PODPOWIEDZI:

Sony Xperia Tablet Z [PREZENTACJA]

Sony Xperia Tablet Z jest pewnego rodzaju odpowiednikiem smartfona Sony - Xperii Z, zarówno pod względem wykorzystanych materiałów, jak i samego designu.

Sony Xperia Tablet Z

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Certyfikaty odporności IP IP55 i IP57
  • Rozdzielczość ponad Full HD
  • Waga i grubość
  • Port podczerwieni
WADY
  • Cena
  • Toporny design

Zanim zagłębimy się w specyfikację, zastanówmy się właśnie nad designem. Zdaniem Sony, koncepcja "OmniBalance" opiera sie na wytworzeniu równowagi i symetrii w każdym aspekcie... Ale dla naszych niewprawnych oczu - wygląda to raczej na zwykłą, czarną płytkę. Lub czarno-białą płytkę, jeśli wybierzecie tę wersję.

Rankingi tabletów - TOPOWE modele! >>>

Sony Xperia Tablet Z fot7

W przeciwieństwie do Xperii Tablet S - o konstrukcji klina, ta jest absolutnie bezkompromisowa, a Sony powinno nazwać ją "OmniSlab". Można by wręcz użyć go jako tabliczki nagrobkowej, aczkolwiek, złodzieje nie czekaliby zbyt długo. W rzeczywistości, nie tylko toporny design przemawia za wykorzystaniem tabletu jako tablicy nagrobkowej.

Xperia Tablet Z posiada certyfikaty IP55 i IP57 - czyli ochronę przed kurzem i przenikaniem wody, a jeśli wszystkie porty są zamknięte - przeżyje wrzucenie do wody na głębokość 1 metra i czas 30 minut, więc umieszczenie go na cmentarzu nie powinno być problemem.

Jeżeli naprawdę zamierzalibyście użyć go jako nagrobka - przydałaby się Wam opcjonalna ładowarka stacjonarna. Jest zatem toporny i wodoszczelny? To już wszystko? Zdecydowanie nie.

Sony Xperia Tablet Z fot1

Sony Xperia Tablet Z to potężna bestia z kilkoma bardzo atrakcyjnymi funkcjami. Wyświetlacz Tabletu Z to 10,1" panel o rozdz. 1920 x 1200 pikseli (ponad Full HD), dodatkowo wzbogacony o technologię Sony BRAVIA ENGINE 2. 8,1 MP aparat fotograficzny z tyłu wyposażony w technologię Sony Exmor R, plus 2,2 MP aparat fotograficzny przedni. Posiada też rozbudowane funkcje muzyczne, jak chociażby dźwięk 3D surround. Ogólnie rzecz biorąc Sony Xperia Tablet Z posiada hojne wsparcie technologii domowej rozrywki Sony.

Wewnątrz mieści się jest 1.5GHz cztero-rdzeniowy procesor Qualcomm z 2 GB pamięci RAM. Jest też do 64 GB pamięci wewnętrznej - w zależności od zamówionego modelu, plus gniazdo kart microSD.

Sony Xperia Tablet Z obsługuje też NFC i posiada port podczerwieni zapewniający obsługę analogiczną do pilota. Istnieje wersje tylko z WiFi lub tylko z 4G LTE, choć nie znamy cen żadnej z wersji. Jest to urządzenie z Androidem 4.1 z zapowiedzianą aktualizacją do Androida 4.2.

Sony Xperia Tablet Z fot2

Sony Xperia Tablet Z fot4

Znajdziemy tu również całe mnóstwo rozwiązań Sony znanych chociażby z serii smartfonów Xperia.

Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz, szybki procesor i zaawansowane funkcje audio - składają się na ogromne możliwości multimedialne. Możemy także podłączyć tablet do telewizora (HDMI), za pomocą kabla MHL lub technologii DLNA.

Sony Xperia Tablet Z fot6

Pomimo topornego wyglądu, Sony Xperia Tablet Z jest stosunkowo cienki i lekki, waży 495 gramów, o około 150 gramów mniej niż obecny iPad; i mierzy 6.9 mm grubości, czyli o 2.5mm mniej niż produkt Apple. Mniejsza waga wpłynie pozytywnie na długie trzymanie w powietrzu. Niektóre dodatkowe funkcje dotyczą zarządzania baterią - jak np. tryb STAMINA, inne to chociażby nie-tłukące szkło.

Zobacz katalog tabletów >>>

Sony Xperia Tablet Z fot8

Sony Xperia Tablet Z posiada pełną funkcjonalność tabletów z Androidem. Zdaniem Sony - dostępny będzie od drugiego kwartału 2013 roku. Nie znamy ceny urządzenia, ale powinna się ona zmieścić w przedziale od 450 € do 850 € w zależności od wersji.

… Oficjalne ceny europejskie: Wi-Fi (16GB): €499 Wi-Fi (32GB): €549 LTE: €629

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia Tablet Z [PREZENTACJA]