PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

TOP 5 Małych i tanich zmywarek dla singli

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Candy CDCP 8/ECandy CDCP 8/E1249 zł
2Candy CDCP 6/E-SCandy CDCP 6/E-S986 zł
3Hyundai DTC657DW8Hyundai DTC657DW8854 zł
4Goddess DTC656MW8Goddess DTC656MW8749 zł
5Candy CDCP 6/ECandy CDCP 6/E917 zł
TOP 5 Małych i tanich zmywarek dla singli

Kompaktowa mini-zmywarka to przydatny sprzęt AGD dla osoby, która żyje sama w swoim domostwie, ale nie lubi ręcznie zmywać naczyń. Przygotowaliśmy zestawienie TOP 5, które obejmuje nie za drogie, a solidne zmywarki o małych gabarytach. Zapraszamy!

Podobno mieszkanie w pojedynkę może powodować depresję. Nie wiem jak jest u Was, ale ja dostaję depresji, gdy widzę stertę brudnych naczyń do zmywania. Po co się z nimi męczyć, skoro można zakupić mini-zmywarkę?

Czy jest sens kupna kompaktowej zmywarki?

No cóż, sprawa nieco problematyczna. Z jednej strony, rynek małych zmywarek jest tak samo mały jak ich gabaryty. Nie mamy tu ogromnego wyboru, jak w przypadku standardowych modeli.

Ceny? Nie są wcale takie niskie. Za dobrą mini-zmywarkę trzeba bowiem zapłacić koło 1000 zł, choć jak się za chwilę przekonacie, i za 700-800 zł coś ciekawego się znajdzie.

Urządzenie do zmywania to jednak zawsze komfort, nawet dla singla, który by się utrzymać w tym okrutnym świecie musi zazwyczaj ciężko pracować. Po więc zadręczać się widokiem niepozmywanych naczyń?

Czasem są też sytuacje, w których po prostu nie damy rady zmieścić większego modelu, a koniecznie chcemy zakupić sprzęt do zmywania. Wtedy opcją ostateczną może być właśnie kompaktowy model zmywarki.

Zapewne większości par również taka mała zmywareczka wystarczy. Po co bowiem kłócić się ciągle o to, kto ma zmywać? Niby błahostka, jedno z podstawowych zadań domowych, ale potrafi poróżnić ludzi.

Przejdźmy już do kluczowej części tego materiału.

Jaka kompaktowa i niedroga zmywarka dla singla lub pary?

Mini-zmywarki, bo tak lubię je określać, nie robią raczej furory w aspekcie ceny do jakości. Powinny moim zdaniem być nieco tańsze. Odpuściłem więc kosztowniejsze modele. Tylko jedna kompaktowa zmywarka przekracza próg 1000 zł. Poznajmy bliżej te małe urządzenia do zmywania.

Candy CDCP 8/E

Zestawienie, które właśnie poznajecie zdominowały urządzenia do zmywania firmy Candy. Producent ten najwyraźniej wyczuł możliwość zdobycia szerszej klienteli, która poszukuje dla siebie mini-zmywarki.

Liderem został model Candy CDCP 8/E, jednocześnie najdroższy w całym TOP 5 (cena ok. 1250 zł). Jako jedyna kompaktowa zmywarka w tej klasyfikacji, oferuje bowiem pojemność na poziomie 8 kompletów naczyń. Skutkuje to oczywiście nieco większymi gabarytami od reszty stawki, a konkretniej wysokością wynoszącą 59,5 cm. Większość z Was wciąż spokojnie zmieści ją np. na kuchennym blacie.

CANDY CDCP 6es wicelider małych zmywarek

Mamy tu bardzo podstawową funkcjonalność, ale nie ukrywajmy - większość mini-zmywarek nie zachwyca w tym aspekcie. Jest zatem płynne opóźnienie startu czy podstawowe wskaźniki - informacja o zakończenia cyklu, wskaźnik soli czy płynu nabłyszczającego.

Co tu się rozpisywać - mała i prosta w obsłudze zmywarka dla singli. Pokonała inne modele głównie większą pojemnością, która zostanie doceniona np. po skromnej domówce. Jeżeli jednak wystarczy Wam przestrzeń na 6 kompletów naczyń do umycia, to scrollujcie dalej.

Candy CDCP 8/E plusy i minusy:

+ Pojemność na poziomie 8 kompletów

+ Łatwa obsługa

+ Solidne wykonanie

- Ograniczona funkcjonalność

- Cena powinna być moim zdaniem nieco niższa

Candy CDCP 8/E oferta w sklepie

Candy CDCP 6/E-S

Wchodzimy już w świat zmywarek o pojemności wynoszącej 6 kompletów naczyń i wysokich na 43,8 cm. Dodam jeszcze, że wszystkie modele oferują klasę energetyczną A+.

Wiceliderem jest Candy CDCP 6/E-S. Pod względem funkcjonalności, jest to w praktycznie ten sam poziom co w przypadku pierwszej pozycji. Podstawowe programy, kilka wskaźników... i to wszystko. Bez zbędnych bajerów czy większych udogodnień. Dobrze, że chociaż cena nie przekracza 1000 zł.

Candy CDCP 6 es wicelider

Warto jednak dodać, że wszystkie mini-zmywarki Candy są bardzo solidnie wykonane. Trzymają się naprawdę nieźle i nie powinniście mieć problemów z trwałością poszczególnych elementów, jak i całej konstrukcji.

Candy CDCP 6/E-S plusy i minusy:

+ Łatwa obsługa

+ Solidne wykonanie

- Ograniczona funkcjonalność

Candy CDCP 6/E-S oferta w sklepie

Hyundai DTC657DW8

Pewnie niektórym z Was Hyundai kojarzy się głównie z samochodami, które zbyt szybko rdzewieją. Sam pamiętam, gdy raz straciłem czas na oglądanie samochodu tej marki, który mimo nie tak starego rocznika, już powoli się rozkładał. Wróćmy jednak do głównego tematu tego materiału.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje bowiem kompaktowa zmywarka Hyundai DTC657DW8. Na zdjęciach wygląda całkiem ładnie, ale czy nie ma jakiejś skazy?

Hyundai DTC657DW8

Pracuje ona najciszej spośród zmywarek z TOP 5 (razem z kolejną propozycją) - generowany hałas osiąga pułap 49 dB. Co z programami prania? Teoretycznie mamy o jeden program zmywania więcej niż w przypadku sprzętu Candy, a cena jest niższa (ok. 840 zł). Jest więc do wyboru: mycie intensywne, mycie standardowe, ECO, mycie szkła, program 90 minut, szybkie mycie, konserwacja. Tak, ten program więcej to właśnie konserwacja, więc w praktyce dużo nie zmienia.

Mimo wszystko, wygląda na to, że jest to stosunkowo tania zmywarka kompaktowa. Dodając do tego całkiem niskie zużycie wody czy kilka zabezpieczeń, można stwierdzić, że ten Hyundai bezawaryjnie pojeździ dłużej... to znaczy pozmywa.

Hyundai DTC657DW8 plusy i minusy:

+ Stosunkowo cicha praca

+ Łatwa obsługa

+ Dobry stosunek ceny do jakości

- Brak znaczących minusów, choć podejrzewam, że użyte komponenty i elektronika są niższej jakości niż w przypadku droższych modeli Candy

Hyundai DTC657DW8 oferta w sklepie

Goddess DTC656MW8

Rynek sprzętu AGD bywa bezlitosny dla mniej znanych marek. Ludzie zwykle rozglądają się za Boschami, Amicami, Samsungami itp. Warto wiedzieć, że również tutaj są pewne mniej znane perełki. Tak jest z firmą Goddess.

Nie jest to wcale jakaś chińszczyzna. Marka działa już od 1977 roku, a jej główna siedziba znajduje się w...Warszawie. Jednak nie Polak, a bardziej Czech czy Słowak może ją kojarzyć, gdyż sprzęt AGD tego producenta właśnie w tych krajach jest bardziej znany.

Ta zmywarka do małej kuchni wcale nie ustępuje innym propozycjom z tej klasyfikacji, a do tego jest najtańsza - kosztuje ok. 750 zł. Toż to nawet niektórzy studenci dadzą radę na nią odłożyć i nie będą się już musieli przejmować brudnymi szklankami po piwie. Ah, te stereotypy. Przecież nie każdy student pije piwo... w szklance.

Goddess DTC656MW8

Obsługa tego kompaktowego urządzenia do zmywania jest banalna. Zgadnijcie sami, ile programów zmywania tutaj jest? Bingo. Dokładnie pięć - równie podstawowych jak u reszty. Jakość wykonania jest jednak nieco gorsza niż u innych mini-zmywareczek z TOP 5, ale przy takiej cenie musiano użyć materiałów słabszej jakości.

Wciąż jest to jednak budżetowa zmywarka kompaktowa dla singli czy par. Atrakcyjna cena zachęca, więc może właśnie ten model sobie sprawicie?

Goddess DTC656MW8 plusy i minusy:

+ Stosunkowo cicha praca

+ Łatwa obsługa

+ Bardzo atrakcyjna cena

- Nie musi okazać się zakupem na bardzo długie lata, ale jest to sprzęt zdecydowanie budżetowy

Goddess DTC656MW8 oferta w sklepie

Candy CDCP 6/E

No i nas koniec powrót do Candy. Nazwa niemal identyczna jak w przypadku wicelidera. Zresztą nie tylko nazwa. Właściwie wszystko inne jest takie samo. Czemu więc jest taniej o kilkadziesiąt złotych?

Haczyk jest w poziomie generowanego hałasu. Wynosi on bowiem w tym modelu aż 61 dB. Małe to, a głośne - niestety.

Candy CDCP 6 e piąta lokata

Candy CDCP 6/E plusy i minusy:

+ Łatwa obsługa

+ Solidne wykonanie

- Ograniczona funkcjonalność

- Głośna praca

Candy CDCP 6/E oferta w sklepie

Kompaktowe zmywarki - tabela porównawcza

Zestawienie ze sobą kilku istotnych parametrów wyszczególnionych mini-zmywarek może dodatkowo pomóc w wyborze. Rzućcie więc okiem na poniższą tabelkę:

ModelPojemnośćKlasa energetycznaPoziom hałasuWysokość
Candy CDCP 8/E8 kompletówA+51 dB59,5 cm
Candy CDCP 6/E-S6 kompletówA+51 dB43,8 cm
Hyundai DTC657DW86 kompletówA+49 dB43,8 cm
Goddess DTC656MW86 kompletówA+49 dB43,8 cm
Candy CDCP 6/E6 kompletówA+61 dB43,8 cm

Podsumowanie TOP 5 mini-zmywarek

Zestawiając ze sobą lidera tej klasyfikacji i zmywarkę o standardowych gabarytach i w podobnej cenie, nie jest kolorowo. Większy odpowiednik przebija właściwie we wszystkim kompaktowy model.

Doradzam Wam więc zakup mniejszego urządzenia, właściwie tylko, gdy znacząco ogranicza Was przestrzeń w kuchni. Jeżeli jednak macie więcej miejsca, to przeglądnijcie inne rankingi czołowych zmywarek. Być może właśnie w nich czeka na Was nowa zmywarka.

Przeczytaj również:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Małych i tanich zmywarek dla singli