PODPOWIEDZI:

Laptopy MSI na CES 2020 - Wśród nowości matryca 300 Hz

Laptopy MSI na CES 2020 - Wśród nowości matryca 300 Hz

MSI pokazało na CES 2020 flagowe laptopy. Wśród nowości sprzęty dla graczy i profesjonalistów. Na przykład osób zajmujących się pracą z grafiką lub zdjęciami. Wśród prezentowanych sprzętów też bardziej wyzywające - na przykład czternastocalowy Prestige Pink, w kolorze, a jakże, soczyście różowym.

Pośród pokazanych przez MSI na tegorocznym CES laptopów znalazła się też wersja GF65 dla miłośników militariów. Tak, jeżeli komuś nie pasuje wyróżnianie się z tłumu różowym notebookiem, może spróbować się ukryć za pomocą wzornictwa kamuflażu. Pokazano trzy wersje kolorystyczne: szarą, zieloną i pustynną. Według producenta camo w połączeniu z cyfrowymi trójkątnymi elementami uwydatnia metalową fakturę sprzętu.

Prawdziwy flagowiec wśród notebooków

Najistotniejszym modelem zaprezentowanym na tegorocznych targach elektroniki konsumenckiej jest MSI GE66 Raider. To prawdziwy designerski skok na RGB. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się w nim umiejscowiony na przedniej krawędzi obudowy pasek systemu podświetlania Mystic Light. Jest w stanie świecić 16,7 miliona kolorów  - w sam raz dla nocnych marków.

MSI GE66 raider od frontu

Poza tym urządzenie stylistycznie wygląda raczej biznesowo. Jego obudowa wykonana z aluminium i ozdobiona srebrnymi tytanowymi elementami to klasyka wyższej półki notebooków. Podświetlana klawiatura (wszystko wskazuje na to, że również RGB) to z kolei podstawa. 

Osoby zainteresowane czymś mniej konwencjonalnym i na pewno przyciągającym uwagę muszą wiedzieć, że firma przygotowała też limitowaną edycję Dragonshield. Powstała we współpracy pomiędzy MSI a Colie Wertzem, który pracował nad prequelem Gwiezdnych Wojen, Transformersami i Iron Manem. Pomarańczowo-szara obudowa opracowanej przez niego wersji ma przypominać międzygwiezdnego myśliwca.

MSI GE66 wersja dragonshield

Urządzenia z tej serii mają niezłe ekrany. Rozmiarami osadzone w średniej półce 15,6 cala, zaskakują prędkością odświeżania. Wyświetlacz MSI GE66 Raider osiąga aż 300 herców. Dzięki temu zapewni bardzo płynną rozgrywkę i wykorzysta potencjał wysokiej liczby klatek na sekundę.

Pozostałe modele laptopów MSI na CES 2020

Wśród innych nowości bardzo ciekawy jest MSI GS66 Stealth. To urządzenie lekkie i poręczne. Producent chwali się w jego przypadku designem - czernią obudowy i stonowaną fakturą powierzchni. Istotny jest akumulator o najwyższej pojemności, jaka jest dozwolona w samolotach - 99,9 Wh. Oprócz tego producent chwali się systemem chłodzenia Cooler Boost Trinity+. To trzy wentylatory z najcieńszymi na świecie łopatkami o grubości 0,1 milimetra.

MSI zestaw laptopów na CES 2020

Dla osób zajmujących się profesjonalnie obróbką obrazu bardziej interesujący będzie jednak MSI Creator 17. Zdobył nawet nagrodę w kategorii “Digital Imaging or Photography” (cyfrowe obrazowanie lub fotografia). To pierwszy taki sprzęt, który wyposażono w ekran z podświetleniem Mini LED. Spełnia także wymagania standardu HDR 1000. 

MSI Creator 17 na białym tle

Jego wyświetlacz 4K jest bardzo jasny i ma zapewniać obraz o wysokiej dynamice - dobrej bieli i głębokiej czerni. Przy tym warto dodać, co jest niezwykle istotne w kontekście obróbki zdjęć i przygotowywania cyfrowych grafik, że Creator 17 wyświetla barwy pokrywające 100% przestrzeni DCI-P3.

Wszystkie laptopy, które zaprezentowano na CES 2020, będą pracowały na bazie procesorów Intel Core dziesiątej generacji z serii H. O jakość obrazu zadbają z kolei układy graficzne firmy NVIDIA.

MSI GF65 z obudową kamuflażową

Zobacz też:

Źródło: MSI.

blog comments powered by Disqus
Laptopy MSI na CES 2020 - Wśród nowości matryca 300 Hz