PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka drukarka do 500 zł? | TOP 3 |

TOP 7 Drukarek laserowych – Tanie drukowanie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Brother HL-1210WEBrother HL-1210WE294 zł
2Samsung SL-M2026Samsung SL-M2026237 zł
3HP LaserJet Pro M12w T0L46AHP LaserJet Pro M12w T0L46A329 zł
4Brother HL-1110EBrother HL-1110E240 zł
5Xerox Phaser (3020V_BI)Xerox Phaser (3020V_BI)244 zł
6Brother HL-3170CDWBrother HL-3170CDW945 zł
7Canon i-Sensys LBP-251DWCanon i-Sensys LBP-251DW709 zł
TOP 7 Drukarek laserowych – Tanie drukowanie

Drukarka laserowa nie jest dziś urządzeniem niezbędnym. Zwłaszcza w domu, kiedy to wiele spraw możemy załatwić poprzez pocztę elektroniczną. Mimo wszystko są to urządzenia na tyle tanie i funkcjonalne, że warto mieć je również na własny użytek. Oto TOP 7 drukarek laserowych do użytku domowego i nie tylko.

Jak wybrać dobrą drukarkę laserową?

Poza drukarkami laserowymi na rynku dostępne są także te atramentowe. Wprawdzie są one tańsze, ale jakość wydruku lepsza jest w drukarce laserowej. Szukając sobie takiego urządzenia, uwagę zwrócić należy na jego parametry. Czym wyróżniać musi się najlepsza drukarka laserowa?

Jakość wydruków to jeden z najważniejszych parametrów. Szczególnie w sytuacji, kiedy w głównej mierze drukowane będą zdjęcia. Wówczas musi ona oferować też wydruk wielokolorowy.

Poza jakością ważną rolę odgrywa czas wydruku, a więc liczba drukowanych stron na minutę. Przy sporadycznym korzystaniu z drukarki może nie mieć to wielkiego znaczenia. Drukarka do biura czy jednoosobowej działalności gospodarczej powinna być jednak szybka i wydajna.

Co jeszcze? Liczy się także wielkość drukarki. Mała drukarka laserowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie mamy wiele wolnego miejsca. Wówczas postawić należy na urządzenia kompaktowe o mniejszych gabarytach.

Liczą się także koszty eksploatacji takiego urządzenia. Utrzymanie drukarek laserowych jest jednak znacznie tańsze od atramentowych, choć przed zakupem koszta można sobie przeliczyć. Uzupełniając kartridże, zawsze skorzystać można też z tańszych zamienników, które są jednak gorszej jakości i mniej wydajne.

Inne ważne parametry to rozdzielczość drukarki określana w dpi czy gramatura papieru. Im większy będzie jej zakres, tym większą ilość rodzajów papieru taka drukarka laserowa obsłuży. Więcej o tym, jak wybrać drukarkę piszemy w artykule pt. "Wybieramy Najlepszą Drukarkę — Na co Zwracać Uwagę Przed Zakupem?".

Drukarka laserowa czy urządzenie wielofunkcyjne?

Funkcjonalności drukarce nadaje skaner czy ksero. Wówczas jest to urządzenie wielofunkcyjne. Taka wielofunkcyjna drukarka laserowa jest na ogół większa, choć sporo zależy od jej modelu. Szukając takiego urządzenia "combo" uwagę wrócić trzeba na podstawowe parametry drukarki. Okazać się bowiem może, że drukarka ma dobry skaner, ale parametry drukowania są słabe. 

Miejsce I — Brother HL-1210WE

4-kilogramowa drukarka laserowa Brother HL-1210WE to szybkie i kompaktowe urządzenie z podajnikiem papieru na 150 arkuszy, dzięki czemu nie ma konieczności częstego jego uzupełnienia. Dodatkowo model ten jest kompatybilny z tonerami na 1000 stron. Sama drukarka jest niewielka i lekka oraz wyposażona w proste i czytelne menu. Maksymalna rozdzielczość wydruku to 2400 × 600 dpi, a szybkość to 20 stron na minutę. Jej dużą zaletą jest Wi-Fi, dzięki czemu ta drukarka laserowa pozwala drukować ze smartfona czy tabletu.

drukarka laserowa

Brother HL-1210WE plusy i minusy:

+ kompaktowe rozmiary
+ niewielka waga
+ wysoka jakość
+ szybki wydruk stron
+ Wi-Fi
+ USB
+ proste i intuicyjne menu
+ niska cena
+ niskie koszty eksploatacji

- brak dupleksu (automatycznego druku dwustronnego)

Miejsce II — Samsung SL-M2026

Ta mała drukarka laserowa ceniona jest przede wszystkim za niewielkie rozmiary oraz dobrą jakość wydruku. Wprawdzie nie ma dupleksu umożliwiającego automatyczny wydruk dwustronny, ale można robić to ręcznie. Drukarka idealna do użytku domowego, do której można zakupić tanie zamienniki.

drukarka laserowa Samsung

Samsung SL-M2026 plusy i minusy:

+ niewielkie rozmiary
+ mała waga
+ wysoka jakość wydruku
+ wydruk 20 str./min.
+ USB
+ łatwa w obsłudze
+ niska cena
+ tanie zamienniki

- brak dupleksu
- brak Wi-Fi

Miejsce III — HP LaserJet Pro M12w T0L46A

Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M12w T0L46A jest niewielka, szybka (18 str./min.) i prosta w obsłudze. Funkcjonalności nadaje jej też Wi-Fi, dzięki czemu druk zlecić można między innymi z poziomu urządzeń mobilnych.

niewielka drukarka laserowa

HP LaserJet Pro M12w T0L46A plusy i minusy:

+ kompaktowe wymiary
+ niewielka waga
+ wysoka jakość wydruku
+ wydruk 18 str./min.
+ USB
+ Wi-Fi
+ proste menu
+ niska cena

- koszty tonera
- głośność pracy
- brak dupleksu

Miejsce IV — Brother HL-1110E

Drukarka laserowa firmy Brother to sprzęt tani i niewielki, dzięki czemu łatwo wygospodarować na nią miejsce w warunkach domowych. Drukarka oferuje rozdzielczość wydruku na poziomie 2400 × 600 dpi oraz szybkość do 20 str./min. Gramatura odpowiadającego jej papieru to szeroki zakres 65 - 105 g/m². Sama drukarka jest prosta w obsłudze i dobrze służy domownikom.

tania drukarka laserowa Brother

Brother HL-1110E plusy i minusy:

+ niska cena
+ proste menu
+ niewielkie wymiary
+ mała waga
+ dobra jakość wydruku
+ wydruk 20 str./min.
+ USB
+ niskie koszty eksploatacji

- brak Wi-Fi
- głośność pracy
- brak dupleksu

Miejsce V — Xerox Phaser (3020V_BI)

Xerox Phaser (3020V_BI) to mała drukarka laserowa, którą producent oferuje użytkownikom w niskiej cenie. Sama drukarka jest praktyczna i funkcjonalna z szybkością druku na poziomie 20 stron na minutę oraz podajnikiem na 150 arkuszy papieru. Oferuje ona zadruk etykiet, kartonów, kopert oraz wielu rodzajów papieru (archiwalnego, dokumentowego, kolorowego, makulaturowego, z nadrukiem). Drukarkę wyposażono również w Wi-Fi, dzięki czemu łączyć się z nią można z poziomu smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

funkcjonalna drukarka

Xerox Phaser (3020V_BI) plusy i minusy:

+ niska cena
+ niskie koszty eksploatacji
+ intuicyjne menu
+ kompaktowe wymiary
+ niewielka waga
+ dobra jakość wydruku
+ wydruk 20 str./min.
+ USB
+ Wi-Fi

- głośność pracy
- brak dupleksu
- szybkie zużywanie tonera

Miejsce VI — Brother HL-3170CDW

HL-3170CDW to drukarka laserowa oferująca szybki i dwustronny zadruk, która pracuje w trybie przewodowym i bezprzewodowym, z urządzeniami zewnętrznymi łącząc się poprzez Wi-Fi. Drukarka oferuje wysoką jakość wydruku (2400 × 600 dpi) oraz druk do 22 stron na minutę. Jej dużą zaletą jest też czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD, który nadaje jej nowoczesnego designu. Sama drukarka Brother jest też ekonomiczna i charakteryzuje się niewielkim zużyciem prądu, jak i mało kosztowną eksploatacją.

dobra drukarka laserowa

Brother HL-3170CDW plusy i minusy:

+ niskie koszty eksploatacji
+ intuicyjne menu
+ wyświetlacz LCD
+ dobra jakość wydruku
+ podajnik na 250 arkuszy
+ wydruk 22 str./min.
+ USB
+ Wi-Fi
+ automatyczny zadruk dwustronny (dupleks)

- duża waga
- wysoka cena

Miejsce VII — Canon i-Sensys LBP-251DW

Drukarka laserowa Canon i-Sensys LBP-251DW to znakomity sprzęt do drukowania, który sprawdzi się nie tylko do użytku domowego, ale również biura. Drukarka wyposażona została w pojemny na 250 arkuszy podajnik oraz moduł Wi-Fi do połączenia bezprzewodowego. Jej rozdzielczość to 600 × 600 dpi, a szybkość druku w czerni aż 30 str./min. Funkcjonalności dodaje jej też dupleks, a więc funkcja umożliwiająca automatyczny druk obustronny.

drukarka laserowa Canon

Canon i-Sensys LBP-251DW plusy i minusy:

+ niskie koszty eksploatacji
+ proste menu
+ dobra jakość wydruku
+ podajnik na 250 arkuszy
+ wydruk 30 str./min.
+ USB
+ Wi-Fi
+ dupleks

- duża waga
- wysoka cena

Podsumowanie — TOP 7 drukarek laserowych

Powyższy ranking TOP 7 drukarek laserowych zawiera w sobie znakomite drukarki laserowe do domu, ale również biura. Wśród tych pierwszych, które pozbawione są automatycznego zadruku obu stron papieru, szczególnie ciekawie wyglądają drukarki Brother HL-1210WE, HP LaserJet Pro M12w T0L46A oraz Xerox Phaser (3020V_BI). Wszystko ze względu na to, że wyposażono je w moduł Wi-Fi, dzięki czemu taka drukarka laserowa daje możliwość połączenia się m.in. ze smartfonami czy tabletami.

Do biur, gdzie liczy się wydajność druku oraz szybkość polecane są znacznie większe i cięższe, ale właśnie wydajniejsze drukarki Brother HL-3170CDW oraz Canon i-Sensys LBP-251DW. Szczególnie, że są one też wyposażone w funkcję dupleksu. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie polecanych drukarek laserowych ułatwi Wam optymalny zakup.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Drukarek laserowych – Tanie drukowanie