PODPOWIEDZI:

Jaki ekspres KRUPS?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Krups Intuition Preference+Krups Intuition Preference+3999 zł
2Krups Intuition Preference EA872A10Krups Intuition Preference EA872A103399 zł
3Krups Evidence Plus EA894TKrups Evidence Plus EA894T2589 zł
4Krups Evidence One EA895EKrups Evidence One EA895E2499 zł
Jaki ekspres KRUPS?

Zastanawiasz się, jaki ekspres Krups kupić? Jeżeli pośród ogromu firm na rynku, oferujących maszyny do parzenia kawy, wybrałeś akurat tego producenta i teraz nie możesz się zdecydować na to, który model z jego oferty byłby dla ciebie najlepszym zakupem - to zestawienie ci pomoże.

Oprócz tego, jaki ekspres Krups byłby dla ciebie najbardziej opłacalnym wyborem, poznasz tu również odpowiedzi na najistotniejsze pytania związane z modelami tej firmy. Jeżeli masz jeszcze jakieś - zadaj je poniżej. Postaramy się na nie odpowiedzieć. Zachęcam cię również do sprawdzenia innych rankingów ekspresów przygotowanych przez naszych redaktorów. 

Jaki ekspres Krups kupić?

Co prawda zestawienie ułożyłem hierarchicznie, ale to cztery różne sprzęty, na różnych półkach cenowych. Z tego względu nie sugeruj się do końca numeracją. Najlepiej będzie, jeżeli spośród tych ekspresów wybierzesz taki, który w pełni spełnia twoje potrzeby. Nie ma sensu przepłacać, jeżeli nie wykorzystasz wszystkich możliwości najdroższego z nich!

1. Krups Intuition Preference+

Krups Intuition Preference+ na białym tle

Nazwa

Krups Intuition Preference+

Moc

1450 W

Ciśnienie

15 barów

Liczba napojów

15

Profile

2 (2 x 7 przepisów)

System mleczny

One-touch-cappuccino

Najważniejsze zalety

Dotykowy ekran

Dodatkowa karafka

Dużo przepisów na napoje

Pełna automatyzacja

Inteligentne podświetlenie

Dwie filiżanki napełniane jednocześnie

 Krups Intuition Preference+ oferta w RTV Euro AGD

Ekspres serii wyróżniającej się przede wszystkim “intuicyjnością”, czyli systemami pomagającymi łatwiej współpracować z maszyną. Krups Intuition Preference+ to model wykorzystujący inteligentne podświetlenie - informuje cię o ważnych kwestiach związanych z urządzeniem, takich jak brak wody - oraz spory ekran dotykowy, na którym pojawiają się powiadomienia.

Masz możliwość ustawienia dwóch profili, na przykład dla ciebie i twojego partnera lub partnerki, z aż 7 przepisami na profil. Jest tu miejsce zarówno na poranną kawę z mlekiem, jak i wieczorną czarną herbatę!

2. Krups Intuition Preference

Krups Intuition Preference EA872A10 na białym tle

Nazwa

Krups Intuition Preference EA872A10

Moc

1450 W

Ciśnienie

15 barów

Liczba napojów

11

Profile

1 (8 przepisów dzięki funkcji ulubione)

System mleczny

One-touch-cappuccino

Najważniejsze zalety

Dotykowy ekran

Pojemnik na mleko

Inteligentne podświetlenie

Dwie filiżanki napełniane jednocześnie

Krups Intuition Preference oferta w Ceneo

To właściwie ta sama maszyna co Krups Intuition Preference z plusem. Sęk w tym, że można w niej ustawić tylko jeden profil i ma mniej możliwych napojów do wybrania. Jest tu jednak funkcja spieniania mleka (proponujemy opcję bez karafki, bo można to przy pomocy wężyka robić nawet prosto z kartonika), technologia Quattro Force (na którą składa się między innymi AutoClean i tamping UltraFlat) oraz maksymalne ciśnienie aż 15 barów.

Idealne rozwiązanie nawet pod espresso - zwłaszcza jeżeli robisz dwa naraz, bo jest tu też taka możliwość! Proponowany model jest tańszy, ale pozbawiony karafki na mleko - można je jednak spieniać równie dobrze prosto z kartonika.

3. Krups Evidence Plus

Krups Evidence Plus EA894T na białym tle

Nazwa

Krups Evidence Plus EA894T

Moc

1450 W

Ciśnienie

15 barów

Liczba napojów

19

Profile

Brak

System mleczny

One-touch-cappuccino

Najważniejsze zalety

Wyświetlacz OLED z dotykowym panelem

Dwie filiżanki napełniane jednocześnie

Dużo przepisów na napoje

Stalowa obudowa

Krups Evidence Plus oferta w Ceneo

Ekspres z największą liczbą potencjalnych przepisów w zestawieniu. Ma ich aż 19. Na to składają się również podwójne wersje standardów, takich jak cappuccino lub macchiato, ale na pewno znajdziesz tu swoją ulubioną kawę. Jest tu również system mleczny, technologia Quattro Force i napełnianie dwóch filiżanek jednocześnie ulubionym napojem. Jak w przypadku każdego modelu na tej liście, jest tutaj opcja ustawiania grubości mielenia, 15 barów ciśnienia i stalowy młynek żarnowy, gwarantujący równomiernie rozdrobnioną kawę.

4. Krups Evidence One

Krups Evidence One EA895E na białym tle

Nazwa

Krups Evidence One EA895E

Moc

1450 W

Ciśnienie

15 barów

Liczba napojów

17

Profile

1 (12 przepisów dzięki funkcji ulubione)

System mleczny

One-touch-cappuccino

Najważniejsze zalety

Wyświetlacz OLED z dotykowym panelem

Dwie filiżanki napełniane jednocześnie

Dużo przepisów na napoje

Krups Evidence One oferta w Media Expert

Najtańszy z ekspresów w tym zestawieniu, co wcale nie oznacza, że jest szczególnie gorszy od reszty. Wyróżnia się przede wszystkim liczbą przepisów. W tej cenie aż 17 różnych napojów (w tym większość oczywiście kaw) to świetna sprawa. Wszakże do tego właśnie kupuje się ekspres automatyczny.

Jest tu też system mleczny, wyświetlacz, możliwość określenia ulubionych przepisów, dotykowy panel umożliwiający łatwe wybieranie napojów i możliwość napełniania dwóch filiżanek kawą (nawet mleczną) jednocześnie. Świetna opcja na budżecie.

Różnice pomiędzy wersjami ekspresów Krups Preference

Pewnym pytaniem, które nasuwa się w przypadku zwycięzcy tego zestawienia, jest następujące: czym różnią się poszczególne wersje ekspresów Krups Intuition Preference? Właściwie tak naprawdę trzema rzeczami. Przy tym niezależnie od tego, czy kupujesz wersję z plusem, czy mniej drogie opcje, otrzymujesz dotykowy wyświetlacz i inteligentny system podświetlenia.

Krups Intuition Preference +

Krups Intuition Preference

Dwie wersje kolorystyczne (grafit i ciemny chrom)

Jedna wersja kolorystyczna z pojemnikiem na mleko (czerń) i bez (kość słoniowa)

2 profile (po 7 spersonalizowanych napojów)

1 profil (8 spersonalizowanych napojów)

15 przepisów (gorąca woda na trzy różne herbaty, flat white i espresso macchiato)

11 przepisów (w tym gorąca woda)

Jakie są najważniejsze funkcje ekspresów Krups?

Co wyróżnia ekspresy Krups? Na jakie funkcje modeli tej firmy należy w szczególności zwrócić uwagę? Niektóre przytaczane w tej części artykułu kwestie są uniwersalne dla ogółu ekspresów automatycznych, ale są też systemy lub technologie, które można nazwać charakterystycznymi dla urządzeń do parzenia kawy Krups.

  • Quattro Force - technologia łącząca cztery ważne kwestie: mielenie, ubijanie, parzenie i czyszczenie. Ma ulepszać każdy etap procesu przygotowywania kawy oraz to, co dzieje się tuż po nim, po to, aby poprawić twoją wygodę i jakość naparu. Brzmi marketingowo? Konkretniejszą informacją jest na przykład to, że w ramach tego systemu producent wykorzystuje młynek Active Speed, wykonany ze stali, który ma być nawet o 20% szybszy w porównaniu do poprzedniego modelu firmy.
  • UltraFlat - ekspres ubija kawę z 30 kilogramami nacisku. Zdaniem producenta gwarantuje to intensywniejszy napar. W praktyce to nie do końca pewne - spierają się pod tym względem zarówno eksperci, jak i zwykli fani małej czarnej. Na pewno jednak zmielona kawa będzie lepiej rozprowadzona w sitku, a nacisk większy niż osiągalny przy pomocy ręcznego tampera. Technologia wchodzi w skład Quattro Force.

Kawa i podświetlenie przy ekspresie Krupsa

  • AutoClean - ekspres automatycznie po każdym zaparzeniu sugeruje przepłukanie systemu i osusza blok zaparzający. Przepływająca pod ciśnieniem woda nie tylko zadba o higienę, ale i ograniczy narastający kamień. W razie czego, z wykorzystaniem tabletek czyszczących, można w pełni i automatycznie wyczyścić ekspres. To również część Quattro Force.
  • Inteligentne podświetlenie - obecna w modelach Krups Intuition listwa świetlna pomoże nie tylko spersonalizować, ale i łatwiej korzystać z ekspresu. Czerwone wskaźniki dają znać, że coś jest nie tak z ekspresem i wypadałoby na przykład dolać wody lub wymienić filtr przed zaparzeniem kawy. Z wykorzystaniem indywidualnych profili możesz ustawić taką barwę światła, jaka ci się podoba.

Czy ekspres Krups pozwoli na zmianę grubości mielenia?

Wszystkie ekspresy Krupsa z tego zestawienia pozwalają na zmianę grubości mielenia. To w końcu bardzo ważny element ekspresu automatycznego, pozwalający dopasować pracę maszyny do rodzaju ziaren. W instrukcji urządzenia znajdziesz porady dotyczące tego, jaką grubość mielenia ustawić. Drobniej dla mniej palonych ziaren i grubiej dla ciemniejszej lub oleistej kawy.

blog comments powered by Disqus