PODPOWIEDZI:

Overmax Vertis-01 - [RECENZJA]

Firma Overmax coraz śmielej poczyna sobie na rynku smartfonowym. Po serii, powiedzmy sobie szczerze, średnich modeli przeszedł czas na smartfona Verits. Taniego, czterordzeniowca z ogromnym pięciocalowym ekranem dotykowym, Zapraszam do recenzji!

Overmax Vertis 01

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Specyfikacja
  • Duży ekran IPS
  • Cena
WADY
  • Obsługa 3G tylko na jednym slocie
  • Brak spolszczenia funkcji w menu
  • Problemy z autofocusem

Overmax Vertis to jedyny przedstawiciel z kategorii smartfon w portfolio Overmaxa. Wykonany jest w całości z plastiku, jednak sama bryła smartfona jest zwarta i sprawia wrażenie dobrze wykonanej. Dookoła obudowy zamontowana jest srebrna ramka imitująca aluminium, która dodaje urody urządzeniu. Całość spasowana jest należycie, nie usłyszymy nieporządnych trzasków oraz skrzypień.

Najlepsze telefony na rynku >>>

overmax vertis

Niewątpliwym plusem Vertisa jest jego 5 calowy ekran o rozdzielczości 960x540 pix wykonany w technologii IPS. Panel świeci jasno, percepcja na dotyk jest zadowalająca a kąty widzenia niemal pełne- brakuje tylko szkła, odpornego na zarysowania i zabrudzenia. Na panelu Vertis widać każdy odcisk. Szacunek wzbudza też specyfikacja, jak za urządzenie, które kosztuje niecałe 600 zł wygląda imponująco. Smartfon napędzany jest czterordzeniową jednostką Mediatek MT6589, którą wspomaga 1 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny PowerVR SGX 544 MP. W testowanych przeze mnie grach Overmax Veris sprawował się zadowalająco i nawet wymagające gry działały bez większych przycinek. Nieźle smartfon wypadał też w benchmarkach. W Antutu osiągnął wynik 13332 pkt a w Quadrancie 3974 pkt.

overmax vertis

Multimedia to typowa średnia półka- smartfon posiada optykę o rozdzielczości 8 mpix z diodą doświetlającą i autofocusem, mimo to aparat ma problemy z łapaniem ostrości. Być może jest to spowodowane oprogramowaniem, lub samą optyką. Niestety, jak już uda nam się zrobić zdjęcie to nie będziemy zachwyceni jakością. Mała szczegółowość fotografii, dość duże ziarno. Jednym słowem słabo. To samo tyczy się dźwięku- tylny głośnik gra w miarę czysto i głośno z odpowiednim natężeniem basu. Na słuchawkach sprawa wygląda jeszcze lepiej, dlatego spokojnie możemy używać Vertisa jako przenośnego odtwarzacza, bez obawy o utratę słuchu. Warto zaznaczyć, że na froncie mamy również kamerę do wideorozmów o rozdzielczości 2 Mpix.

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

overmax vertis

System operacyjny zastosowany w Verisie to Android w wersji 4.2.1. Producent nie ingerował za bardzo w wygląd systemu. Praktycznie jest to czysty Android z dodanymi kilkoma aplikacjami, takimi jak: File Manager, Backup and Restore (kopia bezpieczeństwa), Kingsoft Office (przeglądarka plików office) czy easyCall (program do dzwonienia po sieci internetowej). Co może przeszkadzać, to mała ilość pamięci wbudowanej. Smartfon posiada tylko 4 GB z tego ponad 2 GB wykorzystywane jest na system.

overmax vertis

Łączność smartfona ze światem zapewnia wbudowana obsługa dwóch kart SIM. Jak to bywa w urządzeniach budżetowych, jeden slot zarezerwowany jest dla pasma GSM a drugi 3G. Na pochwałę jednak zasługuje fakt, że w tym drugim slocie możemy zainstalować kartę Aero 2 i nieskrępowanie korzystać z darmowego internetu. Warto też wspomnieć, że opcje obsługi kart SIM nie są w żaden sposób spolszczone, co niestety nie jest nowością przy tego typu urządzeniach.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Podsumowując- smartfon Overmax Verits to bardzo udany model. Za kwotę około 600 zł otrzymamy urządzenie wydajne, dobrze wykonane z dobrym i dużym panelem dotykowym. Ocena dość wysoka, ponieważ po przeszło dwóch tygodniach użytkowania, nie zauważyłem znaczących wad.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Overmax Vertis-01 - [RECENZJA]