PODPOWIEDZI:

Jaka piła łańcuchowa elektryczna? |TOP 10|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch GKE 40 BCE 0601597703Bosch GKE 40 BCE 06015977031129 zł
2Makita UC3550APMakita UC3550AP679 zł
3DeWalt DCM565P1DeWalt DCM565P11115 zł
4Makita DUC355ZMakita DUC355Z1027 zł
5NAC CE20-NS-HNAC CE20-NS-H229 zł
6Makita DUC254ZMakita DUC254Z889 zł
7Makita DUC353ZMakita DUC353Z1169 zł
8Bosch AKE 35-19S 600836000Bosch AKE 35-19S 600836000579 zł
9Makita UC3541AMakita UC3541A407 zł
10Makita DUC122RTEMakita DUC122RTE1512 zł
Jaka piła łańcuchowa elektryczna? |TOP 10|

Szukasz odpowiedniej elektrycznej piły łańcuchowej? Zastanawiasz się, jaka byłaby idealna do użytku w sadzie, na budowie i na działce? Ten zestaw urządzeń należy do najopłacalniejszych, jakie teraz można znaleźć na rynku.

Elektryczna piła łańcuchowa niekoniecznie musi być znacznie słabszym odpowiednikiem spalinowej. Pojawiają się tu narzędzia z różnych przedziałów cenowych, a niektóre faktycznie stanowią świetną alternatywę dla tych zasilanych paliwem.

Bosch GKE 40 BCE 0601597703

Bosch GKE 40 BCE 0601597703 to model elektrycznej piły łańcuchowej z niebieskiej linii sprzętów profesjonalnych tego producenta. Nic dziwnego, ta maszyna daje wiele możliwości i z pewnością posłuży nawet do cięższych prac, których raczej nie uświadczysz w okolicach swojego ogródka. Urządzenie tej klasy jest w stanie zdetronizować dowolny ranking pił i pilarek.

Przede wszystkim spośród urządzeń przewodowych ten ma największą moc nominalną. Silnik tego Boscha pracuje z mocą 2100 watów, co przekłada się na niezłą wydajność, chociaż prędkość przesuwu łańcucha kreuje się na poziomie 12 metrów na sekundę. Mimo tego możesz na tym sprzęcie polegać - na pewno da radę z docinaniem gałęzi i opału.

Bosch GKE 40 BCE 0601597703 przy pracy

Dzięki systemowi Constant Electronic utrzyma równomierne tempo pracy, nawet przy zmiennym obciążeniu. Żadne sęki nie staną ci na przeszkodzie w rozcinaniu drewna - sprzęt sobie z tym poradzi. Dodatkowo system inteligentnych hamulców, działający również przy awarii zasilania, zadziała szybko, w razie potrzeby zatrzymując obroty sprzętu.

Bosch GKE 40 BCE 0601597703 plusy i minusy:

 • Mocny silnik
 • System Constant Electronic
 • Szybko zatrzymujący się hamulec
 • Brak większych minusów

Bosch GKE 40 BCE 0601597703 oferta w mediaexpert

Zobacz też: Jaka ręczna pilarka tarczowa?
 

Makita UC3550AP

Makita UC3550AP jest przewodową piłą łańcuchową o mocy przystosowanej do pracy przydomowej, ale z pewnością poradzi sobie również z poważniejszymi zadaniami. Chociaż 35-centymetrowa prowadnica (nawet jeżeli określana jako element przeznaczony do zastosowań profesjonalnych) wyklucza ją ze ścinania drzewek w sadzie, na pewno posłuży przy docinaniu drewna na opał i gałęzi jabłoni.

Sprzęt pracuje z mocą 2000 watów, co pozwala na rozwinięcie prędkości 14,5 metra na sekundę. To nie jest najwięcej w tym zestawieniu, ale spokojnie wystarczy na wygodną i szybką pracę. Dodatkowo bezpieczną, bo hamulec łańcucha tnącego jest uruchamiany bezwładnościowo w czasie zaledwie 0,1 sekundy. Na pewno nie przetniesz niczego niepożądanego.

Pilarka łańcuchowa Makita UC3550AP

Piła zabezpiecza się również sama. Producent wmontował w nią elektroniczne zabezpieczenie, chroniące przed przegrzaniem na skutek przeciążenia. Oprócz tego o brak przeciążeń zadba również łagodny rozruch - maszyna startuje z niskim momentem obrotowym. To wszystko zapewni jej długi czas pracy i niższą awaryjność.

Makita UC3550AP plusy i minusy:

 • Silnik oferuje niezłą moc
 • Atrakcyjna cena, jak na te możliwości
 • System łagodnego rozruchu
 • Regulacja łańcucha za pomocą narzędzi
 • Brak automatycznego smarowania

Makita UC3550AP oferta w komputronik

Koniecznie zobacz: Jak wybrać piłę łańcuchową?

DeWalt DCM565P1

Ta amerykańska firma słynie z dobrej jakości elektronarzędzi do zastosowań pół- i profesjonalnych. Nie inaczej jest w przypadku modelu DeWalt DCM565P1. To elektryczna pilarka łańcuchowa, która jest w stanie działać bezprzewodowo. Zapewni przy tym możliwości dostateczne do zadbania o ogród lub sad.

Jej silnik jest bezszczotkowy. To oznacza niższe zużycie energii i znacznie mniejszą awaryjność od wariantów, w których szczotki występują. Przy dodawanym do sprzętu 18-voltowym akumulatorze o pojemności 5000 miliamperogodzin producent gwarantuje 70 cięć 4 na 4 cale. To dostatecznie dużo, aby na jednym naładowaniu poradzić sobie z zadbaniem o sad lub drewno do kominka.

DeWalt DCM565P1 przy pracy

Warto dodać, że sprzęt jest całkiem bezobsługowy. DeWalt wyposażył ten model w system automatycznego smarowania, dzięki czemu łańcuch będzie działał sprawnie bez bezustannych konserwacji. Oprócz tego miłym dodatkiem jest przełącznik zmiennej prędkości - poprawi precyzję pracy i kontrolę nad cięciami.

DeWalt DCM565P1 plusy i minusy:

 • Mniej awaryjny silnik bezszczotkowy
 • Automatyczne smarowanie
 • Zmienna prędkość przy pomocy przełącznika
 • Niska prędkość posuwu łańcucha

DeWalt DCM565P1 oferta w ceneo

Warto sprawdzić: Jaka ukośnica? Zestawienie elektrycznych pił tarczowych

Makita DUC355Z

Sprzęty Makity są polecane przez wielu ze względu na ich jakość wykonania i niezawodność. Wszystko wskazuje na to, że ten konkretny model również może się pochwalić podobnymi atrybutami. Makita DUC355Z spotyka się z dobrymi opiniami - to piła łańcuchowa na długie lata.

Przede wszystkim producent wyposażył ją w silnik bezszczotkowy z wirnikiem zewnętrznym bezpośrednio napędzającym łańcuch. To przełoży się na lepsze możliwości w dowolnych warunkach. Sam sprzęt można kontrolować przy pomocy spustu, nadając mu prędkość nawet na poziomie 20 metrów na sekundę - to wystarczy z nawiązką do prac w sadzie i ogrodzie.

Człowiek pracujący z Makita DUC355Z

Całość działa w systemie LXT, który sprawia, że przy zastosowaniu dwóch akumulatorów 18-voltowych, silnik pracuje z napięciem 36 voltów. Na dodatek rzeczone zasilanie jest wymienne pomiędzy urządzeniami korzystającymi z tej samej technologii. To oznacza, że będziesz mógł zbudować wokół Makity cały warsztat.

Warto dodać, że urządzenie wyposażono też w automatyczny system smarowania łańcucha, hamulec odrzutowy i elektryczny zwiększający bezpieczeństwo użytkownika i funkcję automatycznego wyłączenia. To bezpieczna i cicha (przy 87 decybelach generowanego hałasu) piła łańcuchowa na prąd.

Makita DUC355Z plusy i minusy:

 • Silnik bezszczotkowy
 • Niezła maksymalna prędkość łańcucha
 • Regulacja prędkości
 • Brak większych minusów

Makita DUC355Z oferta w ceneo

NAC CE20-NS-H

Jeżeli chcesz czegoś do docinania krzewów i gałęzi albo przygotowywania od czasu do czasu drewna kominkowego - NAC CE20-NS-H będzie dobrym wyborem. Kosztuje naprawdę niewiele, a oferuje dość dużo, aby posłużyć do takich właśnie prostych prac.

Silnik tej piły łańcuchowej pracuje na prąd o mocy 2000 watów. Pozwoli to na niezłe wyniki cięcia - na przykład na szybkość poruszania się łańcucha na poziomie 13 metrów na sekundę. To powinno rozciąć dowolny krzew i dociąć zbędną gałąź na drzewku rosnącym wzdłuż podjazdu.

Piła łańcuchowa NAC CE20-NS-H

Dodatkowo NAC wyposażył ten model w system łagodnego rozruchu, który spowalnia obroty urządzenia przy starcie, dbając o to, aby nie wystąpiły nagłe skoki napięcia i beznarzędziowy system łańcucha SDS. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać klucza, gdy przyjdzie pora na jego wymianę.

Wśród minusów warto wymienić fakt, że to dosyć głośne urządzenie. Aż 107 decybeli to spory hałas, warto więc zaopatrzyć się w nauszniki ochronne. Oprócz tego można się spodziewać gorszej jakości materiałów, z których stworzono tę piłę - na czymś producent musiał przyoszczędzić.

NAC CE20-NS-H plusy i minusy:

 • Bardzo niska cena
 • Niezła moc
 • Beznarzędziowy system wymiany łańcucha
 • Prawdopodobnie gorsza jakość
 • Dosyć głośna

NAC CE20-NS-H oferta w mediaexpert

Warto wiedzieć: Piła łańcuchowa elektryczna czy spalinowa?

Elektryczne piły łańcuchowe - Miejsca od 6. do 10.

 1. Makita DUC254Z to niedroga, a na dodatek w miarę prosta piła. Wyposażono ją w to, co najważniejsze - mocny silnik i możliwość regulacji prędkości przy pomocy spustu. Na dodatek jej łańcuch jest w stanie poruszać się z prędkością nawet 24 metrów na sekundę. To świetny wynik, który z pewnością przełoży się na znacznie wygodniejszą pracę.
 2. Nieco droższa i mniej dostępna wersja Makity DUC355Z. Jej główną zaletą jest to, że regulacja łańcucha jest w tym przypadku beznarzędziowa. Makita DUC353Z to porządny sprzęt z bezszczotkowym silnikiem i niezłymi możliwościami, ale czy warto wydawać więcej dla takiego udogodnienia? Tu już musisz zdecydować samemu. 
 3. Jeżeli szukasz stosunkowo taniej, ale niezawodnej elektrycznej piły łańcuchowej, Bosch AKE 35-19S 600836000 może być dla ciebie. Widać, że producent przyoszczędził tu i ówdzie - przede wszystkim sprzęt jest przewodowy i wykonany bez zwracania uwagi na ergonomię pracy. Za to otrzymujesz sprzęt z mocnym silnikiem, chromowanym łańcuchem o poprawionej trwałości i  systemem beznarzędziowego napinania go.
 4. Makita UC3541A to drugi najtańszy model w zestawieniu. Oferuje najmniejszą moc, ale za to niezłą prędkość łańcucha. Jest w zasadzie raczej prostym sprzętem - powinien sobie poradzić z pracą w ogrodzie i sadzie przy docinaniu gałęzi lub drewna na opał. Miłym dodatkiem, pomimo ceny, jest pokrętło napinania łańcucha. Przy tej maszynie nie trzeba więc pamiętać o tym, gdzie się położyło klucz napinający.
 5. Na miejscu ostatnim wciąż niezła i korzystna cenowo Makita DUC122RTE. To jednak sprzęt stworzony raczej do prac na małą skalę - ogrodowych. Jej prędkość łańcucha wynosi zaledwie 5 metrów na sekundę, a producent gwarantuje, że przy jednokrotnym naładowaniu akumulatora można nią wykonać około 35 cięć gałęzi. W proponowanym przez nas zestawie baterie są dwie, do nich dopasowano ładowarkę, a wszystko schowano w poręczną walizkę.

Jaka elektryczna piła łańcuchowa? Podsumowanie

Żeby ułatwić wam porównanie wszystkich dziesięciu przedstawionych modeli, przygotowaliśmy tabelę, w której zawarliśmy ich najważniejsze parametry. Pojawia się tu przede wszystkim moc (w modelach bezprzewodowych zmieniana na napięcie), długość prowadnicy (określa jak szeroko możesz ciąć), ciężar (to w końcu sprzęty przenoszone w dłoniach) i szybkość cięcia (inny sposób na określenie wydajności pracy).

Model

Moc

Szybkość
cięcia

Długość
prowadnicy

Ciężar

Bosch GKE 40 BCE 0601597703

2100 W

12 m/s

40 cm

4,8 kg

Makita UC3550AP

2000 W

14,5 m/s

35 cm

5,5 kg

DeWalt DCM565P1

18 V

7,68 m/s

30 cm

3,3 kg

Makita DUC355Z

36 V

20 m/s

35 cm

4,6 kg

NAC CE20-NS-H

2000 W

13 m/s

40 cm

4,5 kg

Makita DUC254Z

36 V

24 m/s

25 cm

2,8 kg

Makita DUC353Z

36 V

20 m/s

35 cm

4,6 kg

Bosch AKE 35-19S 600836000

1900 W

12 m/s

35 cm

4,4 kg

Makita UC3541A

1800 W

14,5 m/s

35 cm

4,7 kg

Makita DUC122RTE

36 V

5 m/s

11,5 cm

2,6 kg

To już wszystkie piły łańcuchowe na prąd, które naszym zdaniem należą do najopłacalniejszych urządzeń swojego przedziału cenowego. Na pierwszym miejscu pojawił się Bosch z linii profesjonalnej - to mocny sprzęt, który posłuży ci również do cięższych prac. Na drugim Makita, również przewodowa, która sprawdzi się przy pracy wokół domu lub w sadzie. Trzecie miejsce zajął DeWalt o niezłej jakości wykonania i przydatnych systemach.

Oprócz tego w zestawieniu pojawiło się sporo różnych Makit, głównie do zastosowań przydomowych, ale niektóre ze swoimi możliwościami sprawdzą się też w lesie przy docinaniu niebezpiecznych gałęzi. Jest też bardzo tani NAC, będący świetną alternatywą dla okazjonalnego cięcia, i Bosch z linii amatorsko-hobbystycznej.

Przyda się również: Jaka piła spalinowa?

blog comments powered by Disqus
Jaka piła łańcuchowa elektryczna? |TOP 10|