PODPOWIEDZI:

Nokia 105 [TEST]

Nokia 105 to najtańszy telefon Nokii, w historii - wyceniony na zaledwie 15 € netto. To również pierwszy raz, gdy Nokia zrezygnowała z monochromatycznych ekranów, by wyposażyć 105-kę w kolorowy wyświetlacz.

Nokia 105

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Kolorowy wyświetlacz
  • Odporna na wodę i pył klawiatura
WADY
  • Mały ekran
  • Prymitywne parametry

Oczywiste jest, że większość fanów Nokii - chciałoby model Lumia 920, lecz jest ona około 30-krotnie droższa i stawia wielu klientów poza jej zasięgiem. Co więc dokładnie dostaniemy za te pieniądze?

Po pierwsze - kolorowy 1,45" wyświetlacz TFT o rozdz. 128 x 128 pikseli. Jest on może i dość podstawowy, ale znacznie poprawia wrażenia użytkownika.

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

Nokia 105 fot1

Jest tutaj również wbudowana latarka oraz radio FM (które wymaga dokupienia zestawu słuchawkowego), mówiący zegar, aż do 5 zainstalowanych gier, a na niektórych rynkach dostępne będzie również "Nokia Life".

Nokia 105 fot3

Ważąc zaledwie 70 gramów, Nokia 105 posiada wodoodporną i kurzo-odporną klawiaturę, baterię o pojemności 800 mAh, która pozwoli na 12,5 godziny rozmów i 35 dni czasu czuwania.

Czy warto kupić taniego smartfona? >>>

Dostępne są dwa kolory: niebieski i czarny... i to by było na tyle.

Nokia 105 fot2

Nokia 105 nie ma aparatu, nie ma dostępu do Internetu, nie odtwarza plików MP3 i nie posiada modułu Bluetooth. Nie należy jednak oczekiwać takiej funkcjonalności od urządzenia w tej cenie.

Nokia promuje 105-kę jako model na rynki wschodzące oraz tzw. model zapasowy.

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

Powinna wejść do sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 roku w wielu światowych rynkach, jak chociażby Chiny, Egipt, Indie, Indonezja, Nigeria, Rosja i Wietnam, jednakże w tej cenie spodziewamy się zobaczyć spory popyt również w pozostałych krajach.

blog comments powered by Disqus