PODPOWIEDZI:

Apple Pay w Polsce, Wyłudził 1,3 Milionów, Składany Smartfon- VideoNews #161

Apple Pay w Polsce, Wyłudził 1,3 Milionów, Składany Smartfon- VideoNews #161

Witam Was bardzo serdecznie w 161 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o Apple Pay w Polsce, ogromnej sumie pieniędzy wyłudzonej przez fana sprzętów komputerowych oraz wiele więcej!

Wyłudził 13 Milionów 

A w tym tygodniu zaczynamy od pewnego spryciarza, który w ciekawy sposób wyłudził 1,3 miliona dolarów od popularnej sieci supermarketów ze sprzętem elektronicznym. Walmart przez ostatnich 18 miesięcy był notorycznie oszukiwany przez 23 latka, który postanowił dorobić się na zwracaniu niekompletnego sprzętu. Amerykanin we wspomnianym czasie objechał ponad tysiąc placówek sieci Walmart, kupując komputery po czym zwracał je niekompletne. W ten sposób wyłudził ponad 1,3 mln dolarów, następnie wpadł i postawiono mu łącznie sześć zarzutów.  

Kryptowaluta Akona 

Po średnio udanym meczu Polski z Senegalem zwracamy technologiczny wzrok w kierunku właśnie kraju naszego mundialowego oponenta. Akon, raper i piosenkarz z korzeniami Senegalskimi postanowił pomóc na swój sposób właśnie Senegalowi. Artysta postanowił, że chce stworzyć własną kryptowalutę AKoin, która ma stać się jedynym oficjalnym środkiem płatniczym w futurystycznym mieście, które marzy się piosenkarzowi. Gdzie miałoby powstać owe miasto? Niedaleko stolicy Senegalu, zaraz przy Dakarze, na powierzchni 2000 akrów. Akon twierdzi, że technologia blockchain i kryptowaluty mogą być zbawieniem dla wielu Afrykańskich krajów, mogą przywrócić ludziom zaufanie do systemu walutowego i zapewnić poczucie stabilności z niezależnością finansową. Czekamy na rozwój projektu. 

Akon

Wycieki Sony 

No i przechodzimy do segmentu smarfonowego. W zeszłym tygodniu wyciekły bardzo ciekawe informacje o nadchodzących Sony XZ3 i XZ3 Premium. Jak donoszą nasze źródła, na nadchodzących sierpniowych targach IFA w Berlinie Sony zaprezentuje wspomniane modele. Z tego co się dowiedzieliśmy Sony ma nadgonić konkurencje oferując ekran w formacie 18:9 o rozdzielczości 2k 1440x2880 pikseli. Modele ma napędzać Snapdragon 845 z 6GB pamięci RAM a na pokładzie ma się znaleźć nadchodzący Android z dopiską P. Linia Premium ma posiadać ekran 4K, jednak jak donoszą nasze źródła jest wysokie prawdopodobieństwo, że ekran zostanie odrobinę okrojony do 3840x1920 pikseli przez ograniczenia procesora.  

Sony XZ3

Kolejne Zastąpienie Notcha 

W minionym tygodniu opowiadałem wam o serii telefonów Vivo, które dzięki wysuwanemu aparatowi pozwalają na 91% wypełnienie przestrzeni przedniego panelu telefonu przez ekran. Teraz nadchodzi podobny pomysł, tym razem od innej Chińskiej marki – Oppo. Oppo Find X, bo tak został nazwany ma mieć ekran zapełniający front w 93,8% dostając specjalny mechanizm kamery ukradkowej, czyli właśnie specjalnie wysuwającej się. System ma pozwolić na 0,5 sekundowe wysunięcie aparatu po włączeniu aplikacji aparatu. Co ciekawe na przodzie ma się znaleźć matryca 25 megapikselowa, która co prawda nie gwarantuje świetnej jakości selfiaków, jednak może okazać się naprawdę konkretnym aparatem. Do tego Oppo doda coś w rodzaju Animoji oraz dzięki szybkiemu ładowaniu ma się ładować od zera do setki w zaledwie 35 minut. Czekamy aż dostanie się w nasze ręce. 

Oppo Find X

Nowości Apple 

Apple Pay dotarło nad Wisłe. Od 19 czerwca osiem banków pozwala na korzystanie z nowego systemu płatności. Apple Pay obsługiwane jest przez wszystkie modele iPhone od 6 w górę oraz przez komputery typu Mac. Warto sprawdzić, jeżeli posiadacie iPhone'a czy wasz bank udostępnia wam nową usługę. Jednak to nie jedyna nowość od Apple, bo ten wraz z najnowszą aktualizacją pozwoli służbą ratunkowym szybciej lokalizować osoby, które są w nagłej potrzebie. Od teraz dzięki technologi Rapid OS informacja o naszej lokalizacji zostanie udostępniona służbą zaraz po przedzwonieniu na numery alarmowe. Która z nowych funkcji bardziej wam się podoba? 

Apple Pay

Składany Smartfon 

Jak co roku wracaj niczym bumerang informacja o składanych smartfonach. I tym razem przychodzę do was z newsem o Motoroli, która pracuje nad tego typu rozwiązaniem. Składany OLED, ma mieć więcej jak jeden "zawias", czujnik temperatury ma działać zarówno podczas bezczynności jak i po złożeniu oraz sam zawias ma równomiernie rozprowadzać energię po składanych częściach. Czekamy tutaj również na rozwój projektu, jednak chciałem was tu od razu zapytać, czy sami czekacie na tego typu smartfony? Jestem bardzo nieprzekonany do tego konceptu. 

Motorola składany smartfon

Krótkie Newsy: 

Android Emulator  

Uwaga na aplikacjęAndy OS Android Emulator. Emulator dostępny na komputery osobiste infekuje urządzenia złośliwym oprogramowaniem GPU Miner Trojan, który bez wiedzy użytkownika kopie na jego urządzeniu kryptowaluty. 

Nokia Przybywa Do Polski 

Już na dniach do Polski dotrą najnowsze smartfony od Nokii. Nokia 5.1 ma kosztować 949 złotych za wersję z 3GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, Nokia 3.1 699 złotych za wersję 2GB RAM i 16 GB ROM oraz Nokia 2.1 ma kosztować 499zł. 

blog comments powered by Disqus
Apple Pay w Polsce, Wyłudził 1,3 Milionów, Składany Smartfon- VideoNews #161