PODPOWIEDZI:

Galaxy Tab S - Tak Prezentuje Się Najnowszy Tablet Samsunga

Galaxy Tab S to coś więcej niż tablet. To początek nowej ery, w której możesz zobaczyć więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Galaxy Tab S to największy konkurent iPada. Czy aby na pewno?Zapraszam na recenzję.

Samsung GALAXY Tab S 8,4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • lekki i wygodny w użytkowaniu
  • ma czytnik linii papilarnych
  • wyświetlacz Super Amoled
  • tryb bardzo niskiego zużycia energii
WADY
  • brak

Wygląd

Samsung Galaxy Tab S wyglądem przypomina Galaxy Tab 5S. Jest zgrabny, ładny i dobrze trzyma się w dłoni. Na jego boku znajdziemy przycisk zasilania, regulacji głośności, diodę do sterowania elektroniką użytkową, oraz gniazdo na kartę SD do 128GB pojemności. Na dole znajduje się złącze USB, gniazdo na zestaw słuchawkowy oraz głośnik. Drugi głośnik znajduje się na górze tabletu.

Podobnie jak w 5S tutaj również mamy czytnik linii papilarnych. Jest on wmontowany w przycisk Hardwareowy Home. Po prawej stronie od Home znajduje się standardowo przycisk powrotu, a po lewej przycisk przełączania się pomiędzy aplikacjami.

Polecane tablety - najnowsza klasyfikacja >>>

Galaxy Tab S

Wyświetlacz

To najważniejszy element Galaxy Tab S. Wyświetlacz o rozdzielczości 2560x1600, ma przekątną 8,4 cala i jest rewelacyjny! Nasycenie kolorów jest w nim niesamowite, a sam wyświetlacz podobnie jak w wersji 5S to energooszczędny Super Amoled.

Galaxy Tab S vs iPad

Tablet od Samsunga, oraz iPad od Apple to dwa można powiedzieć konkurencyjne dla siebie produkty. Porównując je już na pierwszy rzut oka zobaczymy, że szala przechyla się odrobinę na stronę Samsunga. Gęstość wyświetlacza w Galaxy Tab to 359 punktów na cal, w iPadzie 226. Waga Samsunga to 298 gram, iPada 331.

Galaxy Tab S

Aparat i specyfikacja

Tablet wyposażony jest w aparat z autofocusem o rozdzielczości 8 Mpx, uzupełniony o diodę podświetlającą. Ma również aparat przedni o rozdzielczości 2,1 Mpx

Specyfikacja:

  • Procesor: Exynos 8-rdzeniowy 1,90 GHz
  • Pamięć RAM: 3GB
  • Pamięć wbudowana: 16GB
  • System operacyjny: Android 4.4.2 KitKat
  • Pojemność baterii: 4900 mAh

SideSync

Galaxy Tab S wyposażony jest w aplikację SideSync która integruje tablet ze smartfonem, czyli w łatwy sposób możemy udostępniać ekrany, okna i różne dane między tabletem a smartfonem Galaxy.

Oszczędność energii

Poza wymienianym już wyświetlaczem Super Amoled, który w porównaniu do innych technologii obniża nam zużycie energii przez tablet, Galaxy Tab S ma tryb bardzo niskiego zużycia energii. Wystarczy przełączyć wyświetlacz w tryb szarości, co gwarantuje dużo dłuższą żywotność baterii.

Galaxy Tab S

Podsumowanie

Nowym użytkownikom, którzy dopiero zetkną się z czytnikiem linii papilarnych w który został wyposażony Samsung Galaxy Tab S, może na początku sprawiać trudność obchodzenie się z nim. Zawsze jednak jest alternatywa w postaci podawania zwykłego hasła. Podsumowując, urządzenie robi bardzo pozytywne wrażenie. Wygodnie się na nim pracuje, jest niewiarygodnie lekki i wydajny. Z pewnością znajdzie swoich zwolenników. A może wśród nich jesteś Ty?

Film pochodzi z kanału TestHubPl

blog comments powered by Disqus
Galaxy Tab S - Tak Prezentuje Się Najnowszy Tablet Samsunga