PODPOWIEDZI:

Nokia Asha 210 prezentacja telefonu

Nokia Asha 210 jest tanim telefonem (nie smartfonem) stworzonym do pisania wiadomości. Jest to również pierwszy model na świecie wyposażony w specjalny przycisk WhatsApp.

Nokia Asha 210

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Klawiatura QWERTY
  • Dedykowany przycisk WhatsAPP / Facebook
  • Wersja Dual-SIM
WADY
  • Brak 3G
  • Mierna ilość pamięci wbudowanej
  • Słaby aparat

Jeśli nie znacie WhatsApp - już wyjaśniamy... Jest to sprawnie działająca aplikacja umożliwiająca czatowanie z milionami użytkowników na całym świecie, która stanowi dobrą i darmową alternatywę dla wiadomości SMS. Aplikacja ta dostępna jest dla systemów: Android, Apple, Symbian, BlackBerry, Windows i Nokia Series 40 - jak chociażby nasz model Asha 210.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Nokia Asha 210 fot7

Dostępna będzie też niemalże identyczna wersja Ashy 210, która ma specjalny przycisk Facebooka [zamiast WhatsApp]. Pamiętajcie więc, żeby sprawdzić przed zakupem, który model wam bardziej odpowiada.

Nokia Asha 210 fot6

Asha 210 sama w sobie jest całkiem przyzwoitym urządzeniem 2G z WiFi. Posiada 2,4" wyświetlacz o rozdz. 320 x 240 pikseli, 2 MP aparat fotograficzny i Bluetooth. Ma też gniazdo microSD, ale tylko 64 MB wbudowanej pamięci flash, więc karta pamięci będzie w tym wypadku konieczna.

Budżetowe smartfony - Czy są opłacalne? >>>

Nokia Asha 210 fot1

Standardowy zestaw zawiera za to stereofoniczne słuchawki przewodowe.

Klawiatura QWERTY to oczywiście główny atut sprzedażowy tego modelu, i pomimo, że prezentuje się całkiem nieźle, wolimy tę w modelu BlackBerry Curve - który jest niestety trzykrotnie droższy.

Nokia Asha 210 fot4

Asha 210 występuje w dwóch wersjach: dual-SIM i single-SIM, obydwie w cenie 72 dolarów czyli ok. 55 € lub 47 funtów netto. Duża 1200 mAh bateria ma pozwolić na 12 godzin rozmów i 46 dni czasu czuwania w przypadku jednej karty SIM i 24 dni czasu czuwania w wersji dual-SIM.

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

Nokia Asha 210 fot3

Asha mierzy 210 112 x 60 x 11,8 mm i waży 97 gramów. Obsługiwane serwisy społecznościowe to: Twitter, Facebook i YouTube oraz WhatsApp. Nokia Browser Xpress zaprojektowana jest tak, by jak najbardziej przyspieszyć przeglądanie stron internetowych i polepszyć ich wygląd na stosunkowo małym ekranie.

Nokia Asha 210 fot4

Aplikacja Nokia Slam umożliwia łatwe udostępnianie plików. Niespotykaną dotąd funkcją jest głosowa obsługa autoportretu dla przedniego aparatu, która pomaga użytkownikowi prawidłowo skierować na siebie telefon. Istnieją też darmowe gry do pobrania, pamiętajcie jednak, że nie jest to smartfon, więc wybór aplikacji jest raczej ograniczony.

Nokia Asha 210 fot5

Dostępne kolory to żółty, czarny, biały, cyan i magenta.

blog comments powered by Disqus
Nokia Asha 210 prezentacja telefonu