PODPOWIEDZI:

Soundbar od Creative na CES 2020 - Wspiera Dolby Atmos Speaker System

Soundbar od Creative na CES 2020 - Wspiera Dolby Atmos Speaker System

Creative pokazało na CES 2020 soundbar wspierający Dolby Atmos Speaker System. Model SXFI Carrier pracujący z DASS jest pierwszą w swoim rodzaju listwą dźwiękową z tą technologią. Urządzenie opracowane wspólnie z Dolby Laboratories ma, słowami producenta, na nowo zdefiniować granice możliwości, jakie może osiągnąć taki sprzęt.

Pokazany na tegorocznych targach elektroniki w Las Vegas przez Creative soundbar jest niewielki. Mierzy tylko 88 centymetrów długości. Pomimo tego, firma zapewnia, że przy siedmiu głośnikach i mocy 450 watów, model jest w stanie uzyskać porządny dźwięk przestrzenny z niezłą sceną. Zawdzięcza to wspomnianemu Dolby Atmos Speaker System. Nie ma tej technologii nawet nowa linia soundbarów LG na CES 2020.

- Konsumenci będą mogli cieszyć się zapierającym dech w piersiach dźwiękiem Dolby Atmos dzięki nowatorskiemu projektowi akustycznemu opracowanemu przez Dolby - twierdzi Mahesh Balakrishnan, wiceprezes Dolby Laboratories.

Co wiemy o Creative SXFI Carrier?

Nazwa soundbara bierze się właściwie od wsparcia nagradzanej technologii Super X-Fi. Zdobyła w zeszłym roku na CES 2019 aż 15 różnych nagród. Holografia słuchawkowa odtwarza scenę dźwiękową surround 7.1 w słuchawkach. Ta jest dodatkowo optymalizowana poprzez sztuczną inteligencję, aby uzyskać jak najbardziej rzeczywisty dźwięk. Co istotne, opcja zadziała tylko poprzez wyjście słuchawkowe.

Soundbar Creative SXFI Carrier to w sumie urządzenie podwójne. Kupując go, użytkownik otrzyma nie tylko listwę dźwiękową, ale i spory 10-calowy subwoofer. Ten głośnik jest bezprzewodowy (Bluetooth 5.0) i ma zapewnić mocne brzmienie niskich tonów. Brak kabla to dodatkowy atut, który współgra z przeznaczeniem całości - uniwersalną opcją audio do domów dowolnej wielkości.

Zbliżenie na Creative SXFI Carrier

Jeżeli szukasz takiego sprzętu audio do salonu - koniecznie sprawdź nasz ranking soundbarów. Znajdziesz tam coś dla siebie.

Chociaż trzeba powiedzieć, że sama listwa z telewizorem łączy się poprzez przewód HDMI. W wersji HDMI eARC ma zapewnić nieskompresowany i bezstratny dźwięk. Są też dwa porty HDMI 2.1 do odtwarzania treści 8K i porty USB dla połączeń audio.

Na końcu rzecz najważniejsza - cena i data premiery. Sprzęt tani nie będzie. Wiadomo, że jego cena nie ma przekroczyć 1000 dolarów. Creative SXFI Carrier trafi na półki sklepowe w drugim kwartale 2020 roku.

Zobacz też:

Źródło: Creative.

blog comments powered by Disqus
Soundbar od Creative na CES 2020 - Wspiera Dolby Atmos Speaker System