PODPOWIEDZI:

Samsung UE40EH5300W test SmartTV

Choć testowany dzisiaj model Smart TV Samsung UE40EH5300W to zeszłoroczna propozycja, warto właśnie teraz zwrócić na niego uwagę. Dlaczego? Powód jest prosty – cena.

Samsung UE40EH5300

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
 • Kąty widzenia
 • Czytelne menu
 • Elegancki wygląd
 • Pobór energii
 • Czytelne i intuicyjne menu Smart HUB
WADY
 • Wymaga dość szybkiego Internetu
 • Do łączności bezprzewodowej wymaga dokupienia dodatkowych akcesoriów
 • Brak tunera MPEG-4

Telewizor (a właściwie Smart TV) prezentuje klasyczny dla serii 5 design oraz bardzo dobre wykonanie. Po wyjęciu z opakowania naszą uwagę (podobnie jak we wcześniej testowanym modelu UE40EH5020W) przykuwa bardzo cienka ramka (typ D2). Wykończenia błyszczące sprzyjają jednak gromadzeniu się kurzu i choć wygląda to ładnie, to aby zadbać o odpowiedni wygląd czyścić telewizor musimy niema codziennie.

Samsung UE40EH5300 fot5

Konstrukcja Samsunga posiada wymiary (wraz z podstawą) 927,6,606,5,247,8 mm i waży 10,9kg. Telewizor to konstrukcja 40” z rozdzielczością FullHD 1920x1080 pikseli. Matryca jest oczywiście podświetlana diodami LED, a poza standardową funkcją „telewizora” cechą charakterystyczną UE40EH5300W jest obsługa funkcji Smart TV.

Samsung UE40EH5300 fot3

Samsung UE40EH5300 fot2

Porty jakie mamy do dyspozycji to:

 • 3x HDMI
 • 2x USB
 • 1x wyjście słuchawkowe 3,5mm miniJack
 • komplet wyjść komponentowych oraz kompozytowych
 • optyczne wyjście audio
 • 1x SCART
 • wejście antenowe RF
 • wyjście audio DVI
 • wejście sieciowe Ethernet RJ-45

Samsung UE40EH5300 fot1

Porty USB pozwalają na oglądanie filmów, czy słuchanie muzyki bezpośrednio z podłączonego na przykład pendrive.

Wszystkie funkcje telewizyjne są identyczne jak w innych modelach telewizorów serii 5. Menu dostępne w języku polskim (oraz w 28 innych europejskich językach) jest czytelne i dodatkowo oznaczone dużymi ikonami.

Zobacz też: Jak kupić telewizor?

Za reprodukcję dźwięku odpowiadają tutaj dwa 10-watowe głośniki ze wsparciem dla funkcji SRS TheaterSound HD oraz Dolby Digital Plus. Jakość dźwięku jest dobra, a jego regulacja choć skokowa jest na tyle precyzyjna, że każdy może dostosować głośność do własnych preferencji.

Samsung UE40EH5300 fot4

Jakość obrazu jest bardzo dobra. Telewizor wspiera technologię Wide Color Enhancer Plus Samsunga i muszę przyznać, że obraz jest naprawdę dobry. Jasność jak i głębia kolorów są na wysokim poziomie. Widoczny efekt dają również ustawienia predefiniowane – kino, standard, definiowane przez użytkownika itd.

Samsung UE40EH5300 fot7

Kąty widzenia są bardzo dobre. Nawet w szerszym gronie rodzinnym możemy przeglądać np. zdjęcia z wakacji na dużym ekranie. Myślę, że najlepiej ten test odda nasze video, do którego serdecznie zapraszamy.

Samsung UE40EH5300 fot6

Pobór prądu podobnie jak we wcześniej testowanym Samsung UE40EH5020W w trybie standard wynosi około 76~77W, a w trybie ekonomicznym zaledwie 36W. Choć to wartości wyższe niż deklaruje producent, to i tak jest to wynik dobry.

Ważnym elementem oceny testowanego Smart TV UE40EH5300W jest dostęp do ogólno pojętej sieci. Dzięki dostępności funkcji Smart HUB oraz takich technologii jak: Samsung Apps, Family Story, czy Fitness - znacznie zwiększają się możliwości wykorzystania Smart TV od Samsunga.

Wszystkie opcje pogrupowane są w kategorie. Poszczególne funkcje oznaczone są dużymi i czytelnymi ikonami, a obsługa odbywa się pilotem. Zarówno interfejs Smart HUB, jak i same aplikacje działają płynnie bez przycięć, czy zawieszeń. Niestety ale do oglądania materiałów z sieci w rozdzielczości FullHD musimy dysponować odpowiednio szybkim łączem internetowym. W niektórych aplikacjach, jak chociażby przeglądarka internetowa, obsługa klawiatury pilotem jest irytująca i warto mieć osobną klawiaturę, która znacznie ułatwi korzystanie z tych funkcji multimedialnych.

Podsumowując jest to produkt ciekawy. Obecnie dostępny w cenie poniżej 2000zł, a to już bardzo ciekawa oferta jak za Smart TV 40” z bardzo dobrą jakością obrazu. Szkoda, że zabrakło tutaj dekodera MPEG-4 na pewno podniosło by to jego wartość użytkową. Czy jednak zakup Smart TV jest bardziej opłacalny jak np. klasycznego telewizora + dodatkowo urządzenia Android Doungle? Moim zdaniem nie – obecnie urządzenia tego typu są bardzo małe i praktycznie każde jest wyposażone już w standardzie w kartę bezprzewodową WiFi. Dodatkowo są to urządzenia oparte na Androidzie, co daje użytkownikowi większą możliwość personalizacji, jak nawet w Smart HUB telewizora Samsunga.

blog comments powered by Disqus
Samsung UE40EH5300W test SmartTV