PODPOWIEDZI:

Prestigio MultiPhone PAP5000 Duo [RECENZJA]

Firma Prestigio, zaprezentowała smartfon MultiPhone PAP5000 Duo, pięciocalowe urządzenie z możliwością obsługi dwóch kart SIM oraz dwurdzeniowym procesorem. Zobaczmy co firma Prestigio zaoferowała swoim przyszłym użytkownikom.

Prestigio MultiPhone PAP5000 Duo

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duży ekran
  • Obsługa dwóch kart SIM
  • Przyzwoita Specyfikacja
  • Bogaty Zestaw
WADY
  • Mała ilość pamięci wewnętrznej
  • Multimedia
  • Gabaryty

Prestigio PAP5000 Duo jeden z smartfonów serii MultiPhone. Telefon jednak nie wyróżnia się spośród wielu innych urządzeń na rynku. Wykonanie smartfona pozostawia wiele do życzenia. Cała obudowa wykonana jest ze słabej jakości plastiku, który łatwo się wyciera oraz rysuje. Pozostawia również mało estetyczne ślady podczas codziennego użytkowania. Ekran o przekątnej 5 cali oraz rozdzielczości 800x480 pix nie jest zabezpieczony żadnym szkłem chroniącym przed zarysowaniami. Całość jednak jest spasowana należycie i na pierwszy rzut oka nie mamy wrażenia, że obcujemy z czymś słabym jakościowo. Dla niektórych użytkowników problemem mogą być wymiary oraz waga. MultiPhone PAP5000 Duo waży 144 oraz jego grubość przekracza 10 mm. W dzisiejszych czasach, gdy smartfony robią się coraz smuklejsze, Prestigio na tym polu nie popisało się. Ogólny wygląd, nie zachwyca i nie sprawia wrażenia, że obcujemy z czym wyjątkowym.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

Prestigio MultiPhone PAP5000

Specyfikacja w smartfonie prezentuje się następująco. Do dyspozycji mamy dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6577T o taktowaniu 1,2 Ghz oraz 512 MB RAM. Za grafikę odpowiada procesor PowerVR SGX351. Wydajnościowo MultiPhone nie wypada najgorzej. W wymagające gry możemy pograć bez większych problemów. W benchmarku Antutu smartfon osiągnął 7878 pkt co jest wynikiem na miarę prezentowanego sprzętu. Szkoda, że smartfon wyposażony jest tylko w ekran o rozdzielczości 800x480, przy takiej wielkości panelu nie mamy dostatecznej ostrości wyświetlanego ekranu. Pomijam już fakt, że nie mamy tutaj dostępnego panelu IPS czy Amoled. Problemem może tez być stosunkowo mała ilość pamięci wewnętrznej – raptem 4 GB, z czego pond 2 GB jest zarezerwowane na system. Będziemy musieli ratować się kartą SD o maksymalnej wielkości 32GB.

Prestigio MultiPhone PAP5000

Muzycznie, smartfon również nie odznacza się szczególnie. Utwory, które chcemy posłuchać, nie posiadają odpowiedniej głębi, jakości. Co prawda na słuchawkach (jak zawsze) jest znacznie lepiej, jednak nie jest to żadne pocieszenie. Ponadto dźwięk jest za cichy aby obejrzeć w grupie znajomych swój film z wakacji. Trochę lepiej wygląda aparat o rozdzielczości 5 mpix z wbudowanym autofocusem. Zdjęcia ku mojemu zaskoczeniu wychodzą bardzo dobrze. Nie widać zniekształceń kolorów oraz przesadnego ziarna, autofocus działa również sprawnie i szybko.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

Przykładowe zdjęcia zrobione smartfonem Prestigio MultiPhone PAP500Duo

Prestigio MultiPhone PAP5000

Prestigio MultiPhone PAP5000

Prestigio MultiPhone PAP5000

Prestigio MultiPhone PAP5000

Warto wspomnieć o możliwości obsługi dwóch kart SIM. Niestety jak to miało miejsce w przypadku smartfona GSmart, jeden slot jest zarezerwowany dla szybkiego łącza WCDMA a drugi tylko dla pasma GSM. Menadżer SIM jest dość intuicyjny, ale jak to w podobnych urządzeniach bywa, nie został przetłumaczony na język polski. Niestety na smartfonie nie można odbierać połączeń równolegle. Działa karta tylko jedna albo druga, w zależności, którą prędzej wybraliśmy. Takie rozwiązanie, jest tylko substytutem pełnej obsługi dwóch kart SIM.

Prestigio MultiPhone PAP5000

System operacyjny w testowanym urządzeniu to Android w wersji 4.0. Działa sprawnie, nie zauważyłem żadnych uciążliwych sytuacji podczas dwutygodniowego korzystania z smartfona. Podobno jest dostępna aktualizacja do Androida 4.1 jednak nie udało mi się jej zainstalować.

Bateria o pojemności 2200 mAh wystarcza na spokojne działanie telefonu przez dwa dni. Problemem było wzbudzenie smartfona po wyładowaniu się baterii. Urządzenie nie reagowało na polecenia przez około 10 minut.

Podsumowując smartfon Prestigio PAP5000 Duo, to sprzęt, który nie odznacza się szczególnie na tle konkurencji. Zaletą jest wielkość ekranu oraz cena, która oscyluje w granicach 600 zł. Do minusów przypisujemy łatwo rysującą się klapkę oraz przeciętne multimedia. Ocena 3.

blog comments powered by Disqus
Prestigio MultiPhone PAP5000 Duo [RECENZJA]