PODPOWIEDZI:

Najpojemniejszy dzbanek filtrujący | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Brita Elemaris XL (czarny)Brita Elemaris XL (czarny)109 zł
2Brita Style XL (szary)Brita Style XL (szary)89 zł
3Philips AWP2938WHT/10 (biały)Philips AWP2938WHT/10 (biały)109 zł
4Aquaphor Onyx (czarny)Aquaphor Onyx (czarny)69 zł
5Laica Big Milano J81AC (niebieski)Laica Big Milano J81AC (niebieski)114 zł
Najpojemniejszy dzbanek filtrujący | TOP 5 |

W domowym filtrowaniu wody dla całej rodziny pomoże najpojemniejszy dzbanek filtrujący. W gruncie rzeczy są to zgrabne urządzenia do kuchni. Poznaj TOP 5 pojemnych dzbanków do filtrowania wody z kranu. Zapraszam!

Za chwilę przekonasz się, jaką ilość wody jest w stanie przefiltrować najpojemniejszy dzbanek filtrujący. Wśród czołowych urządzeń znajdziesz tylko takie, które cieszą się dobrą jakością wykonania i funkcjonalnością.

Pamiętaj, że różnego rodzaju dzbanki do filtrowania wody znajdziesz także w dziale ranking dzbanków filtrujących.

Najpojemniejszy dzbanek filtrujący – Opinie

1. Brita Elemaris XL (czarny)

pojemny dzbanek filtrujący Brita Elemaris XL (czarny)
Pojemność całkowita3,5 l
Pojemność wody filtrowanej2,2 l
WykonanieTworzywo sztuczne
Rodzaj wkładuBrita Maxtra +
Wskaźnik zużycia wkładuElektroniczny
CenaBrita Elemaris XL (czarny) oferta w Ceneo

Jednym z najpojemniejszych dzbanków filtrujących jest Brita Elemaris XL z pokrywką z mechanizmem automatycznego przelewu. Zastosowano wskaźnik Brita Meter, który mierzy czas, ilość wody, jej twardość, jak również przypomina o konieczności wymiany filtra.

Wśród atutów gumowa wyprofilowana rączka, antypoślizgowa podstawa zwiększająca stabilność, jak również filtr w postaci drobnej siatki (zatrzymuje cząsteczki zanieczyszczeń). Jedno napełnienie wystarczy na kilka szklanek wody dla całej rodziny. Części dzbanka (poza wskaźnikiem) można myć w zmywarce.

2. Brita Style XL (szary)

pojemny dzbanek do filtrowania wody Brita Style XL (szary)
Pojemność całkowita3,6 l
Pojemność wody filtrowanej2,3 l
WykonanieTworzywo sztuczne
Rodzaj wkładuBrita Maxtra +
Wskaźnik zużycia wkładuElektroniczny
CenaBrita Style XL (szary) oferta w RTV EURO AGD

Pojemny dzbanek do filtrowania wodyBrita Style XL wyróżnia się elektronicznym wskaźnikiem wymiany wkładu, który przypomni Ci o konieczności zamontowania nowego (dioda świecąca na czerwono sygnalizuje o całkowitym zużyciu filtra). Dużą wygodę użytkowania zapewnia pokrywka z uchylną klapką wlewu wody, tak aby była możliwa obsługa nawet jedną ręką (nie trzeba otwierać całej pokrywki).

Dzbanek może być czyszczony w zmywarce, ale bez wskaźnika Brita Smart Light (w celu wymontowania należy go przekręcić w lewo). Wydajny filtr Maxtra + zapewnia doskonałą jakość filtrowanej wody, redukuje jej twardość, zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Pomimo swojej imponującej pojemności dzbanek zachowuje kompaktowe wymiary. Pojemny dzbanek Brita jest chwalony za ergonomiczną rączkę oraz przezroczysty korpus z lejkiem.

3. Philips AWP2938WHT/10 (biały)

najpojemniejszy dzbanek filtrujący Philips AWP2938WHT/10 (biały)
Pojemność całkowita4 l
Pojemność wody filtrowanej2,6 l
WykonanieTworzywo sztuczne
Rodzaj wkładuAWP210, AWP211, AWP212
Wskaźnik zużycia wkładuElektroniczny
CenaPhilips AWP2938WHT/10 (biały) oferta w Ceneo

Dzbanek filtrujący o największej pojemności wody filtrowanejPhilips AWP2938WHT/10 charakteryzuje się uchylną klapką, dzięki której jest możliwe napełnianie jedną ręką. Filtr Philips Micro X-Clean skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń, chloru, kamienia czy metali ciężkich. Cyfrowy licznik podpowie, kiedy należy wymienić filtr. Dzióbek jest szczelny, kurz nie przedostanie się do otworu wylotowego. Okres przydatności filtra wynosi 1 miesiąc, z kolei przepustowość to 0,3 l/min.

4. Aquaphor Onyx (czarny)

dzbanek filtrujący o dużej pojemności Aquaphor Onyx (czarny)
Pojemność całkowita4,2 l
Pojemność wody filtrowanej2 l
WykonanieTritan
Rodzaj wkładuAquaphor B25 (Mg) Maxfor
Wskaźnik zużycia wkładuMechaniczny
CenaAquaphor Onyx (czarny) oferta w RTV EURO AGD

Dzbanek filtrujący o pojemności całkowitej aż 4,2 lAquaphor Onyx wykonano z bardzo wytrzymałego materiału, jakim jest tritan. Napełnianie jest wygodne (system nalewania wody w pokrywce), a uchwyt dobrze leży w dłoni. Dzbanek o owalnym kształcie łączy w sobie zarówno tradycyjność, jak i nowoczesność, zatem wkomponuje się w niemal każdej kuchni.

Wkład filtrujący nie tylko gwarantuje lepszy smak wody i zminimalizowanie osadzania się kamienia w czajniku, ale również wzbogaca wodę w ważny pierwiastek, jakim jest magnez. Włókno Aqualen znajdujące się we wkładzie odpowiada za usuwanie jonów metali ciężkich. Na uwagę zasługuje szybkość filtracji do 3 minut, a także wydajność wkładu wynosząca 200 l (wystarczy średnio na 2 miesiące).

5. Laica Big Milano J81AC (niebieski)

najpojemniejszy dzbanek filtrujący Laica Big Milano J81AC (niebieski)
Pojemność całkowita3,7 l
Pojemność wody filtrowanej2,2 l
WykonanieTworzywo sztuczne
Rodzaj wkładuBi-flux
Wskaźnik zużycia wkładuElektroniczny
CenaLaica Big Milano J81AC (niebieski) oferta w Ceneo

Zestawienie najpojemniejszych dzbanków filtrujących zamyka Laica Big Milano J81AC. Ten pojemny dzbanek filtrujący wodę oferuje ładny design, a przy tym funkcjonalność oraz wygodę. Uchwyt jest ergonomiczny, wykonanie wolne od BPA, a sam dzbanek stabilnie stoi na blacie i nie zajmuje wiele miejsca.

Do szybkiego i komfortowego nalewania wody posłuży otwór w pokrywie, który uchyla się samoczynnie pod wpływem ciężaru wlewanej wody. Przydatnym rozwiązaniem jest elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu. Jeden wkład wystarczy na przefiltrowanie do 150 l wody.

Dla kogo najpojemniejszy dzbanek filtrujący?

Najpojemniejszy dzbanek filtrujący sprawdzi się w wieloosobowej rodzinie, gdzie dotychczas trzeba było kupować dużo zgrzewek wody, co wiązało się z kosztami, wysiłkiem i mało ekologicznym rozwiązaniem.

Nawiązując do tego, polecam je osobom, które pragną zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie wymagają jak najlepszej jakości wody potrzebnej zarówno do napojów, zup, jak i innych urządzeń w celu ograniczenia osadzania się kamienia (w żelazkach, czajnikach).

Pojemne dzbanki do filtrowania wody są także polecane do biur. Są w stanie jednorazowo przefiltrować nawet do 2,6 l wody, a ich pojemność całkowita sięga 4,2 l, zatem nie wymagają częstego napełniania. To także przydatna opcja, gdy często przyjmujesz gości, zaparzasz dla nich herbatę bądź kawę. Należy pamiętać, że właściwie każdy z nas powinien wypijać około 1,5 l wody dziennie. Z pojemnym dzbankiem filtrującym wyjdzie Ci to tanio, ekologicznie i przede wszystkim zdrowo.

Podsumowanie

Prawie wszystkie wymienione dzbanki filtrujące o dużej pojemności oferują elektroniczne wskaźniki zużycia wkładu, co jest niezwykle ważne dla zachowania jak najlepszego smaku wody. Są wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych i posiadają bardzo wydajne filtry. Maksymalna pojemność całkowita wynosi 4,2 l, z kolei największa pojemność wody filtrowanej kształtuje się na poziomie 2,6 l.

Za najdroższy model zapłacisz nieco ponad 100 zł. W efekcie inwestycja przełoży się na sporą oszczędność, biorąc pod uwagę, że nie trzeba już kupować wody butelkowej. Omówione dzbanki filtrujące zachwycają wygodą użytkowania i stabilną budową. Każdy z nich znajdziesz również w porównywarce dzbanków filtrujących.

Zobacz również:

Szklany dzbanek filtrujący

Niezawodny dzbanek filtrujący

blog comments powered by Disqus
Najpojemniejszy dzbanek filtrujący | TOP 5 |