PODPOWIEDZI:

Asus VivoTab Smart LTE [RECENZJA]

Asus VivoTab Smart to propozycja dla miłośników systemu Windows. Zaproponowano nam urządzenie mające tylko ekran dotykowy, który działa pod kontrolą pełnego Windows`a 8. Czy takie powiązanie sprawdzi się w praktyce? Sprawdźmy to.

ASUS VivoTab Smart LTE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Moduł LTE
  • Eran
  • Specyfikacja
  • 64 GB wbudowanej pamięci
WADY
  • Mało aplikacji dedykowanych dla systemu Windows 8 pod ekran dotykowy.
  • Problematyczne nawigowanie na standardowym pulpicie.

VivoTab Smart, to urządzenie wyposażone w 10 calowy panel dotykowy zrobiony w technologii IPS o rozdzielczości 1366x768 pix. Na pokładzie urządzenia znajdziemy dwurdzeniową jednostkę Intel Atom o taktowaniu 1,8 Ghz oraz 2 GB pamięci RAM. Wszystkie te podzespoły z powodzeniem mógłby napędzać niejeden komputer, jednak nie to jest najważniejsze w tym produkcie. Naszą uwagę przykuwa tutaj, pełnoprawny system operacyjny Windows 8, który zaczyna w najlepsze zadomawiać się w naszych komputerach, ale jak widać również w urządzeniach mobilnych.

asus vivotab smart

Tablet sprawia wrażenie dość delikatnego. Obudowa wykonana jest w całości z tworzywa przypominającego gumę, jednak jest to plastik z charakterystyczną strukturą. Waga Asusa to tylko 580 gram, co przy takiej wielkości urządzenia jest wynikiem bardzo dobrym. Urządzenie nie sprawia wrażenia tandetnego a przy tym bardzo wygodnie trzyma się w ręce. Problemem są wszechobecne odciski palców, które w szczególności widać na froncie urządzenia. Wszystkie dostępne klawisze są tak usytuowane, aby użytkownik nie miał problemu z znalezieniem ich i dosięgnięciem. Osobiście, całość wywarła na mnie dobre wrażenie.

Tablet z założenia , jest to urządzenie mobilne, które możemy zabrać ze sobą do pracy, szkoły lub w podróż. Dlatego ważną rzeczą są multimedia. Asus VivoTab Smart wyposażony jest w 8 mpx aparat z dioda LED oraz wszystkimi współczesnym wspomagaczami. Zdjęcia jednak nie wychodzą szczególnie dobrze . Brak im ostrości, oraz same kolory wypadają dość blado. Przedstawiam kilka zdjęć poglądowych.

sus vivotab smart

sus vivotab smart

asus vivotab smart

Na wszystko inne, nie możemy narzekać. Muzyka odtwarzana jest na wysokim poziomie, może nie za głośno, ale czysto. Zarówno wysokie jak i niskie tony są słyszalne dla zwykłego śmiertelnika . Podobnie jest na słuchawkach. Nie będzie też problemu z odtwarzaniem filmów. Jeżeli dany film nie będzie działał, wystarczy ściągnąć odpowiednie kodeki – przecież to normalny Windows! Dodatkowo nasz tablet jest wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej, nie będzie również problemu podpiąć naszego pedrive`a np. z ulubioną muzyką. Najważniejszą rzeczą jest możliwość podpięcia karty SIM. VivoTab Smart wyposażony jest w moduł LTE, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się szybkim internetem w wielu miejscach Polski.

sus vivotab smart

Pora na minusy. System operacyjny, choć stworzony również na komputery z panelami dotykowymi, potrzebuje jednak do komfortowego działania klawiatury i myszki. O ile system kafelkowy sprawdza się znakomicie, to już po przełączeniu na standardowy pulpit zaczynają się kłopoty. Absolutnie Windows 8 nie radzi sobie z nawigowaniem po tradycyjnym pulpicie. Jest mało dokładny oraz dość powolny. Wiele aplikacji, które zainstalujemy na naszym „dotykowym komputerze” po prostu nie działa. Jesteśmy skazani na szukanie potrzebnych dla nas aplikacji w dedykowanym markecie, który jest dość skąpo wyposażony. Jest to zdecydowany minus tego urządzenia. Co prawda jesteśmy w stanie podłączyć bezprzewodowa mysz oraz klawiaturę. Kto jednak w pociągu czy autobusie, ma czas i miejsce aby rozstawić cały swój warsztat pracy?

sus vivotab smart

Podsumowując AsusVivoTab Smart to urządzenie niewątpliwe ciekawe z ogromnymi możliwościami. Przyzwoita specyfikacja, oraz multimedia czynią go dobrą alternatywą dla tabletów z systemem Android oraz iOS. Największą wadą staje się największy pozytyw – Windows 8, chyba do końca nie przystosowany do pracy na samym panelu dotykowym. Cena również nie zachwyca, ponieważ cały czas ceny oscylują grubo ponad 1000 zł co jest moim zdaniem ceną zbyt wygórowaną za możliwości jakie oferuje nam Asus VioTab Smart.

blog comments powered by Disqus
Asus VivoTab Smart LTE [RECENZJA]