PODPOWIEDZI:

Najlepsze Premiery Gier Styczeń 2023 - Dead Space Remake, Forspoken

Najlepsze Premiery Gier Styczeń 2023 - Dead Space Remake, Forspoken

Rozpoczynamy kolejny nowy rok! Co przyniesie nam 2023? Jakie ukażą się gry, w co najczęściej będziemy grać czy jakich niespodzianek możemy się spodziewać? Na odpowiedzi do tych pytań będziemy musieli jeszcze poczekać. Dlatego warto rzucić okiem na zestawienie jakie przygotowaliśmy. Jesteś ciekawy w co będzie można zagrać? Zapraszam na najlepsze premiery stycznia 2023!

1. Gatewalkers – PC 12 stycznia

Gatewalkers to kooperacyjny RPG akcji z widokiem izometrycznym i losowo generowanymi planszami. Pierwsze skojarzenie z serią Diablo? Bardzo dobrze trafiliście!

Za tytuł odpowiedzialne jest poznańskie studio. Nie jest to ich debiutanckie dzieło, a kolejna gra. Rozgrywka polegać będzie na przemierzaniu rozległego świata oraz walce z przeciwnikami. Potyczki wymagać będą niekiedy główkowania i strategicznego ustawiania się postaci.

Ciekawym zabiegiem ma być całkowite pominięcie klas. Gracz tworząc postać ma mieć sporą swobodę w kreacji herosów.

Gatewalkers - Rozgrywka

2. Dragon Ball Z: Kakarot – PS5/XSX 13 stycznia

Wciąż nie słabnie popularność serii Dragon Ball. Ulubiona przez społeczność część Z doczeka się poprawionej odsłony.

Dragon Ball Z: Kakarot to gra bazująca na kultowej mandze i anime. Gracz wcieli się w wojownika Goku i uratuje świat przed zagładą. Po drodze czeka wiele miejsc do odwiedzenia, przeciwników do pokonania oraz wykonania sporej ilości zadań.

Wersja na konsole aktualnej generacji doczeka się wielu poprawek oraz podrasowanej oprawy graficznej.

Dragon Ball Z: Kakarot - Atakuje konsole aktualnej generacji

3. Persona 3 Portable - PC/PS4/XONE/XSX/Switch 19 stycznia

Seria Persona nie cieszy się w Polsce wielkim zainteresowaniem. To trochę błąd, biorąc pod uwagę, że to jedna z lepszych serii jRPG.

W Persona 3 Portable wcielimy się w ucznia, który wraz ze szkolną paczką walczy z potężnymi monstrami zwanymi jako Cienie. Wszystkie starcia odbywają się w turach i polegają na wyborze odpowiedniej komendy. Nie może zabraknąć rozbudowanej historii oraz wielu dialogów pomiędzy postaciami.

Pierwotnie wydana na PS2 oraz PSP odsłona, doczeka się wsparcia na większą ilość konsol.

Persona 3 Portable - Świetna seria jRPG

4. Forspoken - PC 24 stycznia

Odczuwasz niedobór gier RPG? Kolejna gra z naszego zestawienia to solidny przedstawiciel gatunku.

Forspoken to RPG z widokiem trzeciej osoby, osadzony w fantastycznym otwartym świecie. Za produkcję odpowiadania studio, które pracowało nad Final Fantasy XV. Główna bohaterka Frey posiada tajemnicze moce pozwalające na szybkim bieganiu, błyskawicznej wspinaczce po ścianach oraz przeszkodach terenowych. Niezwykle dynamiczne są też starcia, które wymagają zręczności oraz refleksu. Oprawa graficzna pochwalić się może pięknymi animacjami oraz pełnymi szczegółów modelami postaci.

Forspoken - Można też polatać

5. Dead Space Remake – PC/PS5/XSX 27 stycznia

EA przypomniało sobie o swojej lekko zapominanej marce. Zamiast zlecić przygotowanie nowej odsłony serii, postanowili odświeżyć tytuł.

Dead Space Remake to przygotowanie gry na nowo, przy pomocy nowoczesnych rozwiązań. Ten survival horror nie pójdzie na kompromisy. Twórcy odcinają się od konsol starszej generacji, skupiając się na najnowszych oraz silnych pecetach. Historia i mechanika pozostanie wierna pierwszej części. Zmienić ma się przede wszystkim oprawa graficzna, która wygląda obłędnie.

Dead Space Remake - Stach się bać

Najlepsze premiery gier styczeń 2023 - podsumowanie

Ostatni kwartał roku jest bardzo dynamiczny. Wiele głośny premier stara się pozyskać zainteresowanie graczy. Początek roku jest bardziej spokojny, w którym developerzy powracają z przerw świątecznych i kontynuują pracę nad rozpoczętymi projektami. W styczniu pojawi się kilka interesujących gier, z którymi chcielibyśmy się podzielić.

  • Gatewalkers- Polska produkcja, która postara się stanąć w szranki z Diablo.
  • Dragon Ball Z: Kakarot- Odsłona przygotowana z myślą o konsole aktualnej generacji.
  • Persona 3 Portable- Część w, którą trzeba po prostu zagrać.
  • Forspoken- RPG z otwartym światem i bardzo dynamiczną walką.
  • Dead Space Remake- Odświeżony survival horror rozgrywający się w kosmosie.

Oglądaj najnowsze gry ze stycznia 2023

Zobacz też poprzednie premiery gier:

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Premiery Gier Styczeń 2023 - Dead Space Remake, Forspoken