PODPOWIEDZI:

Na CES 2020 nagrodzono urządzenia Creative z Super X-Fi

Na CES 2020 nagrodzono urządzenia Creative z Super X-Fi

Tegoroczny CES zapewnił Creative aż siedem nagród za urządzenia z drugą generacją technologii Super X-Fi. To nic nowego dla producenta - w końcu rok wcześniej premiera poprzedniej odsłony rzeczonego rozwiązania audio obrodziła aż piętnastoma wyróżnieniami. Wśród docenionych urządzeń soundbar i słuchawki.

Nagrody dla Creative na CES 2020 przyznawane są przez różne media. Firmę uhonorowały popularne serwisy, takie jak Tom’s Guide, NewGizmoBlog czy Gamespot. W zasadzie szczególnie spodobały się słuchawki nauszne Creative SXFI Gamer z Super X-Fi Gen 2, bo otrzymały aż trzy z siedmiu nagród.

Jakie urządzenia Creative nagrodzono na CES 2020?

Wśród docenionych sprzętów producenta prym wiodła nowa listwa dźwiękowa SXFI Carrier. Pisaliśmy o tym soundbarze od Creative na CES 2020 już jakiś czas temu. Najważniejsze w nim jest to, że został stworzony we współpracy z Dolby. Wyposażono go w technologię Dolby Atmos Speaker System, która nie była wcześniej spotykana w urządzeniach tego typu.

Wspiera także drugą generację Super X-Fi, jednak tylko poprzez słuchawki. To o tyle ważne, że sprawdzi się u osób chcących w środku nocy obejrzeć komfortowo film. Nie trzeba wtedy iść na ustępstwa pod względem jakości dźwięku - Super X-Fi symuluje system wielogłośnikowy przy pomocy algorytmów i technik przetwarzania. 

Nagrodzony na CES 2020 soundbar Creative Carrier

Nowa generacja poprawia między innymi precyzję, kierunkowość i wykrywanie odległości w szerszym zakresie treści, a także dokładność personalizacji profili audio. Zastosowana jest nie tylko w dużych listwach dźwiękowych. Firma pokazała też słuchawki. Na przykład wspomniane SXFI Gamer.

To słuchawki, jak można się zorientować po samej nazwie, dla miłośników gier wideo. Będą wyposażone w specjalny profil promowanej w tym roku drugiej generacji wspomnianej technologii. Ma on pozwolić uzyskanie lepszych i bardziej precyzyjnych efektów, które są szczególnie pożądane przez graczy pierwszoosobowych gier strzelanych, takich jak Battlefield lub Counter Strike.

Ostatnią nagrodzoną parą (Best of CES 2020 od eTeknix) jest też procesor dźwięku SFXI TV, który umożliwia podłączenie czterech par słuchawek SFXI Theater naraz. Firma twierdzi, że stanowi przełom w dziedzinie dźwięku kina domowego w porównaniu ze słuchawkami. 

Zobacz też:

Źródło: Tradeone.

blog comments powered by Disqus
Na CES 2020 nagrodzono urządzenia Creative z Super X-Fi