PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Ekspres kapsułkowy | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1DeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.WDeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.W1017 zł
2DeLonghi Nespresso Vertuo Next ENV120.BMDeLonghi Nespresso Vertuo Next ENV120.BM669 zł
3Krups Nespresso Essenza Mini XN1101Krups Nespresso Essenza Mini XN1101399 zł
4Krups Dolce Gusto Mini Me KP123BKrups Dolce Gusto Mini Me KP123B379 zł
5Bosch Tassimo My Way 2 TAS6504Bosch Tassimo My Way 2 TAS6504279 zł
Ekspres kapsułkowy | Ranking TOP 5

Ekspres kapsułkowy to kompaktowy sprzęt dla wszystkich, którzy lubią eksperymentować ze smakami kaw, wymagają prostej obsługi i czyszczenia, bezpiecznego użytkowania, jak również szybkiego przyrządzania napojów. Wyłoniłam TOP 5 ekspresów kapsułkowych, które znacznie umilą Ci czas. Zapraszam!

Wybór ekspresów do kawy jest tak szeroki, że trudno podjąć decyzję. Każdy oferuje odmienne parametry, funkcje czy sposób zaparzania.

Ekspresy do kawy dzielą się między innymi na automatyczne i do tej grupy zaliczają się ekspresy na kapsułki. Jeżeli już zdecydowałeś się na ten rodzaj, to poniżej poznasz polecane modele w różnych cenach.

Ekspres kapsułkowy - Opinie

1. DeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.W

zaawansowany ekspres kapsułkowy DeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.W
Ciśnienie19 bar
Moc1450 W
Pojemność pojemnika na zużyte kapsułki10 szt
Wielkość zbiornika na wodę1 l
Spienianie mlekaTak
Pojemność naczynia na mleko0,165 l
Czas nagrzewania25 s
CenaDeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.W oferta w RTV EURO AGD

Zaawansowany ekspres kapsułkowyDeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.W wyróżnia się systemem spieniania mleka (jako jedyny z listy), 1-litrowym zbiornikiem na wodę (pomocny okaże się wskaźnik poziomu wody), a także szybkim czasem nagrzewania (gotowy już po 25 sekund). Pojemnik na zużyte kapsułki zmieści 10 sztuk. Naczynie ma mleko można myć w zmywarce. Zachwyca niezwykle stylowy wygląd i nowoczesne funkcje, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska. Na efektywność pracy wpływa moc na poziomie 1450 W i wysokie ciśnienie rzędu 19 barów (tak wydajna pompa gwarantuje właściwy przepływ wody i wydobywanie najlepszego aromatu kawy).

Biały ekspres kapsułkowy DeLonghi posiada system Single Serve z czujnikiem optycznym. W efekcie urządzenie potrafi wykorzystać całe mleko znajdujące się w pojemniku, bez marnowania. Sterowanie odbywa się za pomocą trzech podświetlanych przycisków typu soft touch. Prosto wybierzesz ulubiony napój, czyli Espresso, Lungo bądź kawę z mlekiem, jak Cappuccino czy Latte Macchiato.

Wysokiej jakości ekspres do kawy na kapsułki jest łatwy w konserwacji. Sprzęt zasygnalizuje konieczność odkamieniania, a dodatkowo oferuje system automatycznego czyszczenia. Wśród atutów wymienia się również możliwość personalizacji i zapamiętywania wszystkich napojów oraz automatyczne wyłączanie po 2 minutach bezczynności (wpływa na energooszczędność). Minusem może się okazać dla niektórych osób cena, natomiast jest ona w pełni uzasadniona.

2. DeLonghi Nespresso Vertuo Next ENV120.BM

ekspres na kapsułki DeLonghi Nespresso Vertuo Next ENV120.BM
Ciśnienie15 bar
Moc1260 W
Pojemność pojemnika na zużyte kapsułki10 szt
Wielkość zbiornika na wodę1,1 l
Spienianie mlekaNie
Pojemność naczynia na mlekoNie dotyczy
Czas nagrzewania30 s
CenaDeLonghi Nespresso Vertuo Next ENV120.BM oferta w RTV EURO AGD

Ekspres kapsułkowyDeLonghi Nespresso Vertuo Next ENV120.BM został wyposażony w 1,1-litrowy zbiornik na wodę, podstawkę o regulowanej wysokości oraz funkcję regulacji ilości zaparzanej kawy. Ma jedynie 14 cm szerokości, więc nie zajmie wiele miejsca na blacie.

Mocny ekspres kapsułkowy DeLonghi potrafi automatycznie dostosować parametry zaparzania do każdej kapsułki (inteligentny system ekstrakcji). Mowa tutaj o wielkości porcji, ciśnieniu, temperaturze i czasie zaparzania. Ciśnieniowy ekspres na kapsułki pozwala wybrać napój z szerokiej gamy. Jego pojemnik na zużyte kapsułki zmieści do 10 sztuk. Wykonasz odkamienianie na czas, gdyż sam Cię poinformuje o takiej potrzebie. Wyłączy się po 2 minutach od ostatniego procesu parzenia kawy.

3. Krups Nespresso Essenza Mini XN1101

ciśnieniowy ekspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini XN1101
Ciśnienie19 bar
Moc1260 W
Pojemność pojemnika na zużyte kapsułki6 szt
Wielkość zbiornika na wodę0,6 l
Spienianie mlekaNie
Pojemność naczynia na mlekoNie dotyczy
Czas nagrzewania25 s
CenaKrups Nespresso Essenza Mini XN1101 oferta w RTV EURO AGD

Ekspres do kawy kapsułkowyKrups Nespresso Essenza Mini XN1101 cechuje się bardzo smukłą budową, dzięki czemu znajdziesz na niego miejsce w nawet niedużej kuchni. Masz do czynienia z intuicyjnym sterowaniem, 0,6-litrowym zbiornikiem na wodę, 25-sekundowym nagrzewaniem i automatycznym oszczędzaniem energii. Wysokociśnieniowy ekspres kapsułkowy w szybki sposób przyrządzi dla Ciebie kawę i to za naciśnięciem zaledwie jednego przycisku.

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych ustawień, aby dostosować napój do własnego gustu. Tacka ociekowa jest regulowana na 2 poziomach. Zaprogramujesz automatyczne wyłączanie po 9 lub po 30 minutach, aby nie generować niepotrzebnie prądu. Ekspres do kawy Krups daje wybór spośród 2 wielkości filiżanek: pobudzającego Espresso (40 ml) i odprężającego Lungo (110 ml).

4. Krups Dolce Gusto Mini Me KP123B

mały ekspres kapsułkowy Krups Dolce Gusto Mini Me KP123B
Ciśnienie15 bar
Moc1500 W
Pojemność pojemnika na zużyte kapsułkib/d
Wielkość zbiornika na wodę0,8 l
Spienianie mlekaNie
Pojemność naczynia na mlekoNie dotyczy
Czas nagrzewania30 s
CenaKrups Dolce Gusto Mini Me KP123B oferta w RTV EURO AGD

Ekspres na kapsułkiKrups Dolce Gusto Mini Me KP123B jest chwalony za kompaktową konstrukcję, nowoczesny design i szeroki wybór hermetycznie zamykanych kapsułek. Wśród ponad 30 kompozycji znajdziesz między innymi Latte Macchiato, gorącą czekoladę, herbatę, a nawet zimne napoje. Obsługa ogranicza się do umieszczenia kapsułki, ustawienia wielkości napoju (technologia Play&Select;), a następnie włączenia przygotowywania napoju.

W tym ciśnieniowym ekspresie do kawy producent zastosował regulację ilości zaparzanej kawy, automatyczne wyłączanie parzenia, pojedynczy dozownik, a także zbiornik na wodę o pojemności 0,8 l. Tacka ociekowa jest wyjmowana i regulowana na 4 poziomach. Tryb ekonomiczny polega na tym, że ekspres wyłączy się samodzielnie po 5 minutach bezczynności. Zalecane odkamienianie co 3 lub 4 miesiące.

5. Bosch Tassimo My Way 2 TAS6504

tani ekspres kapsułkowy Bosch Tassimo My Way 2 TAS6504
Ciśnienie3,3 bar
Moc1500 W
Pojemność pojemnika na zużyte kapsułkib/d
Wielkość zbiornika na wodę1,3 l
Spienianie mlekaNie
Pojemność naczynia na mlekoNie dotyczy
Czas nagrzewaniab/d
CenaBosch Tassimo My Way 2 TAS6504 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka ciśnieniowy ekspres kapsułkowyBosch Tassimo My Way 2 TAS6504, który jest najtańszy w klasyfikacji. Charakteryzuje się wysoką mocą i bardzo pojemnym zbiornikiem na wodę, dzięki któremu przygotujesz więcej filiżanek kawy bez konieczności częstego napełniania. Nie zabrakło filtra do wody, który przekłada się na lepszy smak i aromat napoju, jak również przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji (wskaźnik powiadomi o konieczności wymiany).

Tani ekspres kapsułkowy wyróżnia się technologią kodów kreskowych INTELLIBREW, która sprawia, że urządzenie samodzielnie dostosuje odpowiednią ilość wody, idealną temperaturę i właściwy czas parzenia. Czyszczenie parą zapobiega przenoszeniu smaków.

Ekspres do kawy na kapsułki działa w pełni automatycznie, ale to nie oznacza, że nie masz opcji indywidualnego wyboru mocy napoju, rozmiaru i temperatury. Dodatkowo, produkt zapamięta parametry Twojego ulubionego napoju. Dzięki elastycznej podstawce zmieścisz zarówno filiżankę, jak i kubek czy szklankę. Ekspres ma najniższe ciśnienie ze wszystkich bohaterów.

Sprawdź również: Promocje ekspresów do kawy

Jaką przewagę mają ekspresy kapsułkowe na tle innych?

Ranking ekspresów do kawy zawiera rasowe sprzęty o niezwykłej funkcjonalności. Każdy typ ma swoje plusy i minusy. Ekspresy kapsułkowe wyróżniają się przede wszystkim takimi aspektami, jak:

  • Dziecinnie prosta i wygodna obsługa.
  • Niewielkie rozmiary, więc każdy znajdzie na niego miejsce.
  • Bardzo szybka gotowość do pracy.
  • Duży wybór kapsułek (możliwość eksperymentowania ze smakami).
  • Cicha praca.
  • Opcja spieniania mleka w niektórych modelach.
  • Łatwe czyszczenie.
  • Nowoczesny wygląd.
  • Niewielkie zużycie energii.
  • Ceny zaczynają się od niskiego pułapu.

Sprawdź też:Najlepszy ekspres do kawy od Philips i Saeco

Podsumowanie

Jeżeli zależy Ci na wygodzie, oszczędności czasu i poznawaniu różnych smaków napojów, to ekspres kapsułkowy będzie idealną inwestycją. Wszystkie urządzenia są kompaktowe, dbają o niskie zużycie energii, proste mycie i funkcjonalność. Bez problemu wkomponują się w nowoczesnych kuchniach, a gości zaskoczą rozmaitością rodzajów kaw ukrytych w małych kapsułkach.

Są to modele głównie od dwóch wiodących na rynku firm: DeLonghi i Krups. Jeden ekspres pochodzi od Bosch. Ciśnienie wynosi od 3,3 bar do 19 bar, moc waha się od 1260 W do 1500 W, zbiorniki na wodę mają pojemność od 0,6 l do nawet 1,3 l, a czas nagrzewania mieści się w przedziale od 25 s do 30 s.

Jeśli z jakiegoś powodu zastanawiasz się, czy nie lepiej zaparzać dużą ilość kawy jednorazowo i wystarczy Ci jednak tradycyjna kawa, to postaw na jeden z ekspresów przelewowych z innego zestawienia na naszej stronie.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Ekspres kapsułkowy | Ranking TOP 5