PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Piekarnik do zabudowy z katalizą | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung Dual Cook Infinite NV75T8549RKSamsung Dual Cook Infinite NV75T8549RK3999 zł
2Amica ED87389BA+ Q-Type SteamAmica ED87389BA+ Q-Type Steam2849 zł
3Samsung NV75A6649RSSamsung NV75A6649RS2899 zł
4Amica ED87669XA+ X-Type WiFiAmica ED87669XA+ X-Type WiFi1889 zł
5Bosch HBG655BS1Bosch HBG655BS12498 zł
6Electrolux SteamBake EOD6C77WVElectrolux SteamBake EOD6C77WV2099 zł
7BEKO BVR39400DXCSBEKO BVR39400DXCS2119 zł
Piekarnik do zabudowy z katalizą | TOP 7 |

Piekarnik z katalizą to doskonała propozycja dla tych, którym zależy na szybkim i prostym czyszczeniu wnętrza piekarnika. Przedstawione dzisiaj TOP 7 elektrycznych piekarników z czyszczeniem katalitycznym wyróżnia się także wieloma ciekawymi funkcjami i dobrymi parametrami.

Piekarnik z katalizą pozwala utrzymać czystość w komorze bez Twojego wysiłku i zbędnego wydawania pieniędzy na specjalistyczne detergenty. Czyszczenie urządzeń AGD bywa dla większości zmorą, dlatego za moment poznasz czołowe modele piekarników elektrycznych wyposażone w system czyszczenia katalitycznego.

Piekarnik do zabudowy z katalizą - Opinie

1. Samsung Dual Cook Infinite NV75T8549RK

piekarnik z katalizą Samsung Dual Cook Infinite NV75T8549RK
Moc przyłączeniowa3,95 kW
Pojemność75 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznych50
Ilość funkcji pieczeniab/d
CenaSamsung Dual Cook Infinite NV75T8549RK oferta w Media Expert

Zwycięskie miejsce zajmuje elektryczny piekarnik z kataliząSamsung Dual Cook Infinite NV75T8549RK. Jest wyposażony w moduł Wi-Fi, a to oznacza, że możesz sterować piekarnikiem z dowolnego miejsca lub skorzystać z ciekawych przepisów. System Dual Cook to nic innego jak dwie strefy pracujące razem bądź niezależnie od siebie, zapachy nie mieszają się. Sprzęt dba o optymalne zużycie energii.

Poza czyszczeniem katalitycznym znajdziesz również czyszczenie parowe, które przyda się do zmiękczenia mniejszych zabrudzeń. Prowadnice teleskopowe ułatwiają wkładanie i wyjmowanie potraw, doprawianie czy podlewanie. Potrójna szyba zwiększa bezpieczeństwo. Komorę wykonano z emalii ceramicznej. Plusem jest 4,3-calowy kolorowy wyświetlacz, wygodne pokrętło, ciche zamykanie drzwi, timer i minutnik. Front z czarnego szkła prezentuje się niezwykle elegancko.

2. Amica ED87389BA+ Q-Type Steam

piekarnik do zabudowy Amica ED87389BA+ Q-Type Steam
Moc przyłączeniowa3,6 kW
Pojemność77 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 280°C
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznych25
Ilość funkcji pieczenia12
CenaAmica ED87389BA+ Q-Type Steam oferta w RTV EURO AGD

Piekarnik do zabudowy z katalizą Amica ED87389BA+ Q-Type Steam to także piekarnik parowy, dzięki któremu dania są smaczne, mają idealną konsystencję i zachowane wszelkie witaminy. Podświetlany uchwyt wygląda bardzo atrakcyjnie i informuje o tym, jak mocno jest rozgrzany piekarnik.

Z gotowymi programami parowymi (jest ich 9) przyrządzanie posiłków jest jeszcze łatwiejsze, bowiem parametry i ilość dozowania pary są dobierane automatycznie. Programów pieczenia jest natomiast 25, a dodatkowo istnieje opcja zapisania do 10 własnych.

Wystarczy delikatnie dotknąć uchwytu w dowolnym miejscu, aby drzwi piekarnika automatycznie się otworzyły. Wśród atutów wyświetlacz TFT 4,3" z asystentem gotowania, termosonda, równomierna dystrybucja ciepła na kilku poziomach, zdalne sterowanie smartfonem oraz blokada programatora.

3. Samsung NV75A6649RS

elektryczny piekarnik z katalizą Samsung NV75A6649RS
Moc przyłączeniowa3,95 kW
Pojemność75 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 270°C
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznych40
Ilość funkcji pieczeniab/d
CenaSamsung NV75A6649RS oferta w Ceneo

Na trzeciej pozycji piekarnik wielofunkcyjny Samsung NV75A6649RS z katalizą, łącznością Wi-Fi i minutnikiem. System Dual Cook umożliwia korzystanie z górnej i dolnej strefy w tym samym czasie i to z zachowaniem różnych ustawień. Produkt wyróżnia się drzwiami Flex Door oznaczającymi dwa sposoby otwierania: tylko górnej części (przy pieczeniu małych potraw, bez obaw o stratach ciepła) lub całych drzwiczek.

W efektywnym myciu pomoże nie tylko czyszczenie katalityczne, ale także czyszczenie parowe. Ochrona przeciwprzepięciowa nie dopuści do awarii urządzenia. Zastosowano pojemną komorę, prowadnice teleskopowe, wyświetlacz 2,25" i oświetlenie wewnętrzne.

4. Amica ED87669XA+ X-Type WiFi

wielofunkcyjny piekarnik Amica ED87669XA+ X-Type WiFi
Moc przyłączeniowa3,6 kW
Pojemność77 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 280°C
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznych25
Ilość funkcji pieczenia11
CenaAmica ED87669XA+ X-Type WiFi oferta w RTV EURO AGD

Piekarnik z kataliząAmica ED87669XA+ X-Type WiFi cechuje się 4,3-calowym wyświetlaczem TFT, nagrzewaniem do 150°C w zaledwie 3 minuty i dużą komorą. Prowadnice teleskopowe z funkcją stop minimalizują ryzyko poparzenia się. Możliwe zdalne sterowanie poprzez aplikację. Na powłoce TouchFree nie są widoczne ślady palców.

Funkcja Eco pomoże zadbać o jak najniższe zużycie energii (piekarnik wyłączy się 5 minut przed końcem cyklu, aby korzystać jedynie z pozostałego ciepła). Warto zwrócić uwagę na przystępniejszą cenę urządzenia.

5. Bosch HBG655BS1

wydajny piekarnik z katalizą Bosch HBG655BS1
Moc przyłączeniowa3,6 kW
Pojemność71 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznych10
Ilość funkcji pieczenia13
CenaBosch HBG655BS1 oferta w Ceneo

Nowoczesny piekarnik do zabudowy Bosch HBG655BS1 z katalizą charakteryzuje się chłodnym frontem, wyświetlaczem TFT 2,5", przyciskami sensorowymi oraz pierścieniem sterującym. Termoobieg 4D gwarantuje równomierne pieczenie na każdym poziomie.

Wybierz 1 z 10 programów, ustaw wagę i naciśnij Start, aby cieszyć się doskonale przyrządzonym posiłkiem. Chwalony za szeroki zakres temperatur, delikatne zamykanie drzwi (wytłumiony zawias) oraz wskaźnik ciepła resztkowego.

6. Electrolux SteamBake EOD6C77WV

biały piekarnik z katalizą Electrolux SteamBake EOD6C77WV
Moc przyłączeniowa3,49 kW
Pojemność72 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznychb/d
Ilość funkcji pieczenia9
CenaElectrolux SteamBake EOD6C77WV oferta w Ceneo

Biały piekarnik Electrolux SteamBake EOD6C77WV z czyszczeniem katalitycznym oferuje dodatek pary podczas pieczenia, wyświetlacz LED i termosondę do monitorowania temperatury potrawy. Aplikacja mobilna umożliwi zdalne sterowanie i korzystanie z wszelkiej pomocy. Wśród przydatnych funkcji między innymi pizza, termoobieg, grill.

Chowane pokrętła ułatwiają czyszczenie bez zbędnych zakamarków. Znajdziesz dotykowe przyciski, 3 szyby w drzwiach, a także halogenowe oświetlenie o mocy 40 W. Przewód ma długość 1,6 m.

7. BEKO BVR39400DXCS

piekarnik z czyszczeniem katalitycznym BEKO BVR39400DXCS
Moc przyłączeniowa3,5 kW
Pojemność80 l
Klasa energetycznaA
Zakres temperaturb/d
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznychb/d
Ilość funkcji pieczenia14
CenaBEKO BVR39400DXCS oferta w Media Markt

Zestawienie piekarników do zabudowy z katalizą zamyka BEKO BVR39400DXCS. Ten pojemny piekarnik umożliwia pieczenie dwóch dań jednocześnie, przy czym dla każdej potrawy jest ustawiony inny czas i temperatura. Dla miłośników pizzy polecany jest program Pizza Pro, który nagrzeje wnętrze do odpowiedniej temperatury i zadba o oszczędność czasu. Wyjmowana szyba drzwi ułatwia czyszczenie. Do przydatnych rozwiązań zalicza się również wentylator chłodzący i blokada rodzicielska.

Na czym polega kataliza?

Tym razem dział ranking piekarników został wzbogacony o piekarniki z katalizą. Ale czym właściwie jest ta kataliza?

Mówiąc w skrócie, masz do czynienia ze spalaniem zabrudzeń, stąd często czyszczenie katalityczne jest nazywane dopalaniem katalitycznym. Tłuszcz jest rozbijany w temperaturze takiej, jaka jest ustawiona podczas pieczenia, natomiast nagrzanie do 300°C lub 350°C zachodzi dopiero po skończonym procesie. Po takim zabiegu należy tylko przetrzeć komorę piekarnika ściereczką, gdyż zostanie jedynie popiół.

Kataliza ma tak na prawdę kilka wersji.

Poznaj je:

  • Wkłady - tak zwane samoczyszczące panele katalityczne pokryte warstwą mikroporów umieszczone wewnątrz piekarnika pozbywają się rozlanych bądź rozsypanych resztek żywności podczas pieczenia. Co istotne, wkłady przeważnie można myć w zmywarce, a po dłuższym czasie użytkowania należy je wymienić na nowe, gdyż zużywają się.
  • Powłoka - umieszczona na wewnętrznych ściankach, czyli z boku, z tyłu oraz na suficie. Z łatwością absorbuje z nich tłuszcz, poprzez rozbijanie jego kropelek, które osadzają się w środku.

Sprawdź również:Piekarnik do zabudowy z pyrolizą

Podsumowanie

Piekarniki z katalizą oprócz tego, że nie wymagają od Ciebie zwiększonego nakładu pracy podczas mycia komory, to charakteryzują się oszczędnym działaniem (niemal wszystkie posiadają klasę energetyczną A+), równomierną dystrybucją temperatury, szybkim nagrzewaniem, wielopoziomowym pieczeniem, wydajną pracą, a także wystarczającą pojemnością.

Ich zakresy temperatur pozwolą Ci na dostosowanie odpowiedniej do Twoich potrzeb, z kolei spory wybór funkcji pieczenia ułatwi sam proces. U większości zastosowano gotowe programy automatyczne, które skracają czas przyrządzania potraw, bowiem to piekarnik dobiera właściwe parametry.

Pamiętaj również, że porównywarka piekarników zawiera modele w różnych cenach i kolorach, mniej lub bardziej zaawansowane.

blog comments powered by Disqus
Piekarnik do zabudowy z katalizą | TOP 7 |