PODPOWIEDZI:

Kruger&Matz Move [RECENZJA]

Marka Kruger&Matz; próbuje przebojem wedrzeć się na rynek telekomunikacyjny. Po testach tabletów, przyszedł czas na recenzje smartfona. Smartfona, który wydaje się najtańszym czterordzeniowcem na rynku. Zobaczmy czy coś jeszcze, po za ceną, ma nam do zaoferowania. Zapraszam na recenzje Kruger&Matz; Move!

Kruger&Matz MOVE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Specyfikacja
WADY
  • Multimedia
  • Panel LCD

Kruger&Matz; Move to dość mały smartfon, posiadający ekran o przekątnej 4 cali. Całość urządzenia wykonana jest z dość dobrej jakość plastiku. Tylna klapka smartfona jest perforowana, co potęguje wrażenie solidności. Mimo wszystko po pierwszym zetknięciu ze smartfonem, mamy wrażenie, że trzymamy zabawkę. Move jest bardzo lekki i mały. Waży zaledwie 113 g oraz mierzy dokładnie 118.6x63.2x11 mm. Całość spasowana jest należycie, nie usłyszymy niepożądanych skrzypień oraz trzasków.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

kruger&matz move

Czy można stworzyć wydajnego smartfona za mniej niż 500 zł? Jak widać tak. Kruger&Matz; Move posiada czterordzeniową jednostkę Qualcomm MSM8225Q o taktowaniu 1,2 Ghz. Razi trochę mała ilość pamięci RAM – 512 MB to niewiele jak na dzisiejsze warunki. Za grafikę odpowiada procesor Adreno 203. Po pierwszych testach Move nie zawiódł mnie. Wszystkie gry odpalają się bez problemów a w benchmarkach Quadrant oraz Antutu smartfon osiągnął bardzo przyzwoite wyniki, wyprzedzając przy tym wiele innych smartfonów, które są dwa razy droższe. Wyniki: Antutu : 11137, Quadrant: 4597.

kruger&matz move

Niestety, plusy urządzenia na tym się kończą. Reszta aspektów smartfona wypada co najwyżej przeciętnie. Dźwięk w smartfonie, odtwarzany jest stanowczo za cicho, jednak w miarę czysto. Na uwagę zasługuje rozbudowany equalizer, który w bardzo prosty sposób pozwoli nam dostosować dźwięk do własnych potrzeb. Nie lepiej jest z aparatem. Zdjęcia, mimo że smartfon ma wbudowany aparat 5 mpix z autofocusem, wychodzą dość mizernie. Brak szczegółowości oraz odzwierciedlenia kolorów. Na plus możemy przypisać wspomniany wyżej autofocus, który dobrze radzi sobie z fotografowanym tekstem.

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

Przykładowe zdjęcia:

kruger&matz move

kruger&matz move

kruger&matz move

kruger&matz move

Kruger&Matz; Move działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Nie zastosowano tutaj jakiś autorskich nakładek, mamy do czynienia z właściwie czystym Anroidem. Dodano tylko kilka aplikacji oraz funkcji, takich jak radio FM, kalendarz, notatnik. Smartfon obsługuje również dwie karty SIM. Na jednej możemy korzystać z szybkiego internetu, na drugiej za to z trybu GSM. Szkoda, że nie zastosowano dwóch takich samych szybkich złącz.

kruger&matz move

Spory zaskoczeniem, była bateria o pojemności 1450 mAh. Move spokojnie wytrzymywał 2 dni. Zadawalający był tryb oszczędzania energii. Bez kart sim smartfon działał nawet 9 dni!

kruger&matz move

Podsumowując, smartfon Kruger&Matz; Move jest jednym z lepszych urządzeń na rynku w stosunku cena/jakość. Za kwotę około 450 zł otrzymamy wydajne urządzenie, dopracowane z obsługą dwóch kart SIM. W przyszłości przydałoby się większe wsparcie producenta, który wyeliminuje ewentualne błędy. Osobiście polecam. Ocena 4.

blog comments powered by Disqus
Kruger&Matz Move [RECENZJA]