PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Samsung Galaxy S4 Zoom [PREZENTACJA]

 • Dodano: 4 lata, 10 miesięcy temu
 • Ocena artykułu: (0) (0)

Samsung Galaxy S4 Zoom to połączenie smartfona i klasycznej cyfrówki. Urządzenie mimo, iż jest mniej zaawansowane niż Samsung Galaxy Camera, ma jednak swoje zalety.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 849 zł ZŁ

Samsung GALAXY S4 zoom

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • 16 MP aparat fotograficzny
 • Funkcja połączeń głosowych GSM
 • 1.9 MP kamera wideorozmów
 • Ekran AMOLED
 • Duża bateria
 • Wersja LTE
WADY
 • Gabaryty
 • Waga
 • Cena

Pomimo "S4" w nazwie urządzenia, Galaxy S4 Zoom bazuje raczej na modelu Galaxy S4 Mini. Niemniej jednak, specyfikacja techniczna tego urządzenia jest zadowalająca i zapewnia pełną funkcjonalność.

Kupujemy telefon - na co zwrócić uwagę? >>>

Samsung Galaxy S4 Zoom fot1

Jego najważniejszym atutem jest oczywiście wielki obiektyw aparatu, wyposażony w 16 MP matrycę, 10-krotny zoom optyczny i ksenonowa lampa błyskowa.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot3

Wkraczamy zatem na teren aparatów cyfrowych - miejsce gdzie Samsung jest ekspertem, zwłaszcza jeśli chodzi o kompaktowe cyfrówki...

Można więc spodziewać się po nim dobrych rezultatów. Aparat nagrywa filmy w jakości FullHD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Problem pojawia się w momencie gdy zaczniemy używać go do innych celów niż wykonywanie zdjęć, wówczas wygląda to raczej idiotycznie.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Samsung Galaxy S4 Zoom fot7

Przynajmniej nie jest to kolejny klockowaty telefon...

Jak można się było spodziewać aparat sprawia, że całość staje się dosyć nieporęczna i zaskoczyć Was może fakt, że zdaniem Samsunga urządzenie to ma tylko 15.4 mm grubości! Jednakże tak jak w przypadku Galaxy Camera - informacje te nie są niestety prawdziwe.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot6

Mianowicie Galaxy S4 Zoom co prawda ma 15.4 mm grubości, lecz w najcieńszym miejscu. Tam gdzie mieści się obiektyw - grubość wynosi aż 27 mm.

Budżetowe smartfony - Poradnik zakupowy >>>

Samsung Galaxy S4 Zoom fot5

Tak czy inaczej, jest dużo lżejszy niż Galaxy Camera, ważąc zaledwie 208 gramów w porównaniu do 305 g, co jednak wciąż nie jest mało.

Wewnątrz mieści się bateria o pojemności 2330 mAh, ogromna poprawa w stosunku do 1650 mAh baterii w Galaxy Camera. Wydaje się spora, weźcie jednak pod uwagę, że podobnie jak każdy aparat cyfrowy, który ma tendencję do nadwyrężania baterii, chociażby na obsługę zoomu obiektywu, wszelką dodatkową elektronikę i ksenonową lampę błyskową... no i wyświetlacz i połączenia bezprzewodowe.

Jak już wspomnieliśmy jest to z grubsza Galaxy S4 Mini z ogromnym aparatem na plecach. Mamy tu ekran AMOLED o przekątnej 4,3" i rozdz. 540 x 960 pikseli, dwu-rdzeniowy procesor 1.5GHz z 1,5 GB pamięci RAM i z 8 GB pamięci flash plus gniazdo kart microSD.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot4

Galaxy Zoom oferuje obsługę NFC, GPS i GLONASS, WiFi i Bluetooth 4.0. Istnieje też wersja LTE, dostępne są tu oczywiście wszystkie standardowe funkcje Androida i w przeciwieństwie do modelu Galaxy Camera - można z niego dzwonić. A, tak! Jest tu także 1.9 MP aparat z przodu urządzenia, dodatek do 16 MP Behemota z tyłu.

System operacyjny to Android 4.2 z typowymi dodatkami producenta i kilkoma bajerami do obsługi aparatu. Tak więc możesz teraz spokojnie nosić tylko jedno urządzenie - jeżeli podchodzisz do fotografii na poważnie.

Nie wiemy jeszcze nic o dostępności i cenie, lecz wartość detaliczna dostępnego już modelu Galaxy Camera to maks. 500 €, ale kupimy go już nawet za 310 €. Tak więc naszym zdaniem Zoom dobije do górnej granicy tego przedziału w momencie premiery.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S4 Zoom [PREZENTACJA]