PODPOWIEDZI:

RTX 4070 będzie lepszy, OnePlus 10T, konsola przenośna Logitech - VideoNews 362

RTX 4070 będzie lepszy, OnePlus 10T, konsola przenośna Logitech - VideoNews 362

Czy nowy OnePlus wywołuje jeszcze jakiekolwiek emocje? Na pewno nie takie, jak wyczekiwany RTX 4070, który może być lepszy niż tego się spodziewaliśmy. Oprócz tego poznaliśmy też obietnicę Logitecha i Tencent, która może zmienić układ sił na rynku mobilnego grania. O wszystkim przeczytacie w VideoNewsie 362.

W tym tygodniu na stronie pojawiły się między innymi:

Krótko i na temat

  • Po raz pierwszy w historii medycyny lekiem na ADHD została... gra. FDA (Agencja Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych) zarekomendowała grę EndeavorRx w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.
  • Winamp powraca! Wersja 5.9 RC1 Build 9999 to wersja dla nowszych systemów Windows, która ma być podstawą do rozbudowy odtwarzacza.

Winamp działa na nowszych Windowsach

  • Microsoft testuje Game Pass Ultimate w wersji rodzinnej. Na razie w Irlandii oraz Kolumbii i bez dodatkowych opłat oraz wyłącznie na Xboxie. Przy proponowanej konwersji 30 dni Ultimate na 18 dni planu rodzinnego, cena planu rodzinnego może wynieść około 90 zł miesięcznie.
  • TikTok może stworzyć serwis streamingowy z muzyką. Do australijskiego urzędu patentowego trafiło zgłoszenie o zarejestrowanie "TikTok Music". 
  • Paczkomaty pomogą ze zużytą elektroniką lub niepotrzebnymi ciuchami. InPost uruchomił EKOzwroty, gdzie bezpłatnie zapakujemy do paczkomatów zużyte rzeczy, które zostaną zrecyklowane. Usługa jest bezpłatna.
  • Po raz pierwszy w Polsce sąd w ramach postępowania przedprocesowego będzie ingerował w Facebooka. Do czasu rozstrzygnięcia sporu między Konfederacją a Facebookiem, fanpage tej pierwszej nie może być blokowany. 
  • Amazon przejmuje iRobot za cenę 1,7 miliarda dolarów przy cenie 61$ za akcję w transakcji całkowicie gotówkowej. 

Logitech stworzy sprzęt do GamePassa oraz GeForce Now

Seria G od Logitecha to do tej pory wyłącznie peryferia. Ostatnio firma znana z akcesoriów nawiązała współpracę z Tencent Games. Jej owocem ma być nienazwana jeszcze przenośna konsola do grania. W notce prasowej pojawia się informacja o wielu serwisach chmurowych ze szczególnym wyróżnieniem zespołów Xbox Cloud Gaming oraz NVIDIA GeForce NOW. 

Konsola Logitecha może być niczym Steam Deck (fot. Petar Vukobrat, Unsplash)

Sprawdź cenę kontrolera dla smartfonu z Androidem!

Sprzęt Logitecha i Tencenta ma posłużyć do uruchamiania gier AAA. Nie padły za to słowa o platformie, o jaką będzie oparty ani nie poznaliśmy wyglądu. Nie przyjdzie nam jednak długo czekać na ten sprzęt, bowiem Logitech zapowiedział premierę jeszcze w tym roku. Sprzęt może być oparty o Androida, podobnie jak koncept Razera i Qualcomma z targów MWC 2022 w Barcelonie.

OnePlus 10T ma przywrócić firmie wielkość

OnePlus ze swoim smartfonem chce dotrzeć do fanów cyfr. OnePlus 10T stawia nawet na 16 GB RAM-u i wspiera 150-watowe ładowanie (w pudełku znajdziemy 160-watową ładowarkę). Baterię 4800 mAh będzie opróżniać procesor Snapdragon 8+ Gen 1 oraz ekran 6,7 cala z odświeżaniem 120 Hz i rozdzielczością 2412x1080 pikseli. Telefon ma być dobrym narzędziem do grania dzięki optymalizacji obciążenia układu graficznego oraz stabilizację klatek.

OnePlus 10T trzyma się designu poprzednika, ale bez napisu Hasselblad i suwaka

► OnePlus 10T w przedsprzedaży! Poznaj cenę nowego modelu

Producent oszczędził na kilku aspektach. Zniknął charakterystyczny suwak wyłączający dźwięk w telefonie. Zmienił się też układ aparatów. Główna matryca to w dalszym ciągu 50 Mpix od Sony (IMX 766), zaś ultraszeroki kąt ma teraz 8 Mpix. Zniknął zoom, który zastąpił obiektyw makro. Sprzedaż w Polsce wystartuje 11 sierpnia, a ceny na amerykańskim rynku zaczynają się od 799 euro (3762 zł) i kończą na 899 euro (4230 zł) za wersje 16+256 GB. 

Meta nie ma żadnych hamulców i zbiera dane ze szpitali

Firma, która posiada między innymi Facebooka czy Instagrama, została wielokrotnie pozwana przez pacjentów oraz firmy chroniące prywatność. Partnerem w zbrodni okazały się... amerykańskie szpitale, które na swoich stronach umieszczały Meta Pixel - skrypt pozwalający narzędziom Facebooka na zdobywanie danych. The Markup, który dotarł do danych w czerwcu stwierdził, że 33 ze 100 najlepszych szpitali (wg amerykańskiego Newsweeka) pozwalały na zbieranie danych w ten sposób.

Meta wyciągała ogromne ilości wrażliwych danych (fot. Dima Solomin)

Znaczna większość z 33 szpitali nie zdecydowała się na usunięcie Meta Pixeli ze swoich stron po publikacji raportu. Na szczęście 5 z 7 platform medycznych zdecydowały się na zrezygnowanie z narzędzia Facebooka. The Markup potwierdza, że szpitale ani Meta nie nawiązywały porozumień z pacjentami w sprawie dystrybucji danych. Wycieki mogą dotyczyć nawet 26 milionów pacjentów.

RTX 4070 będzie lepszy niż myśleliśmy? 

Według przecieku, do którego dotarł Kopite7Kimi, najnowsza karta Nvidii może być znacznie wydajniejszą propozycją. Największą zmianą jest zastosowanie pełnego układ Ada AD104 z 60 jednostkami przetwarzania strumieniowego. Zmieni się także liczba procesorów CUDA FP32 i wyniesie ona 7680. 160-bitowa szyna pamięci GDDR6 pomieści teraz nie 10, a 12 GB, co może przydać się osobom pracującym przy animacjach lub montażu.

There is an update of RTX 4070.
PG141-SKU331
7680FP32
12G 21Gbps GDDR6X
300W
TSE >11000

— kopite7kimi (@kopite7kimi) August 4, 2022

Wszystkie te zmiany mają zajść bez potrzeby zwiększenia TDP, które nadal będzie wynosiło 300W. Dotychczas o tej specyfikacji mówiło się w kontekście RTX 4070 Ti, który miałby premierę znacznie później niż pionierzy serii 4000. Tymczasem "nowy" RTX 4070 został już przetestowany w benchmarku 3D Mark Time Spy Extreme, gdzie zdobył ponad 11000 punktów. 

Powstanie pociąg jadący 1000 km na godzinę?

Kanadyjski start-up TransPod zapowiedział projekt pociągu FluxJet, który ma być połączeniem samolotu i magnetycznego pojazdu torowego. Ten poruszałby się po nowych liniach, które także byłyby konstruowane przez TransPod. Projekt zakłada stworzenie bezspalinowego pojazdu mieszczącego do 54 osób i z załadunkiem do 10 ton o stałej prędkości 1000 i maksymalnej prędkości 1200 kilometrów na godzinę. Firma zaprezentowała przejazd miniaturowej, 1-tonowej wersji.

FluxJet od Transpod może być przyszłością kolei (fot. Transpod)

Przy rozwiniętej infrastrukturze koszt jednego przejazdu pociągiem ma być o 44% niższy niż przelot samolotem na tej samej trasie. Pierwsza trasa TransPod Line powstanie między Calgary oraz Edmonton (około 300 kilometrów). Jeśli finansowanie projektu na kwotę 18 miliardów USD zakończy się sukcesem, budowa trasy rozpocznie się do 2027 roku. Obecnie firma zgromadziła 550 milionów dotacji od amerykańskiego rządu i funduszy inwestycyjnych.


Przeczytaj także:


Źródła:

blog comments powered by Disqus
RTX 4070 będzie lepszy, OnePlus 10T, konsola przenośna Logitech - VideoNews 362