PODPOWIEDZI:

Nokia Lumia 720 [RECENZJA]

Nokia Lumia 720 to kolejna ciekawa propozycja fińskiego producenta. Ma wszystko to co współczesny smartfon powinien posiadać. Bardzo dobre multimedia, stabilne oprogramowanie, wygląd oraz wydajność. Czy jest to urządzenie kompletne? Przekonajmy się. Zapraszam do obejrzenia oraz przeczytania recenzji.

Nokia Lumia 720

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Multimedia
  • Aparat Carl Zeiss
  • Wymiary
  • Wygląd
WADY
  • Spadki wydajności
  • Cena

Z wyglądu Lumia 720 przypomina poprzednie modele tej serii a w szczególności flagowego niegdyś smartfona Nokii – Lumię 800. Obudowa powstała z poliwęglanu, sprawia wrażenie bardzo dobrze wykonanej. Front smartfona to niemal w całości szkło Gorilla Glass, które lekko ugina się na krawędziach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawigowanie telefonem staje się bardzo komfortowe. Cała bryła Lumii 720 nie jest w żadny sposób rozbieralna. Na krawędziach mamy tylko specjalne szufladki na kartę microSIM oraz kartę microSD. Jak zawsze Nokia uraczyła nas ciekawymi wersjami kolorystycznymi, takimi jak: czarna, biała, żółta oraz niebieska. Wszystkie te wersje wyglądają zjawiskowo i na pewno każdy z przyszłych użytkowników znajdzie coś dla siebie.

Jak robić dobre Selfie - Praktyczne rady >>>

lumia 720

Specyfikacja Nokii 720 jest wystarczająca do prawidłowego działania. Na pokładzie znajdziemy dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1 GHz. Przydałaby się większa ilość pamięci RAM. Smartfon posiada jej tylko 512 MB co w niektórych przypadkach powoduje dłuższe „zamyślenie” naszej Lumii. Ponadto do dyspozycji mamy 8 GB pamięci wewnętrznej. Lumia 720 ma możliwość podpięcia karty microSD do 32 GB co znacznie zwiększa jej możliwości.

lumia 720

Fantastyczną rzeczą w Lumii 720 są multimedia. Aparat o rozdzielczości 6,8 mpix z optyką Carl Zeiss, to klasa wśród smartfonów z tzw. „średniej półki” . Zdjęcia wychodzą bardzo dobrze. Nie widać szumów nawet w ciemniejszych sceneriach. Makro działa idealnie. Jest to jeden z lepszych aparatów montowanych w dzisiejszych smartfonach. Podobnie jest z muzyką. Tylny głośnik, choć mały gra bardzo głośno, ale przede wszystkim czysto. Na słuchawkach jest jeszcze lepiej. Dźwięk jest żywy, czysty, basy są o odpowiednim natężeniu. Boli trochę ubogi odtwarzacz, który nie posiada podstawowych funkcji, nie wspominając o equalizerze czy nawet scrolu to przesuwania utworu. Przykładowe zdjęcia zrobione Lumia 720:

lumia 720

lumia 720

lumia 720

lumia 720

720

System operacyjny zastosowany w Lumii 720 to jak wiadomo Windows Phone 8. Nokia cały czas dba i rozwija swoje aplikacje. Decydując się na ich produkt mamy dostępnych mnóstwo ciekawych aplikacji. Począwszy od nawigacji, która działa offline, po przez programy wykorzystujące aparat. Prym w tym względzie wiedzie HERE City Lens (dawniej znane jako „miasto w obiektywie” ). Każdy kto zakupi Nokie z Windowsem, pierwsze kroki powinien skierować do sklepu z aplikacjami i kolekcją Nokii.

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

lumia 720

lumia 720

Podsumowując, Nokia Lumia 720 to smartfon niemal kompletny, choć nie pozbawiony kilku mały wad. Na pochwałę zasługuje ergonomia urządzenia, możliwości oraz wygląd. Ceny co prawda pozostają na wysokim poziome. Za smartfona musimy nadal wydać około 900 zł. Przy takiej konkurencji ze strony smartfonów z systemem Android, Lumia 720 staje się towarem mało atrakcyjnym. Mimo wszystko warto się zainteresować tym urządzeniem. Ja polecam.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus