PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S4 I9505 [RECENZJA]

Gdy 13 marca 2013 roku w Nowym Jorku Samsung pokazał Galaxy S4, rozległy się niemrawe oklaski oraz nieliczne okrzyki. Świat oczekiwał kolejnego cudownego urządzenia. Dostał ulepszoną wersje poprzednika, nie można jednak powiedzieć, że nie udaną.

SAMSUNG I9505 GALAXY S4 LTE WHITE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Specyfikacja
  • Multimedia
  • Mnogość Funkcji
  • Wbudowane czujniki
  • Ekran FullHD
WADY
  • Plastikowa trzeszcząca obudowa

Wygląd to chyba najbardziej kontrowersyjna rzecz w Galaxy S4. Nie zastosowano tutaj nic nadzwyczajnego. Samsung poszedł już utartym szlakiem i stworzył ponownie urządzenie do „szpiku” plastikowe. Mimo wszystko sama bryła telefonu prezentuje się dość efektownie. Front prawie w całości wypełniony jest rewelacyjnym 5 calowym ekranem SuperAmoled o rozdzielczości FullHD 1920 x 1080 pix. Nie pozostawiono tutaj za dużo miejsca, jednak zmieścił się się głośnik, 3 czujniki (zbliżeniowy, światła, ruchu)wraz z aparatem o rozdzielczości 2mpix. Na dole ekranu, mamy duży fizyczny klawisz funkcyjny. Tył urządzenia to plastikowa klapka z charakterystycznym wzorkiem, przypominając karbon lub metal. Umieszczono tam znakomity aparat o rozdzielczości 13 mpix oraz jeden głośnik. Wymiary SGS4 to 136.6 x 69.8 x 7.9 mm, szczególnie trzeba zwrócić uwagę na grubość smartfona. Wynik poniżej 8 mm jest znakomity. Całość na pierwszy rzut oka wydaje się dobrze spasowana. W modelu testowanym zauważyłem już jednak pewne luzy obudowy oraz samego klawisza funkcyjnego. Wszystko zostało nagrane na zamieszonym filmie.

O wszystkich wadach już zdążyliśmy sobie powiedzieć. Pora przejść do pozytywów a tych jest niewątpliwe bardzo wiele. Przede wszystkim znakomita specyfikacja smartfona. Samsung Galaxy S4 jest wyposażony w innowacyjny procesor Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 Ghz oraz 2 GB pamięci RAM. Przy okazji premiery została zaprezentowana jeszcze opcja z ośmiordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,6 Ghz jednak aktualnie jest tzw. „biały kruk”. Ciężko go zdobyć nawet po za granicami kraju. Za grafikę odpowiedzialny jest procesor Adreno 320, aktualnie montowany w wszystkich topowych smartfonach. Nie mogło też zabraknąć wspomnianego przeze mnie ekranu SuperAmoled o rozdzielczość FullHD gdzie zagęszczenie pikseli wynosi 441 na cal. W praktyce wygląda to tak, że nie ujrzymy najmniejszej skazy na ekranie. Wszystko jest super czytelne w rewelacyjnej jakości. Nie przeszkadzają nawet te przejaskrawione kolory w panelu Amoledowym. Sam producent zastosował możliwość zmiany kolorystki wyświetlacza, każdy więc będzie mógł dostosować jakość wyświetlanego obrazu pod swoje preferencje. Takich smaczków w SGS 4 jest bezliku, praktycznie w każdym aspekcie smartfona.

galaxy s4

Siłą Samsunga Galaxy S4 są szalenie przydatne dodatki. Najważniejszym oczywiście z nich jest obsługa smartfona bezdotykowo. Dzięki czujnikowi ruchu oraz „wzroku” oraz funkcji AirView nie dotykając smartfona możemy odbierać połączenie, przewijać zdjęcia oraz strony internetowe. Funkcja ta tez pozwala w efektowny sposób zatrzymywać film, gdy np. ktoś nam przeszkodzi w oglądaniu. Po ponownym odwróceniu głowy w stronę ekranu, następuje kontynuacja filmu. Cuda! W Galaxy S4 znajdziemy również kilka czujników niespotykanych w innych urządzeniach tej klasy, mam tu na myśli barometr , termometr oraz czujnik wilgotności. Smartfon sam mówi nam kiedy warunki są dla nas komfortowe dzięki funkcji S Health. Ponadto mierzy nam kroki i pokazuje ile jeszcze mamy do przejście, aby nasz organizm spalił odpowiednia dawkę kalorii. Szkoda, ze nie robi on tego za nas! Ponadto SGS4 możemy sterować naszym telewizorem po przez czujnik podczerwieni. Możliwości jest mnóstwo i tylko nieliczni wykorzystają je wszystkie.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

galaxy s4

Rzeczą ważną są multimedia. Tutaj także Samsungowi nie mamy nic do zarzucenia. Aparat o rozdzielczości 13 mpix robi zdjęci w znakomitej jakości. Wbudowany autofocus, stabilizator obrazu oraz inne cyfrowe funkcje wspomagające użytkownika składają się na jeden z najlepszych aparatów cyfrowych montowanych w smartfonach. Jedną z ciekawych opcji jest możliwość zrobienia ruchomego zdjęcia, zdjęcia równocześnie aparatem głównym oraz przednim, co daje efekt pocztówki. Mamy opcje HDR, opcje „gumka” gdzie możemy wymazać „mistrza drugiego planu” i wiele innych. Dawno nie widziałem tak rozbudowanego aparatu. Film możemy kręcić w rozdzielczość oczywiście FullHD, jednak im ciemniej tym film gwałtownie traci na jakości.

galaxy s4

Dźwięk odtwarzany jest na dobrym poziomie. Tutaj nie zastosowano żadnej rewolucji. Tylny głośnik gra nieprzeciętnie głośno i w miarę czysto. Na słuchawkach też nie ma tragedii. Do zestawu dołączone są dobrej klasy dizajnerskie słuchawki, które w zupełności spełniają swoją rolę.

Słów kilka o łączności naszego Samsunga z innymi urządzeniami. Moduły DLNA, NFC, Wi-Fi, BT 4.0 oraz LTE to wszystko znajdziemy w S4. Wszystko możemy do siebie podłączyć w bardzo prostu sposób po przez oprogramowanie Samsunga. Kolorowe ikonki, podpowiedzi, to wszystko sprawia, że nawet największy laik będzie umiał podłączyć swoje S4 do telewizora.

galaxy s4

Podczas testowania Samsung Galaxy S4 „prądu” starczyło mi na dość długo. Smartfon wytrzymał bez problemu około dwóch dni przy pełnej transmisji danych oraz z włączonymi wszystkim funkcjami. Za energię w S4 odpowiada bateria Li-jon o pojemności 2600 mAh. Wynik zaskakująco dobry.

Podsumowując, Samsung Galaxy S4 i9505 to aktualnie jeden z najlepszych telefonów świata. Mnogość opcji, znakomita specyfikacja a co za tym idzie moc, nieprzeciętne multimedia sprawiają , że podczas korzystania z urządzenia odczuwamy radość oraz satysfakcje. Szkoda, ze nie zainwestowano w lepsze materiały przy produkcji. Przykładem może tu być HTC One z swoją albuminową bryłą. Nie można mieć jednak wszystkiego i S4 dostaje u mnie 5!

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S4 I9505 [RECENZJA]