PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Parownica Xiaomi sprawi, że pokochasz prasowanie i odkazisz ubranie

Parownica Xiaomi sprawi, że pokochasz prasowanie i odkazisz ubranie

Xiaomi Mijia Handheld Ironing Machine to kolejny, niecodzienny pomysł prosto z Chin. Tym razem firma udowadnia, że tanie prasowanie nie musi być mordęgą.

Parownica od Xiaomi? Zaskoczony może być ten, kto zna firmę głównie ze smartfonów. Choć te odpowiadają za 2/3 dochodów, to produkty lifestyle odgrywają ważną rolę, bowiem generują 1/4 zysku. Najnowszym przedstawicielem tego segmentu jest mała i estetyczna parownica

Urządzenie kosztuje zaledwie 99 juanów, czyli około 60 złotych. Jego celem nie jest walka o tytuł lidera w rankingu żelazek z Boschami czy Philipsami. Jest za to alternatywą dla tanich żelazek do 100 zł

Xiaomi Mijia Handheld Ironing Machine, bo tak zwie się parownica, wyglądem przypomina... policyjny radar albo suszarkę do włosów. Na pewno prezentuje się inaczej niż stacje parowe pokroju Tefal IXEO. Jego waga to zaledwie 870 gramów przy pustym, 160-mililitrowym zbiorniczku na wodę. 

Xiaomi Mijia Handheld Ironing Machine pozwala prasować parą

Propozycja Xiaomi ma proste w założeniach działanie. Nawilża pranie, przez co zmiękcza tkaninę. Robi to za pośrednictwem pary o temperaturze 120 stopni. Ta pozwala rozprostować zagniecenia bez bezpośredniego przykładania do nich gorącej płyty żelazka. Takie prasowanie ma jeszcze jedną, istotną zaletę - strumień pary usuwa 99,9% roztoczy.

Za wypuszczanie pary odpowiada 5 dysz. Maksymalne ciśnienie to 20 kPa. Mijia Handheld Ironing Machine cechuje niesamowita szybkość - wystarczy 30 sekund, by zacząć prasowanie. Producent zapewnia, że po napełnieniu zbiornika 160 mililitrów wyprasujemy 6 koszulek. 

Parownica od Xiaomi jest kompaktowa i tania

Ci z was, którzy spodziewali się funkcji smart, mogą być nieco rozczarowani. Nie sparujemy urządzenia z aplikacją ani nie połączymy z resztą inteligentnego domu z pomocą mi-home. W zamian tanio odświeżymy nasze ubrania i pozbędziemy się zagnieceń. 

A gdzie możemy dostać parownicę od Xiaomi? Urządzenie znalazłem na Aliexpress oraz Gearbest, ale tam jego cena jest znacznie wyższa i oscyluje w granicach 125 złotych. Na polskim rynku da się znaleźć kilka rozwiązań w tej cenie, jednak żadne nie ma renomy oraz stylu, które wypracowało Xiaomi.

Przeczytaj także:

Źródło: MyDrivers

blog comments powered by Disqus
Parownica Xiaomi sprawi, że pokochasz prasowanie i odkazisz ubranie