PODPOWIEDZI:

Jaka ukośnica? Zestawienie elektrycznych pił tarczowych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Metabo KGS 305 M 619305000Metabo KGS 305 M 6193050001663 zł
2DeWalt DWS777DeWalt DWS7771899 zł
3Metabo KGS 254 MMetabo KGS 254 M1154 zł
4Bosch GCM 8 SDE 0601B19200Bosch GCM 8 SDE 0601B192002099 zł
5Makita LS1018LMakita LS1018L2099 zł
Jaka ukośnica? Zestawienie elektrycznych pił tarczowych

Zastanawiasz się, jaka elektryczna piła tarczowa (ukośnica) będzie najoptymalniejszym zakupem do twojego warsztatu? Zebrane tu urządzenia to głównie ukośnice - przydadzą się zwłaszcza przy docinaniu paneli naściennych. To urządzenia także dla zapalonego ogródkowego majsterkowicza.

Jeżeli nie wiesz, jaka elektryczna piła tarczowa nada się najlepiej do docinania paneli - nie szukaj dalej. Przedstawione w tym zestawieniu sprzęty są jednymi z najbardziej opłacalnych i najczęściej polecanych sprzętów na rynku. Te kapówki będą świetnym wyborem do warsztatu na wiele długich lat.

Metabo KGS 305 M 619305000

To ciężki sprzęt do ciężkich zastosowań. Nie dajcie sobie wmówić, że Metabo KGS 305 M 619305000 jest kompaktowy i w sam raz do transportu w jednej ręce. Ma za to największe możliwości spośród przedstawianych tutaj ukośnic.

Przede wszystkim jego silnik pracuje z mocą 2000 watów. To gwarantuje niezawodną pracę przy obróbce dowolnego materiału. Belki dębowe, cisowe czy aluminium - poradzi sobie z nimi szybko i sprawnie. Ma nieco niższą prędkość obrotową od pozostałych (na poziomie 3700 obrotów na minutę), ale to powinno się przełożyć na wyższy moment obrotowy i większą precyzję.

Metabo KGS 305 M na budowie

Poza tym jest całkiem standardowo - przez zintegrowane gniazdo można odsysać zbędne wióry i pył, aby oczyścić powierzchnię roboczą, za pomocą lasera łatwo utrzymasz wybraną linię cięcia, a światło robocze doświetli obrabiany element. Poza tym jest tu też funkcja posuwu i wysokie przesuwane bocznie ograniczniki.

Ten sprzęt nie wywali ci na starcie korków - ogranicza prąd rozruchowy, aby zapobiec zadziałaniu bezpiecznika. To dodatkowo ograniczy skoki napięcia, które mogłyby uszkodzić urządzenie.

Metabo KGS 305 M 619305000 plusy i minusy:

 • Świetna moc
 • Niezła cena w stosunku do jakości
 • Wygodny laser zasilany sieciowo
 • Całkiem ciężki

Metabo KGS 305 M w Ceneo

DeWalt DWS777

Jeżeli szukasz wszechstronnego sprzętu, który pozwoli ci na odpowiednie wyprofilowanie nawet twardszych materiałów, DeWalt DWS777 na pewno cię nie zawiedzie. Ta wytrzymała pilarka ukosowa zapewnia moc na poziomie aż 1800 watów. Producent zapewnia, że została ulepszona, aby sprostać potrzebom również profesjonalnych użytkowników.

Jeżeli chodzi o prędkość cięcia - jest największa spośród wszystkich pilarek elektrycznych wymienionych  na tej liście. Jej piła tarczowa o średnicy 216 milimetrów obraca się z prędkością aż 6300 obrotów na minutę. Biorąc pod uwagę jej moc, można śmiało założyć, że nawet z twardszymi materiałami poradzi sobie całkiem szybko.

DeWalt DWS777 przy pracy

Ciekawą funkcją jest wskaźnik XPS. Ten pokazuje użytkownikowi linię cięcia w oparciu o grubość tarczy. Warto dodać, że doświetla przy tym materiał, nad którym pracujesz. Producent pomyślał też o pracy z większymi elementami - wbudowany system podparcia ci przy tym pomoże.

Są tu też często spotykane opcje, jak odprowadzanie pyłu za pomocą odkurzacza (żeby lepiej widzieć obrabiany materiał i pracować bezpieczniej), a także blokada głowicy, która ograniczy bicie poprzeczne przy pracy z luźnymi elementami. Niezłym dodatkiem jest tarcza z zębami z węglików spiekanych - bardzo wytrzymała.

DeWalt DWS777 plusy i minusy:

 • Wskaźnik XPS
 • Wysoka moc silnika
 • Nachylanie w obie strony
 • Szybko tnie
 • Brak większych minusów

DeWalt DWS777 w OleOle

Koniecznie zobacz: Jak wybrać piłę łańcuchową?

Metabo KGS 254 M

Nieco słabsza propozycja tej firmy na liście. To nadal ukośnica, którą można z czystym sumieniem polecić komuś do warsztatu. I nie tylko do niego. To lekki i kompaktowy model, z możliwością transportu w jednej ręce. Co to oznacza? Że sprawdzi się przy pracy na zewnątrz, na przykład w ogrodzie albo na budowie.

Metabo KGS 254 M jest kapówką z funkcją posuwu. Dzięki temu poradzi sobie również z szerokimi elementami. Także tymi z twardszych materiałów, na przykład cisu. Silnik maszyny pracuje z mocą 1800 watów. To przekłada się na 4500 obrotów na minutę, co zapewni ci szybciej wykonaną pracę.

Przenoszony Metabo KGS 254 M

Sprzęt wyposażono w gniazdo ssące, laser pozwalający na precyzyjniejsze docinanie większych elementów i lampkę LED, która oświetli materiał i zapewni ci bezpieczniejszą pracę. Dzięki punktom zapadkowym szybko ustawisz najczęściej używane kąty. Przydatną opcją jest też ogranicznik głębokości - dzięki niemu łatwo wykonasz rowki.

Pewnym minusem może być możliwość pochylenia głowicy wyłącznie w jednym kierunku - w tym przypadku w lewo. To przełoży się jednak na więcej manewrowania obrabianym materiałem i mniej wygodną pracę.

Metabo KGS 254 M plusy i minusy:

 • Laser i LED
 • Niezła moc
 • Fenomenalna cena
 • Łatwy transport
 • Brak większych minusów

Metabo KGS 254 M Ceneo

Sprawdź sam: Jaka piła łańcuchowa elektryczna?

Bosch GCM 8 SDE 0601B19200

Bosch jest liderem na rynku elektronarzędzi i innych urządzeń użytku codziennego. Ten konkretny model należy do linii sprzętów profesjonalnych producenta. Co to oznacza? Że został stworzony z myślą o długiej i wymagającej eksploatacji. To kapówka na długie lata - popracujesz nią przynajmniej przez trzy, bo tyle trwa gwarancja.

Bosch GCM 8 SDE 0601B19200 jest ukośnicą o sporej mocy. Jej silnik pracuje z mocą 1600 watów. To spokojnie wystarczy do szybkiego przecięcia nawet grubszych elementów drewnianych lub aluminiowych.

Piła tarczowa o średnicy 216 milimetrów rozpędza się nawet do 5000 obrotów na minutę. Istnieje możliwość regulacji - od 3500 do wspomnianej wartości maksymalnej. To pozwoli ci na dokładniejszą pracę i dobranie prędkości do materiału.

Mężczyzna korzystający z Bosch GCM 8 SDE

Producent wyposażył ten sprzęt w szereg przydatnych technologii. Podstawą jest miękki start - dzięki niemu obciążenie i moment obrotowy silnika są czasowo zredukowane podczas rozruchu.

Oprócz tego są tu takie udogodnienia jak funkcja posuwu, przystawka odsysająca pozwalająca pozbyć się pyłu do podłączanego odkurzacza, zapadki przy najbardziej popularnych kątach i wiązka laserowa wskazująca linię cięcia.

Bosch GCM 8 SDE 0601B19200 plusy i minusy:

 • Regulowana prędkość obrotowa
 • Wiązka laserowa
 • System miękkiego startu
 • Możliwość nachylenia w obie strony
 • Wysoka cena

Bosch GCM 8 SDE w MediaExpert

Warto wiedzieć: Piła łańcuchowa elektryczna czy spalinowa?

Makita LS1018L

Makita LS1018L to wytrzymały sprzęt od firmy, za której narzędziami opowiada się wiele osób. Ukośnica przeznaczona jest do cięcia materiałów z mniej lub bardziej twardego drewna.

Producent zadbał o wygodę obrabiania dłuższych elementów - po obu stronach urządzenia można zamontować dodatkowy uchwyt ułatwiający podparcie na przykład naprawdę długiej belki.

Makita LS1018L na białym tle

Silnik kapówki pracuje z mocą 1430 watów. To przełoży się na niezłą wydajność pracy, chociaż ten parametr nie jest najwyższy  - a przynajmniej nie na tej liście. Sprzęt napędza piłę do prędkości 4300 obrotów na minutę. Oznacza to szybkie rozcinanie wybranych elementów

Urządzenie wyposażono w układ łagodnego rozruchu, wydłużający jego żywotność i sprawny hamulec silnikowy. Dodatkowo możecie się spodziewać wygodnego znacznika laserowego - niestety zasilanego baterią. Za to głowicę możecie odchylać w obie strony o 45 stopni - to przyspieszy pracę, zwiększając jej komfort.

Makita LS1018L plusy i minusy:

 • Układ łagodnego rozruchu
 • Głowica odchylana w obie strony
 • Dodawana tarcza do cięcia precyzyjnego
 • Laser na baterie
 • Spora cena jak na taką moc

Makita LS1018L w Komputronik

Zobacz też: Jaka ręczna pilarka tarczowa?

Jaka elektryczna piła tarczowa? Podsumowanie

To już wszystkie ukośnice. Żeby pomóc ci w doborze odpowiedniej ukośnicy, zebraliśmy najważniejsze dane dotyczące tych urządzeń w tabeli. Tutaj dowiesz się przede wszystkim, jaką mają moc i prędkość obrotową. Poznasz też rozmiary ich pił tarczowych i to, czy mają laser.

Model

Moc

Prędkość
obrotowa

Rozmiary
piły

Czy ma laser?

Metabo KGS 305 M 619305000

2000 watów

3700 obr/min

305 mm

Tak

DeWalt DWS777

1800 watów

6300 obr/min

216 mm

Tak

Metabo KGS 254 M

1800 watów

4500 obr/min

254 mm

Tak

Bosch GCM 8 SDE 0601B19200

1600 watów

3500 - 5000 obr/min

216 mm

Tak

Makita LS1018L

1430 watów

4300 obr/min

260 mm

Tak

 1. Pierwszy na liście jest Metabo KGS 305 M 619305000. To bardzo mocna i wytrzymała ukośnica, która zapewni ci najlepsze możliwe osiągi. Jednak głównie w warsztacie, bo jest diabelnie ciężka. Ma szeroką piłę, co przełoży się też na szersze cięcie.
 2. DeWalt DWS777 to sprzęt, którego nie sposób ominąć, przygotowując ranking pił i pilarek. Ma fenomenalną prędkość obrotową, wygodny system XPS i blokadę głowicy, która pozwoli ci pracować bezpieczniej.
 3. Jeżeli szukasz mniejszej i tylko odrobinę mniej mocnej alternatywy dla pierwszego miejsca - Metabo KGS 254 M to coś dla ciebie. Urządzenie nada się przy pracy na zewnątrz, łatwo je przenieść. Na dodatek nadal zapewnia sporą moc i prędkość pracy.
 4. Bosch GCM 8 SDE 0601B19200 to kapówka dla profesjonalistów. Z linii niebieskich elektronarzędzi producenta. Będzie pracowała długo nawet w najgorszych możliwych warunkach. Jej silnik tak łatwo nie wysiądzie - tym bardziej że sprzęt pozwala ci na regulację obrotów.
 5. Ostatnia na liście jest Makita LS1018L. Oferuje najmniejszą moc, ale dostateczną do pracy z większością materiałów. Ta ukośnica jest urządzeniem na lata - firma słynie z produkowania wytrzymałych urządzeń. Jej głównym minusem jest laser, który zasilany jest baterią, a nie poprzez sieć.

Przyda się również: Jaka piła spalinowa?

blog comments powered by Disqus
Jaka ukośnica? Zestawienie elektrycznych pił tarczowych