PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Saeco Xelsis Deluxe SM8780/00Saeco Xelsis Deluxe SM8780/004499 zł
2Saeco GranAroma SM6580/00Saeco GranAroma SM6580/003199 zł
3Saeco GranAroma SM6585/00Saeco GranAroma SM6585/003149 zł
4Philips LatteGo EP5444/90Philips LatteGo EP5444/902999 zł
5Philips LatteGo EP3347/90Philips LatteGo EP3347/902599 zł
Najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco | Ranking TOP 5

Jeżeli chcesz się poczuć jak prawdziwy barista i pić aromatyczną kawę w domowym zaciszu, to zainwestuj w najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco. Za chwilę poznasz TOP 5 ekspresów automatycznych od tych właśnie producentów. Dowiesz się, jaka jest ich specyfikacja i co mają do zaoferowania. Zapraszam!

Zestawienie najlepszych ekspresów do kawy od Philips i Saeco wyłoni przed Tobą 5 czołowych urządzeń, z którymi przygotujesz kawę niczym z kawiarni.

Każdy z dzisiejszych bohaterów znajduje się również w naszej porównywarce ekspresów do kawy, która obfituje w bogate opisy.

Najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco - Opinie

1. Saeco Xelsis Deluxe SM8780/00

najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco Saeco Xelsis Deluxe SM8780/00
Ciśnienie15 bar
Moc1500 W
Wielkość zbiornika na wodę1,7 l
Pojemność zbiornika na kawę450 g
Pojemność pojemnika na odpadki12 porcji
Ilość ustawień młynka12
System spieniający mlekoZintegrowany
CenaSaeco Xelsis Deluxe SM8780/00 oferta w RTV EURO AGD

Pierwsze miejsce zajmuje najlepszy ekspres automatyczny do kawySaeco Xelsis Deluxe SM8780/00 o ciśnieniu 15 bar, z którym przyrządzisz kawę dokładnie taką, jaką chcesz. Masz wybór spośród 22 napojów, np. włoskie Espresso Macchiato. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć 6 profili użytkownika, z czego każdy spersonalizujesz pod własne gusta. W intuicyjnym poruszaniu się po menu posłuży 5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT o wysokiej rozdzielczości i precyzji.

W pełni automatyczny ekspres do kawy Saeco został wyposażony w filtr wody AquaClean, który nie tylko poprawi jakość kawy, ale również zapobiega osadzaniu się kamienia. Inteligentnym rozwiązaniem jest BeanMaestro, dzięki czemu uzyskasz najlepszy aromat i smak kawy (automatyczne dostosowanie ustawień parzenia). Funkcja CoffeeEqualizer Touch pozwoli stworzyć ulubiony przepis, bowiem wybierzesz moc, ilość kawy i mleka, temperaturę, smak, ilość spienionego mleka, a także kolejność kawy i mleka. Dodatkowo, funkcja ExtraShot służy do zwiększenia intensywności napoju.

Podłączając ten zaawansowany ekspres automatyczny do sieci WiFi, zyskasz dostęp aktualizacji oraz do ulepszonych funkcji, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Program CoffeeMaestro ustawi za Ciebie moc, ilość kawy, czas wstępnego zamoczenia. W tym celu wybierz profil smakowy z 3 wstępnych ustawień: Delicato, Intenso, Forte. Gęsta, mleczna pianka o delikatnej konsystencji to żaden problem dla ekspresu Saeco, gdyż wyróżnia się zewnętrznym pojemnikiem na mleko z technologią LattePerfetto.

Atutem jest szybkie przyrządzenie dwóch filiżanek kaw jednocześnie oraz bardzo trwały, ceramiczny młynek z 12 stopniami mielenia. Nie martw się o właściwą konserwację. Z poziomu urządzenia sprawdzisz np. poziom wody. Na koniec warto wspomnieć o systemie Aroma Extract, który jest gwarancją pysznej kawy, ponieważ zachowuje równowagę pomiędzy temperaturą parzenia a wydobywaniem aromatu.

2. Saeco GranAroma SM6580/00

najlepszy ekspres automatyczny do kawy Saeco GranAroma SM6580/00
Ciśnienie15 bar
Moc1500 W
Wielkość zbiornika na wodę1,8 l
Pojemność zbiornika na kawę300 g
Pojemność pojemnika na odpadki12 porcji
Ilość ustawień młynka12
System spieniający mlekoZintegrowany
CenaSaeco GranAroma SM6580/00 oferta w RTV EURO AGD

Na drugiej pozycji znalazł się markowy ekspres do kawy z ceramicznym młynkiemSaeco GranAroma SM6580/00. Posiada kolorowy ekran dotykowy CoffeeEqualizer z cennymi wskazówkami (z jego pomocą ustawisz m.in. moc, objętość, ilość mleka, temperaturę, gęstość pianki), funkcję spieniania mleka (jedwabista pianka dzięki technologii LattePerfetto), a także 14 napojów do wyboru, które dopasujesz do własnych upodobań.

Z łatwością stworzysz 4 profile użytkownika czy przygotujesz dwie mleczne kawy jednocześnie za dotknięciem jednego przycisku. Najlepszy ekspres automatyczny Saeco jest chwalony za funkcję CoffeeMaestro, czyli trzy fabrycznie skonfigurowane ustawienia smaku (wybierając dany profil smakowy, licz na automatyczne dostosowanie najistotniejszych ustawień napoju, czyli mocy, objętości kawy i czasu wstępnego namoczenia).

Dużym plusem jest innowacyjny system automatycznego czyszczenia HygieSteam, który skutecznie usuwa 99,9% mikroorganizmów znajdujących się na częściach zbiornika na mleko. Wytrzymały i dokładny młynek doskonale mieli świeże ziarna kawy, wydobywając z nich to co najlepsze (jego trwałość wynosi około 20 000 filiżanek kawy).

Użytkownik znajdzie filtr AquaClean, który zadba o czystość wody, a jego regularna wymiana oznacza brak konieczności odkamieniania ekspresu nawet przy wykonaniu do 5000 filiżanek kawy. Niezawodny ekspres Saeco charakteryzuje się pojemnikiem na kawę o pojemności 300 g, który jest niezwykle szczelny, dzięki czemu świeżość ziaren jest zachowana na dłużej. Ustawienie ExtraShot wzmocni intensywność kawy, przy czym nie pogłębi goryczy.

Podobnie, jak w poprzednim modelu producent zastosował funkcję Aroma Extract dla jeszcze pyszniejszej kawy (utrzymywanie temperatury wody pomiędzy 90°C a 98°C, regulując przy tym przepływ wody). Nie zabrakło wyjmowanego bloku zaparzającego, podświetlenia LED filiżanek stanowiącego elegancki akcent, a także 0,6-litrowego pojemnika na mleko.

3. Saeco GranAroma SM6585/00

najlepszy ekspres automatyczny do kawy Saeco GranAroma SM6585/00
Ciśnienie15 bar
Moc1500 W
Wielkość zbiornika na wodę1,8 l
Pojemność zbiornika na kawę300 g
Pojemność pojemnika na odpadki12 porcji
Ilość ustawień młynka12
System spieniający mlekoZintegrowany
CenaSaeco GranAroma SM6585/00 oferta w RTV EURO AGD

Kolejne urządzenie, które zalicza się do najlepszych ekspresów do kawy marki Saeco cechuje się zintegrowanym systemem spieniającym mleko, pojemnikiem na odpadki mieszczącym 12 porcji, a także 1,8-litrowym zbiornikiem na wodę. Saeco GranAroma SM6585/00 już na pierwszy rzut oka urzeka swoim designem, zwłaszcza metalowym frontem.

W tym ekspresie wysokociśnieniowym z półki premium możesz spersonalizować ustawienia i zapisać do 6 profili użytkownika, wybierasz spośród 16 napojów (nie ograniczasz się jedynie do Espresso czy Cappuccino), masz do czynienia z trzema fabrycznie skonfigurowanymi ustawieniami smaku. W walce z mikroorganizmami na różnych częściach zbiornika na mleko pomoże system automatycznego czyszczenia HygieSteam.

Zachwyci kolorowy wyświetlacz TFT z interaktywnymi podpowiedziami, twardy i precyzyjny młynek z materiału ceramicznego z 12 ustawieniami stopnia mielenia, jak również pojemnik na kawę ze szczelnym zamknięciem. Filtr AquaClean w znaczny sposób wpływa na wydłużenie czasu eksploatacji sprzętu i na smak kawy.

Ekspres automatyczny Saeco zyskał pochlebne opinie ze względu na przyrządzenie 2 ulubionych kaw za jednym razem, zachowanie optymalnej równowagi temperatury i aromatu (system Aroma Extract), opcję wzmocnienia intensywności smaku napoju oraz termoblok ze stali szlachetnej. Z praktycznych informacji wspomnę, że maksymalna wysokość filiżanki może wynosić 15 cm, tacka ociekowa ma pojemność 500 ml, z kolei niektóre części można myć w zmywarce.

4. Philips LatteGo EP5444/90

najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco Philips LatteGo EP5444/90
Ciśnienie15 bar
Moc1500 W
Wielkość zbiornika na wodę1,8 l
Pojemność zbiornika na kawę275 g
Pojemność pojemnika na odpadki12 porcji
Ilość ustawień młynka12
System spieniający mlekoWbudowany pojemnik na mleko
CenaPhilips LatteGo EP5444/90 oferta w RTV EURO AGD

Czwarte miejsce należy do najlepszego ekspresu do kawy od Philips, który oferuje wbudowany system spieniania mleka LatteGo, dzięki któremu możesz się delektować aksamitnie gładką pianką. Istotne, że system ten jest bardzo łatwy w czyszczeniu, gdyż nie ma żadnych rurek, są tylko 2 części. Od teraz Cappuccino może być wzbogacone o Twoje roślinne zamienniki mleka (technologia cyklonicznego spieniania LatteGo zmieni różne rodzaje mleka i biała w warstwę gęstej piany).

Philips LatteGo EP5444/90 wyposażono w intuicyjny wyświetlacz, za pomocą którego zyskasz dostęp do 12 rodzajów napojów. Przyrządzisz je w niezwykle prosty sposób, a co ważne cały proces nie zajmie wiele czasu. W kilku krokach dostosujesz smak i aromat kawy. Zapiszesz 4 profile użytkownika plus dostępny jest dodatkowy profil dla gościa (nie dojdzie do zmiany Twoich ustawień).

Automatyczny ekspres do kawy otwiera przed Tobą opcję konfiguratora. To oznacza, że dany rodzaj kawy przygotujesz wedle indywidualnych upodobań. Mowa tutaj o dopasowaniu ilości kawy i mleka, intensywności.

Mocniejszy aromat bez goryczy osiągniesz także, korzystając z funkcji Extra Shot. Ekspres Philips cechuje się młynkiem ceramicznym z ostrymi krawędziami i z 12-stopniową regulacją, zatem jednym razem ziarna kawy zmielisz na bardzo drobny proszek, a innym razem grubiej. Higieniczne mycie i oszczędność czasu zapewni opcja mycia w zmywarce systemu mlecznego LatteGo, tacki ociekowej oraz pojemnika na odpady.

Przy każdym zaparzaniu kawy temperatura i aromat będą idealne, co jest zasługą systemu Aroma Extract. Mocny ekspres do kawy Philips powiadomi Cię o konieczności wymiany filtra, przy czym zaznaczę, że filtr wody AquaClean pozwoli zaparzyć do 5000 filiżanek bez odkamieniania. Całkowicie wyjmowany blok zaparzający błyskawicznie umyjesz pod bieżącą wodą. Obok tego ekspresu nie przejdziesz obojętny, zwłaszcza że wzroku przykuwa elegancka stylistyka (chromowany front).

5. Philips LatteGo EP3347/90

najlepszy ekspres automatyczny do kawy Philips LatteGo EP3347/90
Ciśnienie15 bar
Moc1500 W
Wielkość zbiornika na wodę1,8 l
Pojemność zbiornika na kawę275 g
Pojemność pojemnika na odpadki12 porcji
Ilość ustawień młynka12
System spieniający mlekoWbudowany pojemnik na mleko
CenaPhilips LatteGo EP3347/90 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka w pełni automatyczny ekspresPhilips LatteGo EP3347/90 z 6 rodzajami napojów do wyboru, w tym przepis na kawę mrożoną, latte macchiato. System spieniania LatteGo zadba o to, aby pianka do kawy była gęsta i gładka, dodatkowo jego montaż nie sprawi trudności, a mycie pod kranem zajmie zaledwie 10 sekund (opcjonalnie wyczyścisz go w zmywarce). Możliwe spienianie różnych rodzajów mleka.

Unikalny system parzenia opiera się na wolniejszym przepływie i niższej temperaturze, dzięki czemu smak ziaren jest doskonale wydobywany. Za każdym razem kawa ma idealną temperaturę, aromat i piankę. Ekspres do kawy firmy Philips posiada ekran dotykowy z kolorowymi ikonami, funkcję Moja Kawa (dobierzesz moc kawy, ilość, preferowany stopień spienienia mleka), a także solidny młynek ceramiczny.

Wiodącą w branży technologią jest SilentBrew, która przekłada się na komfortowe parzenie kawy (wyciszenie akustyczne, ciche mielenie). W aplikacji Philips Coffee+ zyskasz dodatkowe inspiracje, porady i proste instrukcje. W komplecie otrzymasz m.in. filtr AquaClean, pasek do sprawdzania twardości wody oraz pokrywkę pojemnika LatteGo.

Dlaczego wybrać ekspres do kawy od Philips i Saeco?

Na markę Saeco i Philips zdecydowanie warto postawić, gdyż ekspresy od tych producentów są wyposażone w różnorodne funkcje. Cechują się wszechstronnością i bardzo dobrą jakością wykonania. Są uznawane za niemal bezawaryjne urządzenia.

To automatyczne ekspresy do kawy, które pozwolą przyrządzić napój zgodny z Twoimi preferencjami i to bez większego wysiłku czy wiedzy z Twojej strony. Dostosujesz m.in. moc aromatu i temperaturę kawy.

Obsługa jest intuicyjna i komfortowa (kolorowe wyświetlacze dotykowe), kwestia prawidłowej konserwacji ułatwiona (dostaniesz podpowiedź o konieczności odkamieniania, skorzystasz z funkcji automatycznego płukania).

Najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco potrafi zmielić kawę, spienić mleko, zaparzyć dwie kawy jednocześnie (oszczędność czasu). Umożliwi zapisanie kilku profili użytkowników, a nawet dokonanie personalizacji wybranych napojów. Opatentowane filtry wody wpływają na lepszy smak kawy, wydłużenie żywotności sprzętu, zminimalizowanie osadzania się kamienia.

Ekspresy od Philips i Saeco wyróżniają się wyborem spośród wielu napojów, np. Espresso, Americano, Cappuccino, Flat White, Latte Macchiato, Ristretto. Prezentują się niezwykle nowocześnie. Reasumując, są to zaawansowane technologicznie ekspresy, które mają wiele do zaaferowania, przy czym czyszczenie nie sprawi trudności, w szybkim czasie będziesz mógł zaserwować sobie kawkę, używając często zaledwie jednego przycisku.

Więcej modeli tych firm (i nie tylko) znajdziesz w dziale ranking ekspresów do kawy. Zachęcam do odwiedzenia go, gdyż każdy znajdzie odpowiedni dla siebie rodzaj ekspresu, zwłaszcza że zakres cenowy jest różny.

Podsumowanie

W powyższej publikacji zostały przedstawione najlepsze ekspresy do kawy od Philips i Saeco, z którymi wypróbujesz wielu smaków kaw i niejednokrotnie zaskoczysz także swoich gości.

Ich ciśnienie wynosi 15 bar, moc 1500 W. Zbiorniki na wodę są pojemne (od 1,7 l do 1,8 l), podobnie zresztą jak pojemniki na kawę (od 275 g do 400 g) i zbiorniki na odpadki (na 12 porcji). Każdy z ekspresów skutecznie spieni mleko, a także precyzyjnie zmieli świeże ziarna kawy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco | Ranking TOP 5