PODPOWIEDZI:

Redmi Smart TV MAX - Ogromny i tani telewizor 98 cali od Xiaomi

Redmi Smart TV MAX - Ogromny i tani telewizor 98 cali od Xiaomi

Xiaomi wprowadziło do sprzedaży swój najnowszy telewizor Redmi Smart TV MAX. Posiada on gigantyczny ekran o przekątnej 98 cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Biorąc pod uwagę rozmiary, urządzenie jest niezwykle tanie i zapłacimy za nie nieco ponad 10 tysięcy złotych.

Ogromny telewizorod Xiaomi dostępny jest na razie jedynie w Chinach i mało prawdopodobne jest, by producent zdecydował się na jego szeroką dystrybucję poza granicami tego kraju. Waży on bowiem ponad 100 kilogramów, a jego transport i instalacja wymagają pomocy co najmniej kilku osób. Sugerowana cena Redmi Smart TV MAX to 20 tysięcy juanów, a więc ok. 10 700 złotych.

Największe wrażenie w Redmi Smart TV MAX robi oczywiście ekran o przekątnej 98 cali. Aby lepiej uzmysłowić sobie te wymiary, zaznaczmy, że długość panelu to około 219 centymetrów, a jego wysokość wynosi 125 centymetrów. TV wspiera technologię HDR (standard HDR10) i wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości 4K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Pokrywa przy tym 85 procent kolorów NTSC, a jego dynamiczny kontrast to 140000:1.

Redmi Smart TV MAX

Niebagatelna przekątna sprawia, że model odznacza się najmniejszą na rynku gęstością pikseli, wynosząca zaledwie 45 ppi. Oczywiście niedoskonałość ta miałaby wpływ na jakość obrazu, ale tylko w przypadku znacznie mniejszych paneli. Posiadacze Xiaomi Redmi Smart TV MAX powinni bowiem oglądać na nim telewizję i filmy z odległości wielu metrów, co niweluje ewentualne negatywne efekty wywołane przez niski współczynnik ppi.

Producent Redmi Smart TV MAX wyposażył go również w cztery głośniki z systemem bass reflex, które obsługują dźwięk w formacie Dolby Audio i DTS. Z tyłu panelu znajdziemy trzy złącza HDMI oraz cyfrowe wyjście audio. Urządzenie korzysta z systemu Android i posiada wbudowany ośmiordzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM, a także 64 GB wolnego miejsca na zapisanie pobranych aplikacji, filmów oraz zdjęć.

Xiaomi już od jakiegoś czasu stopniowo wprowadza na rynek kolejne modele telewizorów. Większość z nich nie opuszcza jednak Chin. W Polsce kupimy na razie jedynie cztery modele producenta. Trzy z nich dostępne są od marca tego roku, a najnowszy 65-calowy LED 4S od Xiaomi dopiero co zadebiutował w sklepach.

Rodzimi klienci mogą zamawiać modele Mi TV 4A (ekran 32 cali), Mi TV 4S (ekran 42 cali), Mi TV 4S (ekran 55 cali) oraz Mi TV 4S (ekran 65 cali). Jeżeli zastanawiacie się, jaką jakość oferują telewizory chińskiego producenta, w porównaniu np. do rynkowych gigantów, takich jak Samsung lub LG, zachęcamy do zapoznania się z naszym testem Xiaomi Mi TV 4S 43.

Źródło: Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Redmi Smart TV MAX - Ogromny i tani telewizor 98 cali od Xiaomi