [RECENZJA]

Pięciocalowe smartfony, już chyba na dobre zadomowiły się na rynku. Dołączył do nich ciekawy Evolveo FX520. Spory ekran oraz dwurdzeniowy procesor to cechy charakterystyczne tego smartfona. Zobaczymy jak poradzi sobie z naszymi testami.

Evolveo FX520

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dwurdzeniowy procesor Cortex A9
  • Dual Sim
  • Cena
WADY
  • Ciężki 199g
  • Rozdzielczość ekranu

Marka Evolveo w swojej ofercie ma zaledwie dwa smartfony, jeden to 4,3 calowy Evolveo Fx 420 a drugi to właśnie przedstawiany FX520. Smartfony różnią się przede wszystkim rozmiarami ekranu oraz nieznacznie wyglądem. Testowany model wykonany jest w całości z plastiku. Materiał ten jest dobrej jakości, również sama bryła telefonu jest dobrze spasowana. Jedyne co możemy zarzucić to trudności w utrzymaniu czystości, ponieważ na tylnym panelu zostawia duże ilości śladów.

evolveo fx520

Specyfikacja Evolveo FX520 to typowa średnia półka. Dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o taktowaniu 1 Ghz oraz 512 MB Ram spokojnie obsłuży system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean. Z szeroko rozumianą elektroniczną rozrywką też nie będzie problemu. Procesor graficzny PowerVR SGX 531 Ultra radzi sobie z grafiką trójwymiarową. Całość w benchmarku Quadrant osiągnęło wynik 2800 pkt. Po wyjęciu urządzenia z pudełka, pierwsze co nam się rzuca w oczy to ekran o przekątnej 5 cali. Niestety jest to zwykły ekran TFT o rozdzielczości 800x480 pix. Trochę mało jak na dzisiejsze standardy. Barwy ekranu są nieco przytłumione bez wyrazu, jednak ekran świeci dość jasno i nie męczy wzroku.

evolveo fx520

Łączność smartfona ze światem zapewniają dwie karty sim działające niezależnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jedna karta może służyć do rozmów a np. druga do internetu. Szkoda, że producent nie przetłumaczył do końca opcji menadżera sim. Ponadto Evloveo wyposażony jest w moduł Wi-Fi, GPS oraz Bluetooth 4.0, próżno jednak szukać funkcji NFC lub DLNA.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

Multimedia stoją na niezłym poziomie. Evolveo FX520 na pewno lepiej robi zdjęcia niż gra. Aparat wbudowany posiada matryce 5 mpix z wbudowanym autofocusem oraz diodą doświetlająca led. Przykładowe zdjęcia można zobaczyć na końcu recenzji. Dostępna jest również przednia kamera VGA do ewentualnych wideorozmów poprzez np. Skype, który domyślnie zainstalowany jest w telefonie. Głośnik umieszczony z tyłu urządzenia gra dość głośno, jednak o wiele lepszy efekty usłyszymy zakładając słuchawki. Na ewentualną bibliotekę swoich utworów i zdjęć mamy do dyspozycji 4GB wbudowanej pamięci, jednak producent zadbał tez o slot na kartę pamięci do 32 GB.

evolveo fx520

Podsumowując, smartfon Evolveo FX520 jest typowym średniakiem w swoim segmencie. Na uwagę zasługuje wykonanie oraz cena, ta nie przekracza 900 zł za nowy model. Szkoda, że nie dodano odrobinę więcej pamięci Ram oraz nie zastosowano lepszego ekranu np. IPS. Nie mniej jednak, jest okazja do wyciągnięcia wniosków i poprawę niedoskonałości w następnych telefonach Evolveo.

Zdjęcia wykonane Evolveo FX520

2

3

4

1

blog comments powered by Disqus