PODPOWIEDZI:

W 2021 roku Huawei obniży o połowę produkcję smartfonów

W 2021 roku Huawei obniży o połowę produkcję smartfonów

Według informacji, do których dotarł serwis informacyjny Nikkei Asia, w tym roku Huawei planuje obniżyć o ponad połowę produkcję swoich wszystkich smartfonów w porównaniu do 2020 roku. Decyzja ta jest w dużej mierze rezultatem nałożonych na firmę amerykańskich sankcji.

Informacje, do których dotarł Nikkei, wskazują na to, że Huawei zamówił u dostawców części, które w tym roku wystarczą na produkcję ok. 70-80 milionów smartfonów. Oznacza to spadek o ponad 60 procent, bowiem w 2020 roku spółka wysłała do sklepów aż 189 milionów telefonów. Dodajmy, że niektóre źródła podają jednak, że producent ograniczy się do ok. 50 milionów nowych urządzeń.

Jak pokazał ostatni raport Canalys na temat sprzedaży telefonów w Europie, Huawei stracił pozycję lidera w wyścigu o tytuł największego producenta smartfonów na Starym Kontynencie. W innych częściach świata jego udziały w rynku spadały równie znacząco w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Skrzydła spółce podcinają nałożone na nią pod koniec 2019 roku obostrzenia amerykańskiego rządu, które uniemożliwiają lub utrudniają jej zakup wielu komponentów oraz oprogramowania niezbędnego do produkcji smartfonów. Najbardziej dotkliwe są w tej chwili ograniczenia związane z handlem najnowszymi podzespołami pozwalającymi na korzystanie z technologii 5G.

Z powodu tych problemów firma szuka oszczędności. W listopadzie Huawei sprzedało markę Honor, równocześnie wciąż poszukując alternatywnych partnerów biznesowych i inwestorów. Jednym z elementów tej strategii jest także eksperymentowanie z nowymi produktami. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się więc np. że spółka zaczyna na poważnie inwestować w rynek rolny, opracowując rozwiązania AI dla chińskich hodowców trzody chlewnej.

Źródło Nikkei Asia

Źródło:

blog comments powered by Disqus
W 2021 roku Huawei obniży o połowę produkcję smartfonów