PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Nowa pralka LG na CES 2020 - Sama się zdiagnozuje

Nowa pralka LG na CES 2020 - Sama się zdiagnozuje

LG pokazało na targach CES 2020 pralkę nowej generacji. Wyposażona w sztuczną inteligencję jest zdaniem firmy najbardziej zaawansowaną innowacją w dziedzinie prania. Wydaje się to potwierdzać na przykład fakt, że przy okazji targów w Las Vegas, została wyróżniona nagrodą 2020 CES Innovation Award.

Pralka pokazana na Consumer Electronics Show przez LG należy do linii urządzeń producenta korzystających z dobrodziejstw technologii AI DD. Wyposażone w silnik Direct Drive i sztuczną inteligencję zapewniają większą wydajność, a co za tym idzie, oszczędność prania.

Nowa pralka LG AI DD na 2020 rok

Nie inaczej jest w przypadku modelu pokazanego na CES 2020. Jest w stanie wykryć objętość i ciężar wsadu, a przy pomocy czujników rozpoznać też rodzaj tkaniny. LG chwali się tym, że dzięki technologii deep learningowej sprzęt jest w stanie porównać dane z bazą, na którą składa się 20 tysięcy informacji o praniu. To dzięki temu może ustawić odpowiedni program i zmodyfikować go pod wrzucone ciuchy.

Logo CES 2020

Ubrania wsadzone do inteligentnej pralki LG mają przez to być prane efektywniej i bezpieczniej. Tkaniny trafiające do bębna sprzętu tej firmy mają być uszkadzane nawet o 15 procent mniej w stosunku do przeszłych modeli urządzeń piorących producenta.

  • Szukasz urządzenia, które wypierze wszystkie twoje ciuchy? Sprawdź nasz ranking pralek.

Bezpieczeństwo jest jednak uzyskiwane też w inny sposób. Pomoc techniczna w aplikacji oparta na sztucznej inteligencji - Proactive Customer Care - to funkcja diagnostyczna, która pomoże zadbać o kupiony sprzęt. Informuje o przewidywanych problemach zanim wystąpią i pozwoli na podjęcie działań prewencyjnych przed koniecznością wezwania drogiego fachowca do nagłej awarii.

Co jeszcze warto wiedzieć o pralce LG AI DD z CES 2020?

Nowa pralka LG ma być całkiem inteligentna - to już wiadomo. Ma jednak rozpoznawać też na przykład mieszaną kolekcję ubrań. Co to oznacza? Że wrzucając do niej spodnie i podkoszulki, użytkownik ma pewność, że maszyna je rozróżni i dostosuje ruchy bębna, temperaturę i czas trwania cyklu do specyfiki wsadu.

Nawet większego, bo funkcja TurboWash 360 umożliwia lepsze wnikanie detergentu nawet w grube tkaniny za sprawą mocnych strumieni wody. W uzyskaniu optymalnych wyników pomogą też dysze 3D Multi Spray, które skierowane w pięciu różnych kierunkach radzą sobie z silnymi zabrudzeniami.

Pralka LG zaprezentowana na CES 2020

Osoby, które mimo tego chcą prać rzeczy delikatne i zwyczajne osobno (albo przeprać szybko duży koc i piżamę), będą zadowolone z obecności technologii LG TWINWash. To w praktyce dodatkowy moduł na spodzie pralki, w którym mieszczą się mniejsze ilości brudnych ciuchów. W ten sposób można prać różne wsady zarówno w nim, jak i w głównym bębnie jednocześnie.

Wśród funkcji istotna jest nowość opracowana przez LG, czyli ezDispense. Służy do dopasowywania ilości detergentu w czasie pracy. Pralka sama dozuje płyn do prania i zmiękczacz do tkanin. Wszystko oczywiście inteligentnie - w zależności od wielkości i rodzaju wsadu.

Suszarka, Amazon i kiedy pralka trafi do Polski?

Funkcja LG Smart Pairing umożliwi sparowanie (jak sama nazwa skazuje) pralki z innym urządzeniem. Chodzi konkretnie o kompatybilną suszarkę. Po co właściwie parować takie dwie maszyny? Po to, aby szybciej wysuszyć czyste już ubrania. Suszarka otrzyma odpowiednie informacje i dostosuje ustawienia do wrzuconych ciuchów, uzyskując lepsze efekty pracy.

Logo usługi Amazon Dash Replenishment

Dzięki sprzężeniu z aplikacją LG ThinQ pralką nie tylko da się sterować, ale można ją też połączyć z asystentem Alexa od Amazonu. Dzięki temu włączysz usługę Amazon Dash Replenishment. Urządzenie przekaże powiadomienia o ewentualnym braku detergentu, a asystent automatycznie zamówi płyn lub zmiękczacz. 

Nowa pralka LG trafi najpierw do sprzedaży na rynku w Ameryce Północnej. Na razie wiadomo tylko tyle, że będzie to w pierwszym półroczu 2020 roku. Kiedy pojawi się w Europie? Prawdopodobnie później. Producent twierdzi, że sprzęt “będzie wprowadzany na kolejne rynki” po premierze na zachodzie.

Zobacz też:

Źródło: lgnews.pl

blog comments powered by Disqus
Nowa pralka LG na CES 2020 - Sama się zdiagnozuje