PODPOWIEDZI:

Szklany dzbanek filtrujący | TOP 3 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dafi Crystal Classic LED CzarnyDafi Crystal Classic LED Czarny89 zł
2Dafi Crystal Classic LED BiałyDafi Crystal Classic LED Biały63 zł
3Hillmann EDF02Hillmann EDF02129 zł
Szklany dzbanek filtrujący | TOP 3 |

Szklane dzbanki filtrujące nie dość, że oferują wysoką jakość wykonania, to przede wszystkim pozwolą na picie zdrowszej wody. Poznaj TOP 3 dzbanków filtrujących wykonanych ze szkła.

Jeżeli nie lubisz produktów wykonanych głównie z tworzywa sztucznego, to idealnie trafiłeś. Za chwilę poznasz najbardziej doceniane dzbanki filtrujące ze szkła.

Szklany dzbanek filtrujący – Opinie

1 i 2. Dafi Crystal Classic LED Czarny i Biały

szklany dzbanek filtrujący Dafi Crystal Classic LED Czarny
Pojemność całkowita2 l
Pojemność wody filtrowanej1 l
Wskaźnik zużycia wkładuElektroniczny
Rodzaj wkładuDafi Classic MG+, Dafi Standard
Wykonanie zbiornikaSzkło
CenaDafi Crystal Classic LED Czarny oferta w Ceneo

Dafi Crystal Classic LED Biały oferta w Ceneo

Szklane dzbanki filtrujące Dafi Crystal Classic LED Czarny i Dafi Crystal Classic LED Biały różnią się jedynie kolorem. Zarówno w jednej, jak i w drugiej wersji kolorystycznej prezentują się zgrabnie oraz elegancko. Ich pojemność całkowita wynosi 2 l, natomiast pojemność wody filtrowanej to 1 l. Wyraźnie widać poziom napełnienia.

Dzbanek filtrujący ze szkła firmy Dafi wyróżnia się elektronicznym wskaźnikiem zużycia wkładu. To oznacza, że urządzenie poinformuje Cię, gdy zajdzie konieczność jego wymiany (dioda zaświeci się na czerwono).

Plusem jest pokrywka z mechanizmem automatycznego przelewu, która znacznie ułatwia użytkowanie. Szklany dzbanek Dafi cechuje się także ergonomicznym uchwytem (znacznie ułatwia przenoszenie), antypoślizgową podstawą dla większej stabilności i zaokrąglonym dzióbkiem.

Najlepiej stosować filtry Alkaliczne pH+ bądź Magnezowe Mg+. Filtr Classic, który znajduje się w zestawie, z powodzeniem usunie wszelkie zanieczyszczenia, metale ciężkie, chlor, pestycydy i herbicydy. Dobrą informacją jest fakt, że wydajność filtra to około 100 - 150 l wody.

3. Hillmann EDF02

dzbanek filtrujący szklany Hillmann EDF02
Pojemność całkowita2,5 l
Pojemność wody filtrowanej1,5 l
Wskaźnik zużycia wkładub/d
Rodzaj wkładuHILLMAX01
Wykonanie zbiornikaSzkło
CenaHillmann EDF02 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie szklanych dzbanków filtrujących zamyka Hillmann EDF02. Ten pojemny szklany dzbanek do filtrowania wody spokojnie wystarczy przy codziennych potrzebach. Należy zastosować wkład HILLMAX01. Jest w stanie przefiltrować więcej wody jednorazowo niż poprzednicy, natomiast nie posiada elektronicznego wskaźnika zużycia wkładu, a sam uchwyt jest mniej ergonomiczny. Niemniej zbiornik jest szklany, a takowy właśnie woli sporo osób. Istnieje możliwość mycia części z zmywarce.

Zalety szklanych dzbanków filtrujących

Porównywarka dzbanków filtrujących jest dosyć obszerna, natomiast można zauważyć, że wyróżnia się głównie dwa typy dzbanków: szklane i z tworzywa sztucznego.

Jakie korzyści przynosi zakup szklanego dzbanka filtrującego?

  • Przede wszystkim nie zmienia smaku wody. Jakość przefiltrowanej (oczyszczonej) wody kranowej w szklanym dzbanku jest bardzo dobra, więc możesz ją pić bez żadnych obaw.
  • Dzbanek filtrujący ze szkła jest prosty w utrzymaniu czystości i w obsłudze.
  • Poza porządnym wykonaniem cechuje się również estetycznym designem.
  • Szklane dzbanki filtrujące są odporne na wysokie temperatury, więc nic się nie stanie, jak postawisz go w słońcu (nie wchodzi w żadne reakcje z wodą pod wpływem wyższych temperatur).
  • Ogólną zaletą takich dzbanków filtrujących jest oszczędność pieniędzy i wysiłku, bowiem nie płacisz i nie nosisz butelek wody mineralnej ze sklepu. Ponosisz tylko jednorazowy wydatek na dzbanek i wkłady, przy czym ich wydajność jest przeważnie zadowalająca.
  • Korzystając ze szklanego dzbanka filtrującego, ograniczasz zużycie plastikowych butelek. Tym samym wywierasz pozytywny wpływ na środowisko.
  • Filtrując wodę w szklanym dzbanku, z powodzeniem użyjesz jej w czajniku i zminimalizujesz ryzyko osadzania się kamienia (wkłady wykazują funkcję zmiękczania wody).
  • Wodę ze szklanego dzbanka filtrującego wypijesz na zimno bądź użyjesz do przygotowania ciepłego napoju i innych posiłków, jak również pojenia zwierząt.

Szeroki wybór dzbanków znajdziesz również w naszym dziale ranking dzbanków filtrujących.

Podsumowanie

Ze szklanego dzbanka filtrującego może korzystać cała rodzina. Oczyszczona woda jest smaczna i bezpieczna, więc i dzieci z tego skorzystają. Pamiętaj jednak, aby regularnie wymieniać w nich wkłady. Przedstawione modele od popularnych producentów zachwycają szklanym dzbankiem, estetycznym designem i dobrą wydajnością filtrowania. Pojemność powinna być wystarczająca dla większości osób.

Zobacz również:

Najpojemniejszy dzbanek filtrujący

Niezawodny dzbanek filtrujący

blog comments powered by Disqus
Szklany dzbanek filtrujący | TOP 3 |