PODPOWIEDZI:

Samochodowa nawigacja GPS | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1TomTom GO Superior 7 HDTomTom GO Superior 7 HD1649 zł
2TomTom GO Discover 6TomTom GO Discover 61499 zł
3Garmin DriveSmart 76 EU MT-SGarmin DriveSmart 76 EU MT-S899 zł
4Garmin DriveSmart 66 EU MT-SGarmin DriveSmart 66 EU MT-S849 zł
5Navitel T787 4GNavitel T787 4G449 zł
6Modecom FreeWAY CX 9.3Modecom FreeWAY CX 9.3539 zł
Samochodowa nawigacja GPS | Ranking TOP 6

Podróż po drogach w Polsce i Europie jest coraz bardziej komfortowa nie tylko ze względu na nowoczesne, pełne wielu udogodnień samochody. Również poprzez szeroko dostępne gadżety, a w tym nawigacje GPS. Która samochodowa nawigacja GPS jest najlepsza?

Samochodowa nawigacja GPS pomoże trafić do punktu docelowego w najszybszy i najprostszy sposób poprzez wyznaczenie optymalnej trasy. To dobry sposób na łatwiejsze poruszanie się po drogach. Wystarczy wyszukać nieznany Ci adres. Możesz również zaznaczyć omijanie dróg płatnych/autostrad.

Jeżeli często podróżujesz, to koniecznie odwiedź także naszą bazę nawigacji GPS, gdzie znajduje się wiele ciekawych modeli w różnych cenach.

Samochodowa nawigacja GPS - Opinie

1. TomTom GO Superior 7 HD

profesjonalna nawigacja GPS TomTom GO Superior 7 HD
Wielkość i rozdzielczość ekranu7", 1280 x 800
Aktualizacja mapDożywotnia
Wbudowana pamięć32 GB
Czytnik kart pamięciNie
Profile trasDla samochodów osobowych
BluetoothTak
WiFiTak
CenaTomTom GO Superior 7 HD oferta w Ceneo

Samochodowa nawigacja GPSTomTom GO Superior 7 HD to najdroższy model z listy. Cechuje się   7-calowym ekranem dotykowym o najwyższej rozdzielczości 1280 x 800 (bardzo wyraźny obraz), zainstalowanymi mapami świata, krótkim czasem reakcji i wysoką wydajnością (brak opóźnień, natychmiastowa reakcja na dotyk). Wysokiej jakości głośnik sprawi, że usłyszysz każdą wskazówkę bez problemu.

Przez rok za darmo otrzymasz ostrzeżenia o fotoradarach oraz informacje o aktualnych cenach paliw, pogodzie, dostępności miejsc parkingowych i stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. W tej nawigacji GPS producent ulepszył wskazówki wizualne (animacje ostrzegają o zbliżających się zjazdach, zakrętach, zmianach pasa ruchu, fotoradarach) i zastosował funkcję unikanie stref niskiej emisji spalin (Unikaj LEZ), co jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli poruszasz się starszym pojazdem.

Aktualizacje map odbywają się w szybki sposób przez sieć Wi-Fi (niepotrzebne żadne przewody lub komputer). Nowoczesna nawigacja dla samochodów osobowych posiada szereg udogodnień. Mowa o złączu USB-C, opcji sterowania głosowego, wbudowanej pamięci aż 32 GB oraz asystencie pasa ruchu (dzięki niemu pokonasz skomplikowane skrzyżowania, wybierzesz właściwy zjazd).

Co ciekawe, możesz spersonalizować wygląd nawigacji poprzez zmianę koloru mapy, linii trasy i innych elementów według własnych upodobań, tak aby widoczność była dla Ciebie najlepsza. Dołączono subskrypcję usługi TomTom Traffic (bez dodatkowych kosztów), aby kierowca otrzymywał ostrzeżenia o blokadach dróg, wypadkach i korkach, jak również miał do czynienia z dokładnym szacowaniem czasu przybycia.

2. TomTom GO Discover 6

samochodowa nawigacja GPS TomTom GO Discover 6
Wielkość i rozdzielczość ekranu6", 1280 x 720
Aktualizacja mapDożywotnia
Wbudowana pamięć32 GB
Czytnik kart pamięciNie
Profile trasDla samochodów osobowych
BluetoothTak
WiFiTak
CenaTomTom GO Discover 6 oferta w Ceneo

Wysokiej jakości nawigacja GPS do samochoduTomTom GO Discover 6 zachwyca 6-calowym wyświetlaczem dotykowym o rozdzielczości aż 1280 x 720, pamięcią RAM 2 GB (szybkie, płynne i stabilne działanie), wbudowaną pamięcią 32 GB oraz Bluetooth i moduł WiFi (obsługa pasma 5 GHz sieci Wi-Fi gwarantuje błyskawiczne pobieranie najnowszych map świata i aktualizacje oprogramowania, bez dodatkowych kosztów).

Licz na sterowanie głosowe (wydawanie prostych komend), widok budynków w 3D, a także technologię informacji o ruchu drogowym, aby unikać korków i zawsze być na czas. Nawigacja dla samochodów osobowych jest chwalona za roczną usługę ostrzeżeń o fotoradarach w czasie rzeczywistym, aby zachować odpowiednią prędkość i bezpiecznie dojechać do celu.

Przez rok skorzystasz z wyszukiwania najniższych cen paliw i najlepszych stacjach. Również przez rok dowiesz się aktualnych informacji o parkingach, zanim dotrzesz na miejsce, czyli dowiesz się, które parkingi są darmowe, które zapełnione, aby mieć później więcej czasu na zwiedzanie.

Nawigacja TomTom z dożywotnią aktualizacją map umożliwia łatwą regulację głośności, aby cieszyć się wyraźną nawigacją głosową. Interfejs jest na tyle uproszczony, aby użytkownik intuicyjnie przeglądał ustawienia. Warto wspomnieć o asystencie pasa ruchu, który udzieli wskazówek. Z tym urządzeniem już nigdy nie spotka Cię przykra niespodzianka w trakcie podróży, np. w postaci zamkniętej drogi. Uchwyt typu click-and-drive umożliwia szybkie zamocowanie i wyjęcie urządzenia.

3. Garmin DriveSmart 76 EU MT-S

nawigacja GPS do auta Garmin DriveSmart 76 EU MT-S
Wielkość i rozdzielczość ekranu7", 1024 x 600
Aktualizacja mapDożywotnia
Wbudowana pamięć32 GB
Czytnik kart pamięciTak
Profile trasDla samochodów osobowych
BluetoothTak
WiFiTak
CenaGarmin DriveSmart 76 EU MT-S oferta w Media Expert

Samochodowa nawigacja GPSGarmin DriveSmart 76 EU MT-S zyskała pochlebne opinie ze względu na wygodne sterowanie dotykowe i głosowe (nie musisz odrywać rąk od kierownicy), dużą pojemność pamięci wewnętrznej i dodatkowo czytnik kart pamięci, jak również kolorowy wyświetlacz 7-calowy o dobrej rozdzielczości.

Dojazd do celu ułatwią m.in. aktualne komunikaty drogowe dostarczane dzięki połączeniu z aplikacją Garmin Drive (np. ostrzeżenia o wypadkach, robotach drogowych, aktualnych warunkach pogodowych), czytelne mapy całej Europy z wgranymi nazwami ulic. Masz do czynienia z bezpłatną dożywotnią aktualizacją szczegółowych map, więc sprzęt bezpiecznie poprowadzi Cię nawet po najnowszych drogach.

Urządzenia nawigujące do samochodu oferuje połączenie WiFi, aby aktualizować mapy i oprogramowanie bez konieczności używania komputera. Otrzymasz informacje o przejazdach kolejowych, ostrych zakrętach czy dużym nachyleniu terenu. Nawigacja Garmin daje opcję wygodnego wyszukiwania miejsc poprzez dostęp do TripAdvisor. W ten sposób znajdziesz przykładowo restaurację, hotel (również według ich nazw).

Funkcja Przed Tobą to z kolei powiadomienia o miejscach wartych uwagi, które znajdują się w Twoim pobliżu. Nawigację z powodzeniem połączysz ze zgodną kamerą cofania Garmin, aby wiedzieć, co się dzieje za Twoim samochodem (obraz z kamery wyświetla się na ekranie nawigacji). Możesz zsynchronizować swój smartfon z urządzeniem Garmin DriveSmart, aby prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym.

4. Garmin DriveSmart 66 EU MT-S

nawigacja do osobówki Garmin DriveSmart 66 EU MT-S
Wielkość i rozdzielczość ekranu6", 1280 x 720
Aktualizacja mapDożywotnia
Wbudowana pamięć32 GB
Czytnik kart pamięciTak
Profile trasDla samochodów osobowych
BluetoothTak
WiFiTak
CenaGarmin DriveSmart 66 EU MT-S oferta w Ceneo

Nawigacja GPSGarmin DriveSmart 66 EU MT-S oferuje do dyspozycji ekran o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1280 x 720, 32 GB pamięci, czytelne mapy całej Europy z wgranymi nazwami ulic, jak również złącze USB-C. Wszelkie wyjazdy będą łatwiejsze dzięki aktualnym komunikatom drogowym, które działają od razu po podłączeniu urządzenia (np. alerty o utrudnieniach na trasie).

Komfort użytkowania zwiększa obsługa głosowa, połączenie WiFi oraz wyświetlanie mapy w widoku nocnym lub dziennym. Nawigacja dla osobówek przekaże wskazówki dotyczące przejazdu przez strefy środowiskowe, a także poinformuje np. o przejazdach kolejowych. Dostęp do TripAdvisor pozwoli znaleźć m.in. atrakcje turystyczne w okolicy.

Podobnie, jak poprzedni model została wyposażona w funkcję Przed Tobą, daje możliwość podłączenia kamery cofania, a w dedykowanej aplikacji skorzystasz z jeszcze większej ilości funkcji. Technologia Bluetooth umożliwia synchronizację zgodnego smartfona z urządzeniem Garmin DriveSmart, zatem prowadzisz rozmowy przez zestaw głośnomówiący. Po sparowaniu z aplikacją Garmin Drive zyskasz powiadomienia z telefonu/wiadomości tekstowe bezpośrednio na ekranie nawigacji.

5. Navitel T787 4G

nawigacja GPS Navitel T787 4G
Wielkość i rozdzielczość ekranu7", 1024 x 600
Aktualizacja mapDożywotnia
Wbudowana pamięć32 GB
Czytnik kart pamięciTak
Profile trasDla samochodów osobowych
BluetoothTak
WiFiTak
CenaNavitel T787 4G oferta w Media Expert

Navitel T787 4G to przystępny cenowo tablet nawigacyjny oparty na systemie operacyjnym Android 12. W swoim działaniu wykorzystuje 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600, procesor MTK8765 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 32 GB pamięci wbudowanej i 3 GB RAM. Warto dodać, że obraz jest wyraźny, jasny, ma odpowiedni kontrast, a technologia IPS gwarantuje szeroki kąt widzenia zarówno podczas nawigacji, jak i oglądania plików wideo.

Możliwe także odtwarzanie plików audio w najpopularniejszych formatach. Nawigacja GPS z dożywotnią aktualizacją map oferuje profile tras dla samochodów osobowych, slot na karty microSD o pojemności do 128 GB, a także slot na kartę microSIM. Otrzymasz szereg informacji zwiększających bezpieczeństwo i sprawność jazdy. Mowa m.in. o podpowiedziach głosowych, ostrzeżeniach o fotoradarach na trasie czy powiadomieniach o ograniczeniach prędkości.

Tablet nawigacja samochodowa cechuje się przednim 2 MP i tylnym aparatem 5 MP. Użytkownik może wydawać komendy głosowe, co zwiększy komfort. Połączenie z Internetem 3G/4G za pomocą karty SIM 4G bądź poprzez WiFi oznacza dostęp do wszystkich usług online Navitel (np. Navitel.Korki). Nawigacja Navitel posiada licencję na mapy 47 państw. Część jest już w urządzeniu, ale możesz niektóre usunąć i zainstalować te, które są Ci potrzebne, a więc zaktualizować listę najpotrzebniejszych dla Ciebie map. W zestawie otrzymasz przydatny uchwyt.

6. Modecom FreeWAY CX 9.3

nawigacja z dużym ekranem Modecom FreeWAY CX 9.3
Wielkość i rozdzielczość ekranu9", 800 x 480
Aktualizacja mapDożywotnia
Wbudowana pamięć16 GB
Czytnik kart pamięciTak
Profile trasDla autobusów, pieszych, rowerzystów, samochodów ciężarowych i samochodów osobowych
BluetoothTak
WiFiNie
CenaModecom FreeWAY CX 9.3 oferta w Ceneo

Zestawienie zamyka samochodowa nawigacja GPS z dużym ekranem 9” TFTModecom FreeWAY CX 9.3, który w znaczny sposób ułatwi korzystanie z nawigacji, śledzenie wytyczonej trasy będzie komfortowe, podobnie jak obsługa za pomocą dotykowego panelu (nie potrzeba rysika). Poinformuje o bieżącym natężeniu ruchu, korkach i zdarzeniach drogowych na przemierzanej trasie. Ostrzega o przekroczeniu prędkości, powiadomi o fotoradarach.

Cechuje się dożywotnią aktualizacją map, Bluetooth, wbudowanym głośnikiem, złączem USB-C oraz czułym, 64 kanałowym układem GPS MSTAR (precyzja lokalizacji). Wyróżnia się wbudowanym transmiterem FM, który pozwoli na odtwarzanie komunikatów głosowych i muzyki z nawigacji poprzez radio samochodowe.

To bardzo funkcjonalny model, gdyż ma do zaoferowania profile tras nie tylko dla samochodów osobowych, ale również dla autobusów, pieszych, rowerzystów i samochodów ciężarowych. Z tego powodu producent pomyślał, aby nawigacja do auta Modecom została wyposażona w osłonę przeciwsłoneczną. W dużej mierze zapewni ona ochronę przed oślepiającym światłem słonecznym.

Pojemność wbudowanej pamięci wynosi 16 GB, ale nie zabrakło także czytnika kart pamięci. W komplecie znajduje się uchwyt do nawigacji, który odpowiada za bezpieczne utrzymywanie ekranu i tym samym nie dopuści do uszkodzenia.

Co powinna oferować dobra nawigacja GPS?

Na rynku jest sporo różnych modeli, np. budżetowe nawigacje 5-calowe do 200 zł, natomiast jedne z lepszych nawigacji GPS muszą spełniać pewne kryteria. Oczekuj zatem:

  • Wyświetlacz - powinien być odpowiednio duży (dobierz wielkość pod własne preferencje) i wyraźny nawet w pełnym słońcu, stąd jasność i rozdzielczość ekranu musi stać na dobrym poziomie. Polecamy też ekrany z panelami dotykowymi, aby obsługa w trakcie jazdy była komfortowa. Liczy się także przejrzysty interfejs.
  • Wgrane mapy i aktualizacje - nawigacja do auta często oferuje zarówno mapy Polski, jak i świata, czy mapy Europy. Musisz się zdecydować, na jakim obszarze najbardziej Ci zależy. Oprócz tego liczą się bezpłatne, dożywotnie aktualizacje, aby użytkowanie nawigacji samochodowej GPS nie wiązało się z żadnymi kosztami. Dobrze, jak mapy udostępniają różnego rodzaju punkty użyteczności publicznej (np. stacje benzynowe, hotele, bankomaty).
  • Moduł Bluetooth - nowoczesne nawigacje samochodowe z Bluetooth znacznie zwiększają funkcjonalność, gdyż pozwalają na przykład korzystać z zestawu głośnomówiącego (sparowanie nawigacji ze smartfonem).
  • Czytnik kart pamięci - nie może zabraknąć miejsca na doinstalowanie mapy. Pamięć wewnętrzna nie zawsze jest duża, stąd przyda się slot na kartę pamięci.
  • Baza fotoradarów - dzięki informacjom o fotoradarach unikniesz ewentualnego mandatu.
  • Funkcje wspomagające - dobre urządzenia nawigujące do samochodu wspomogą Cię jeszcze bardziej, jeżeli oferują na przykład asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania, asystenta prędkości, tryb nocny, sterowanie głosowe (komendy), WiFi. Nawigacje potrafią informować również o wypadkach, korkach, zmianie organizacji ruchu. Przyda się transmiter FM, złącze USB-C, osłona przeciwsłoneczna, opcja podłączenia kamery cofania.

Przy okazji polecam zaglądać do naszego działu ranking nawigacji GPS.

Nawigacja GPS czy Google Maps?

Obecnie, kiedy to niemal każdy ma w swojej kieszeni smartfona z nielimitowanym dostępem do internetu, nawigacje GPS zyskały poważnego konkurenta. Czy użytkownik korzystający ze smartfona z dostępem do Google Maps będzie mieć z niego tyle samo pożytku, co z profesjonalnej nawigacji GPS?

Wiele rzecz jasna zależy od tego, czego użytkownik od takiego sprzętu oczekuje. Faktem jest, że Google Maps to aplikacja darmowa. Wprawdzie zapłacić trzeba za smartfona, ale to urządzenie, bez którego trudno się dziś obejść. W przypadku nawigacji trzeba liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Szczególnie jeśli ma to być dobra nawigacja GPS.

Są jednak płaszczyzny, na których to nawigacje GPS wypadają lepiej. Jest tak na przykład, kiedy korzystamy z nich poza Polską. Przy korzystaniu z Google Maps za granicą ciągłe połączenie z internetem wiąże się z wysokimi opłatami. Alternatywą jest zapisanie map i korzystanie z nich w trybie offline, ale nie zawsze się to sprawdza. Nawigacja takich kosztów nie generuje.

Podsumowanie

Polecane samochodowe nawigacje GPS pochodzą od takich firm, jak Garmin, TomTom, Navitel i Modecom. Mogą być montowane do przedniej szyby (solidne uchwyty). Nie zawiedziesz się pod względem dodatkowych bajerów, które umilą czas podróży. Mowa na przykład o nawigacji z odtwarzaczem multimedialnym, aby posłuchać muzyki.

Każda z wymienionych nawigacji cechuje się modułem Bluetooth, dożywotnią aktualizację map, pamięcią wbudowaną 32 GB (jeden model 16 GB). Większość oferuje czytnik kart pamięci i WiFi. Wielkość ekranów mieści się w przedziale od 6" do nawet 9". Najlepsza rozdzielczość to 1280 x 800.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Samochodowa nawigacja GPS | Ranking TOP 6