PODPOWIEDZI:

Roccat Kone Pure Military - najlepszy sprzęt dla wirtualnego wojaka?

Myszki firmy Roccat znane są z dwóch rzeczy, ogromnej precyzji działania, oraz jakości wykonania. Seria military zabiera nas na wyższy poziom. Poza wojskowymi barwami otrzymujemy też najwyższej jakości materiały. Jednak czy Roccat Kone Pure Military zadowoli najbardziej wybrednych graczy? Przekonajcie się w tej recenzji.

Roccat Kone Pure Military

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny sensor
  • Idealnie leży w dłoni
  • Dobre oprogramowanie
  • Niemiecka jakość
WADY
  • Dość droga

Firma Roccat tym razem dostarczyła do naszej redakcji myszkę o iście wojskowym wyglądzie. Roccat Kone Pure Military dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych, jakość wykonania jest bardzo wysoka, jak zawsze w przypadku urządzeń Roccata. Sercem myszki jest potężny i precyzyjne sensor optyczny, za jej testy więc zabrałem się w dużym entuzjazmem.

Roccat Kone Pure Military

Podstawowe cechy

Myszkę Roccat Kone Pure Military otrzymujemy w dość dużym kartonie, poza samym gryzonie znalazła się w nim instrukcja obsługi, sterowniki musimy ściągnąć ze strony producenta.

Myszka jest dość dużych rozmiarów, ma jakieś 12 cm długości i 7 szerokości, waży zaledwie 90 gram i nie posiada dodatkowych obciążeń, jednak jest świetnie wyważona.

Gryzoń posiada w sumie 7 przycisków, naturalnie zaopatrzone są w przełączniki firmy Omron, posłużą długie lata. Kabel myszy zakończony jest wtykiem USB, długość kabla to 180 cm. Jak przystało na Roccata kabel zabezpieczony jest najwyższej jakości oplotem.

Kone Pure Military próbkuje z maksymalną częstotliwością 1000 Hz, przynajmniej w teorii, praktyka pokazała niestety tylko ok. 850 Hz, tak więc opóźnienie nie wynosiło co prawda 1 ms, ale niewiele więcej, więc i tak wynik przyzwoity.

Producent podaje iż myszka nie ma tendencji do gubienia danych i nie występuje akceleracja wsteczna, testy to potwierdziły. Dzięki dobremu i rozbudowanemu oprogramowaniu, oraz 576 kb pamięci pokładowej myszkę szybko i przyjemnie skonfigurujemy.

Roccat Kone Pure Military

Roccat Kone Pure Military

Pozostałe parametry myszki są iście epickie, prędkość śledzenia wynosi 130 ips, przyspieszenie 30 g. Za doskonałą pracę całego osprzętu odpowiada procesor Arm Turbo Core V2 32-bit, o taktowaniu 72 MHz.

Sensor w jaki zapatrzona jest myszka to konstrukcja optyczna, Pro-Optic Sensor R4 potrafi wycisnąć z siebie nawet 5000 DPI.

Gamingowe gryzonie - ranking >>>

Dzięki opcji manualnego ustawiania tzw. lift off distance, jesteśmy w stanie dokładnie skalibrować sensor. Pozwala to nam nieco unieść myszkę ponad podkładkę, bez utraty śledzenia powierzchni.

Myszka posiada także konfigurowalne podświetlenie logo na tylnej części, do wyboru mamy paletę 16,8 miliona kolorów i efekt stałego, lub oddychającego świecenia.

Roccat Kone Pure Military

Roccat Kone Pure Military

Testy w grach i syntetyczne

Zacznę od tego, co nie poszło prawidłowo.

Na ogół w testach syntetycznych większość myszek z zadeklarowanym próbkowaniem 1000 Hz osiągało je bez problemu. Tym razem pomimo wszelkich starań wynik maksymalny oscylował w okolicach 850 Hz.

Nie jest to co prawda wynik zły, jednak myszka nie pokazała pełni możliwości. Być może spowodowane było to jakimś błędem Firmaware i zostanie poprawione w kolejnych wersjach.

Pochwalić natomiast mogę precyzję sensora. Pro Optic R4 to najwyższa półka sensorów optycznych, za każdym razem w testach syntetycznych potwierdzał swoją świetność, każdorazowo precyzja przekraczała znacznie 98%, czasami wynik wynosił ponad 99%.

Testy w grach, takich jak Battlefield 4 i Sniper Elite III Afrika potwierdziły, że Kone Pure Military to myszka świetna do FPSów, a skoro jest świetna do strzelanek poradzi sobie także w każdym innym gatunku gier.

Generalnie testy myszki pod kątem możliwości sensora i procesora przebiegły nad wyraz pozytywnie.

Roccat Kone Pure Military

Roccat Kone Pure Military

» Roccat Kone Pure Optical

Roccat Kone Pure Military

Jakość wykonania/wygoda

Myszki Roccata zawsze były jak dla mnie najlepiej wykonanymi gryzoniami na rynku.

Materiały użyte do ich produkcji są niezmiennie wysokiej jakości, wersja miliatarna idzie nawet o krok dalej. Może to jedynie moje wrażenie, ale wydaje mi się że Kone Pure Military jest prawie że niezniszczalny. Po ponad miesiącu intensywnych testów myszka nie nosi na sobie żadnych śladów użytkowania, nie posiada przetarć i rys, ślizgacze wydają się być niezużyte.

To oczywiście ogromny plus, ponieważ powierzchnia myszki jest bardzo miła w dotyku i dość miękka, a przy tym niezwykle wytrzymała.

Co do komfortu to jest lepiej niż dobrze. Myszka jest dość duża i wyprofilowana pod prawą dłoń, jednak profilowanie jest delikatne i bez udziwnień.

Warto wspomnieć o rolce myszki, 2D Titan Wheel to rolka szeroka, precyzyjna i bardzo wytrzymała. Przewija się za jej pomocą niezwykle wygodnie i dokładnie, działa także jako przycisk. Jest to jeden z najlepszych modeli rolek z jakimi się spotkałem.

Za rolką umieszczono dwa małe przyciski, mogą służyć do zmiany DPI, bądź mieć inną funkcję.

Dzięki opcji EasyShift możemy poświęcając jeden z przycisków nadać pozostałym po dwa zestawu komend.

Myszka ta nie posiada zbyt wiele przycisków, ostatnie dwa to obowiązkowe w myszce dla graczy przyciski pod kciukiem.

Umiejscowione są z głową i nie ważne jakiego rodzaju chwytu używamy korzysta się z nich dobrze. Przy okazji są dość duże i łatwe do naciśnięcia.

Dłoń na myszce spoczywa bardzo wygodnie, a gryzonia przesuwa się po podkładce niezwykle lekko, za sprawą świetnej jakości dużych ślizgaczy.

Roccat Kone Pure Military

Roccat Kone Pure Military

Oprogramowanie

We wszystkich myszkach Roccata z jakimi się spotkałem oprogramowanie było świetne. Panel jest zrobiony w stylu tego producenta, dominuje kolor niebieski. Samo menu jest logicznie zaprojektowane, mamy kilka zakładek a w każdej mnóstwo opcji.

Opanowanie wszystkich funkcji zajmuje zaledwie kilka minut, od razu domyślimy się co jest do czego. Nie zabrakło programatora makr i konfiguracji przycisków, urządzenie korzysta także z funkcji Roccat Talk, pozwalającej na komunikowanie się urządzeń tej firmy.

Możemy również z poziomu programu sprawdzić i aktualizować firmware myszki, jest to bardzo wygodne.

Roccat Kone Pure Military

Roccat Kone Pure Military

Roccat Kone Pure Military

Podsumowanie

Myszka Roccat Kone Pure Military to według mnie sprzęt prawie idealny. Bardzo przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie w miarę prosty design, mysz nie jest przekombinowana. Za to posiada bardzo dobry sensor optyczny i świetne oprogramowanie. Nadaje się idealnie do FPSów, jak i innych gatunków gier. Wykonana jest perfekcyjnie, z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu pomimo dość wysokiej ceny będzie to zakup na długi czas. Polecam.


 

Rozpakowanie Roccat Kone Pure Military


 


 

blog comments powered by Disqus
Roccat Kone Pure Military - najlepszy sprzęt dla wirtualnego wojaka?